07.11.2022
autor: Martin Domanský

Ohlédnutí za herním víkendem

Áčko jako jediný tým hrálo doma a Béčko přeskočilo v tabulce druhý Havlíčkův Brod. A jak hrály ostatní kategorie, to se dočtete v článku.

Áčko drží doma neporazitelnost 

Spartak v sobotu odehrál zápas proti poslední Ostravě, která v letošní sezónu hraje skoro po kompletní obměně hráčů. Spartak byl v utkání jsaným favoritem, což se podařilo výsledkově naplnit. Bohužel domácí se hře soupeře přizpůsobili a předváděná hra radost divákům neudělala. I přesto si Spartak po celé utkání hlídal dostatečný náskok a postupně navyšoval skóre až na konečných 10:4. Svoje první ligové minuty v bráně si připsal Aleš Václavík, když ve 49. minutě vystřídal Domkáře, do střelecké listiny se zapsalo hned 7 hráčů.

Vyjádření trenéra A-týmu Honzy Kotena
„I když jsme v dnešním utkání zvítězili, tak nemůžeme být spokojeni s naším výkonem. Chyběla nám přesnost v přihrávkách i v zakončení, chyběla chuť hrát i bez míčku. Za dnešní výkon se musíme omluvit  skvělým divákům a slíbit, že za týden v Šumperku a za 14 dní doma s Přerovem odehrajeme o hodně lepší utkání. Díky soupeři za utkání a klobouk dolů před jejich nasazením i za rozhodnuté stavu.“

Pelhřimov vs. Ostrava 10:4

Fotky si můžete prohlédnout ZDE

Béčko je druhé

Vyjádření vedoucího Jirky Žáka 
„Béčko odjelo na svůj další turnaj do Světlé nad Sázavou s cílem posunout se na druhé místo v tabulce regionální ligy. Celkem 23 vstřelených branek stačilo na pouhé 3 body. První zápas se B tým utkal s Jihlavou. Prohra 10:11 byla na úvod velmi hořkým soustem. První lajna “vyhořela” v bránění, i koncovka byla žalostná. Druhá lajna odehrála kvalitní hru, pochvala. Druhý zápas s Okříškami byl podobný jako výkon v prvním zápase s tím, že hráči zlepšili přístup do obrany. Výsledek 13:5 ostatně hovoří za vše. Díky všem klukům, kteří se zúčastnili. Druhé místo vezeme, příště doma, čau!“

Pelhřimov vs. Jihlava 10:11
Pelhřimov vs. Okříšky 10:3

Junioři těsně vyhráli se Žďárem

Vyjádření trenéra Honzy Knězů
„V sobotu na nás čekal pouze 1 zápas, a to proti domácímu týmu. Do zápasu jsme vstoupili poměrně aktivně a postupně zlepšovali náš tlak na míček, případně přecházení do pressingu. Postupem času jsme byli i schopni sbírat spoustu míčků u nás v rohu, a to díky kvalitní defenzivní práci křídel. No, tady pozitiva končí a končí i mé hodnocení, stejně by nebylo vhodné k zveřejnění. Věřím, že hráči zapracují na určitých věcech, které padly v šatně a během hry. Jednou to se mnou sekne. Díky všem hráčům za předvedené výkony.“

Pelhřimov vs. Žďár nad Sázavou 3:2

Starší žáci zažili vše. Remízu, prohru a výhru

Vyjádření trenéra Vojty Mozra
"
V prvním zápase jsem první půlku prospali. Nedělali jsme základní herní prvky. Zápas chvíli připomínal z obou stran spíše šermování. Po první půli jsme si vysvětlili pár věcí a hra dostala úplně jiné parametry. Po vyrovnání jsme riskovali a útočili, nebáli jsme se hrát - v tom vidím určité zlepšení. Druhý zápas proti Okříškám jsme si konečně zahráli florbal. Nicméně soupeř je momentálně víc vyspělý, takže jsme dostávali spoustu laciných gólů po našich chybách v obraně. Jinak do útoku dobré, tam tvořit umíme. Pokrok jsem viděl v mezihře, kdy si i hráči bez balonku umí hledat volný prostor. I přesto to na Okříšky nestačilo. Zahráli jsme si ale dobrý zápas. 

Poslední utkání začalo naší klasikou - museli jsme dostat gól, abychom se trochu probudili. Jinak jsme byli lepší tým. Vyšly nám i nějaké přesilovky, které nám taky moc nešly. Hráči si zastříleli, někdy jsme chtěli dát gól až moc a tlačili jsme to přes sílu. Ke konci zápasu jsme se přestávali vracet zpátky do obrany a chtěli jsme dát gól.

Turnaj nám dal nové zkušenosti. Hru ve starších si zase vyzkoušeli noví hráči a hráčky. Doufám, že se poučíme, a příště to bude ještě lepší než teď. Díky hráčům za turnaj."

Pelhřimov vs. Kněžice - Okříšky 2:2
Pelhřimov vs. Okříšky - Rudíkov 4:7
Pelhřimov vs. Žďár nad Sázavou 9:3

O víkendu hráli i elévové a elévky.

Vyjádření trenéra elévů Libora Březiny
Turnaj elévů jsme odehráli ve velmi malém počtu hráčů, co k tomu dodat! Snad jen to, že je slušnost aspoň odpovědět na nominaci. Za trenéry musím říct, že už se nám hráči za ty dva měsíce posunuli herně tam, kam je směřujeme od začátku sezóny. Někteří více a někteří bohužel méně. Je to přesný obraz účasti na tréninku a zápasech. Hráče, kteří dnes odehráli zápas v Dačicích, musím pochválit za předvedenou hru. Hodně z nich dostane pozvánku na turnaj mladších žáků."

Vyjádření trenérky elévek Míši Opicové

„K dalším turnajových zápasům odjely mladší žákyně v neděli ráno. Cesta do Telče byla v pospávající náladě, což se projevilo i v prvním zápase. Byl to sice dobrý zápas, ale lehce ospalý. Naštěstí se dostavila energie a zbytek turnaje jsme předváděly velmi aktivní hru. Chci pochválit především hru na balonku, hru tělem a pokrývání míčku. S předvedeným výkonem jsem jako trenér byla nad míru spokojená. Sice velmi nerada chválím jednotlivce, ale nyní musím vyzdvihnout naší brankářku, která občas předvádí opravdu parádní zákroky. Do dalších zápasů musíme však zlepšit komunikaci a hru bez balónku. 

Děkuji hráčkám za předvedené výkony a rodičům za podporu!“

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři