03.10.2017
autor: Neznámý uživatel

Ochočení aligátora aneb zápas s celkem z Petrovic.

Ihned po jistě příjemném probuzení se fanoušci Spartaku museli štípnout, neboť kombinace vyhraného utkání o celý párník, ne-li o dva, a nedělního odpoledního utkání, konajícího se na domácí palubovce, je doslova snem.

Zjištění, že se nejedná o pouhý přelud nýbrž skutečnost, tedy zákonitě vedlo k úsměvu na tváři všech milovníků kvalitního florbalu.

 

Sokem pro domácí borce měl nyní být daleko houževnatější, ba co víc guerillový styl hry uznávající oponent z Petrovic. Do karet hostům hrál nejen sobotní odpočinek, ale i moment překvapení, jelikož aligátoři tou dobou ještě nebyli na parketu první ligy zpozorováni, jednalo se tedy o jejich premiéru.

 

Idylku jim ihned narušil Lisa, který již v prvních pěti minutách skóroval a potvrdil tím vydařené vstupy do zápasů domácího celku. Následovala pasáž mnoha šancí, nepřesností a chyb v rozehrávkách, kterou ukončil hostující Šmída po hokejovém faulu Brothánka. Následně ovšem Fučík vybídl Lisu a ten se, ani napodruhé, nemýlil a nemilosrdným pohybem protlačil míček do branky.

 

Jako tradičně se tempo v počátku druhé periody rozjíždělo velmi opatrně. Vyrovnání Petrovic tedy přišlo z čista jasna, ale zároveň s sebou neslo bouřkový mrak převtělený v Jaromíra z rodu Lisů. Ten totiž přijal hozenou rukavici od Fučíka a po necelé minutě završil hattrick, rozbouřil tribunu i úsměv na kamenné tváři domácího trenéra vyčaroval. Zbytek třetiny se nesl v duchu kázeňských trestů a jejich následné nevyužití ze strany obětí.

 

Ve třetí třetině došel domácím dech. Zápas z předchozího dne byl pozvolna na každém kroku či rychlém výpadu znát a aligátoři začali vystrkovat zuby. Oborák dokázal vyrovnat, avšak nedisciplinovanost Friedela vyústila v Poduškův gól a znovuzískání pelhřimovské sebejistoty. Nestáhli všechny své síly do obrany, aby za jakoukoli cenu ubránili těsné vedení, ale snažili se prodat svůj um a zasloužit si potlesk fanouška za krásné útočné akce. Vše ale zkazil nepřející Michalík, který svým gólem v power-play hamižně uloupil pro svůj celek bod za remízu.

 

Systém prodloužení, do kterého nově nastupují pouze tři borci na každé straně, bystře prokoukl Fučík, jenž se s ničím nemazal a po 17 sekundách proběhl celé hřiště, bez rozmyslu zavěsil „pod víko“ a tím ukončil víkend florbalového „Áčka“. Víkend, který přinesl důležitých 5 bodů do prvoligové tabulky.

Kompletní online zápis

Fotografie mistra Šulce

Další články z této kategorie
19.09.2020
Domanský má nulu, Spartak zničil Svitavy
Pelhřimovští florbalisté odčinili do puntíku úvodní blamáž z Kopřivnice a do tabulky NFL si připsali důležité tři body. Vychytanou nulou se navíc zaskvěl brankář Martin Domanský.
12.09.2020
Divoká jízda na drakaru. Spartak dostal od Vikingů tvrdou lekci
Pelhřimovští florbalisté budou chtít na první zápas sezony rychle zapomenout. Hrubě nezvládli úvodní periodu a ve zbytku zápasu už jen tahali za kratší konec provazu.
22.07.2020
Dril áčku ještě nekončí, už ale s florbalkou v ruce!
Herní příprava začne elitnímu týmu v sobotu turnajem v Jihlavě. O den později čeká na Spartakovce přátelské utkání v Kutné Hoře. Modrožluté nemine ani tradiční turnaj ve Strakonicích.
1.Aligators Klobouky7
2.FBC Vikings Kopřivnice6
3.TROOPERS6
4.FbK Horní Suchá5
5.Florbal Pelhřimov3
6.FBK Spartak Hluk3
7.Florbal Svitavy3
8.Snipers Třebíč2
9.1. FBK Rožnov1
10.S.K. P.E.M.A. Opava0
11.1. MVIL Ostrava0
12.FBC Hranice0
Nejbližší utkání
Muži
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
Partneři