11.09.2021
autor: Martin Tkadlec

Parádní začátek! Spartak se s Aligátory nemazlil

Hráči áčka vstoupili do ligy pravou nohou. V křenovické hale ukázali hodně pevnou obranu a taky šikovné mladíky, kteří jsou příslibem do dalších zápasů.

Domkář v brance hostí se po cestě nestihl ani pořádně rozkoukat a už měl vrásky na čele. Z nařízeného nájezdu ho šikovně překonal Frank a domácí vedli. Vyrovnat mohl vzápětí Škoda, ale nedokázal zakončit. Na hřišti se pak více pošťuchovalo, než hrálo, což modrožlutí rozsekli několika florbalovými závary před brankou Nečase. K jejich smůle ale nebyli přesní v koncovce. Úspěšný nebyl ani Vlach, jehož dělovka skončila jen na brankové konstrukci. Na konci třetiny se hosté přece jen dočkali. Agilní Škoda našel Fučíka, který všem ukázal, kdo je v hale kanonýrem.

Hned na začátku druhé třetiny mohl Knězů otočit stav klání, ale zase jen zazvonil na konstrukci branky. Dlouho však zklamaný nebyl. Po spolupráci mládí se poprvé v Národní lize prosadil štírek Mynařík. Pár šancí měli taky Aligátoři, ale v zakončení mířili prachbídně. A jak už to bývá, udeřilo na straně druhé. Střelou pod Nečasovou rukou zařídil Spartakovcům dvougólové vedení Běhounek, kterého hned na to napodobil už podruhé Mynařík. Povedenou periodu pak jen trošku zastínilo vyloučení Hendrycha.

I přes slušný tlak domácí přenesenou přesilovku nevyužili a mohli být rádi, že znovu neinkasovali. Čas hrál navíc proti nim. Spartakovci si vedení v poklidu hlídali a z míry je nevyvedla ani šance Kejíka. Takřka v polovině třetiny bylo na střídačce hostí zase o něco veseleji. Škoda našel spektakulárně Vlacha, který už měl snadnou práci. A když Kocián využil přesilovku, bylo vymalováno. Na bodovém importu k říčce Bělé už nic nezměnilo ani snížení Zbořila. Jasné vítězství Pelhřimova totiž definitivně zpečetil Hendrych.


Národní liga - východ, 1. kolo
Aligators Klobouky - Florbal Pelhřimov 2-7
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
10.10.2021
Dřina přišla vniveč, Spartak se vrátil z Hluku s prázdnou
Gólově bláznivé utkání mohl do prodloužení poslat šikula Zajíček. Jeho nájezd ale ke smůle hostí skončil pouze na tyčce.
02.10.2021
Zase ta koncovka, áčko padlo doma s MVILem
Po první třetině to vypadalo na poklidnou jízdu. Pak se ale brankostroj Pelhřimova zaseknul a do konce zápasu nerozjel. Hráči Spartaku si tak připsali druhou prohru v řadě.
25.09.2021
Vítězná série skončila, Spartak prohrál v Kopřivnici
Po slušné první třetině přišel útlum, ze kterého se florbalisté Pelhřimova po zbytek zápasu nedostali. Vikingy navíc podržel skvěle chytající Strakoš.
1.1. FBK Sršni Rožnov14
2.FBK Spartak Hluk12
3.TROOPERS12
4.1.MVIL Ostrava12
5.Snipers Třebíč11
6.FBC Hranice9
7.Florbal Pelhřimov8
8.FBC Vikings Kopřivnice8
9.S.K. P.E.M.A. Opava8
10.Aligators Klobouky6
11.FbK Horní Suchá4
12.Florbal Svitavy1
Nejbližší utkání
Muži
23.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
06.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
20.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. FBK Sršni Rožnov
Partneři