02.02.2020
autor: Martin Tkadlec

Paráda! Spartak srazil Svitavy a stoupá tabulkou

Pelhřimovští florbalisté si zápas opět zkomplikovali na začátku třetí třetiny, kdy nechali soupeře vyrovnat. Vlach jim však vrátil vedení, které už borci v modrožlutém nepustili.

Zápas, který se hrál kvůli kolizi s basketbalem netradičně až v neděli večer, začali mnohem lépe hosté z Vysočiny, kteří se prosadili hned ze své první velké šance. Po nahrávce Brothánka se přesně trefil uzdravený Kocián. Vyrovnání se domácí dočkali při přesilovce, kterou jim nabídnul Vlach. Prudilovi stačila ke skórování pouhá půlminuta. Stejnou možnost dostali vzápětí i Spartakovci, jejich výhoda byla ale doslova jalová. Více ze hry měli v první třetině svitavští borci, ale žádnou z šancí nevyužili. To platilo i po vyloučení Slámy, který poslal Kulhavého za mantinel.

Hned na začátku druhé třetiny mohli jít modrožlutí znovu do vedení. Proti bylo ale břevno nad Lamařem. Pozorný byl i při dalších výpadech Spartakovců, kteří ve druhé třetině předváděli oku lahodící florbal. Chyběla tomu jen branka. Té se hosté dočkali těsně po půlce zápasu. Kocián namazal Fučíkovi a šlo se slavit. Navýšit vedení mohli hráči od řeky Bělé v přesilovce, ale opět s ní nenaložili dobře. Mrzet je to ale dlouho nemuselo, svým prvním gólem v pelhřimovském dresu rozjásal lavičku Sláma. Ještě větší radost zavládla v hostujícím sektoru po druhém gólu Fučíka, který konečně využil přesilovku a zařídil Spartakovcům už celkem slušný náskok.

Nápor domácích přišel hned po přestávce. Než se hráči z Vysočiny stačili rozkoukat, vedli už jen o gól. Přesně mířil Prudil a po něm i Pakosta. Notně zaskočení hosté pak úplně vypadli z role, z čehož pramenilo vyrovnání Kulhavého. Svitavští následně nevyužili, i díky Tvrdému, řadu šancí a jak to tak bývá, udeřilo za Lamařem. Po nahrávce Knězů se prosadil Vlach a vrátil Spartaku vedení. Domácí se snažili ze všech sil vyrovnat. Nic kloudného už ale před pelhřimovskou brankou nevymysleli a nepomohlo jim ani vyloučení Slámy pár vteřin před koncem. Spartak tak urval důležité vítězství, které může mít v konečném zúčtování cenu zlata.

Národní liga - východ, 18. kolo
FbK TJ Svitavy vs. Florbal Pelhřimov 4-5
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři