18.02.2025
autor: Jan Koten

Pelhřimov převálcoval Jihlavu

Áčko nedalo soupeři šanci a přiváží z krajského města tři body. Starší žáci po nevydařeném prvním utkání zabrali a ve druhém zápase porazili Okříšky.

Spartak má jistotu třetího místa

Rozhodnuto v první třetině
Áčko si šlo pro vítězství od první minuty agresivní hrou, která přinesla ovoce už ve druhé minutě. Po přihrávce Davida Váni prostřelil z půlky Zemánka Tomáš Kuchyňa. Domácí vyrovnali v přesilové hře, když si za sekání odpykával trest autor první branky. Přesilovou hru si zahrál i Pelhřimov, ale ta zůstala nevyužitá. Vedoucí branka přišla až po skončení trestu Koláře, když se trefil Martin Blažek. Stejný hráč o čtyři minuty později zvýšil už na 3:1. Pelhřimovský válec nabíral na síle a minutu před koncem třetiny přidal čtvrtý gól Vojta Papež. Domácí ještě v posledních sekundách snížili na rozdíl dvou branek, ale to bylo z jejich strany vše.

Válec brzdil Zemánek
Diváci dlouho na další branku nečekali, ale radovali se už jen hosté. Gól vstřelil David Váňa, který právě v SK Jihlava začínal svou florbalovou kariéru. Pelhřimov měl mnoho příležitostí k navýšení skóre, ale domácí držel dobře chytající Zemánek a také zvládnutá oslabení. Cestu k šestému gólu našla třetí formace, když se po přihrávce Honzy Holase prosadil Lukáš Tříska. Do konce třetiny už se skóre neměnilo a do šaten se šlo za stavu 6:2 pro Spartak.

Ach, ty přesilové hry
Po přestávce oslabil svůj tým Denis Kolář a Pelhřimov si potřetí vyzkoušel přesilovku, ale znovu neúspěšně. Pokud to nešlo třikrát, na čtvrtý pokus už ano. Poslední vyloučení v utkání si šel odsedět domácí kapitán Honza Beránek a tentokrát už Spartak trestal. Druhým gólem v utkání zvýšil na 7:2 Vojta Papež.

Deset minut před koncem přenechal Libor své místo v bráně Aleši Václavíkovi, který tak poprvé okusil divizní utkání. V posledních pěti minutách Spartak přidal další tři góly a zaokrouhlil skóre na 10:2. Nejprve Vojta Papež dovršil hattrick po krásném sólu s asistencí Davida Váni, poté se trefili Kryštof Smejkal a Jiří Bartoška.

Díky zisku tří bodů a ztrátě Havlíčkova Brodu, který bral s Letohradem jen bod, si Pelhřimov zajistil nejhůře třetí místo. Stále existuje teoretická šance přeskočit druhé Brno, ale to by nesmělo v posledním kole proti Jihlavě před domácím publikem získat ani bod.

Vyjádření trenéra domácích Honzy Beránka:
„Dělali jsme dnes, co jsme mohli, ale na Pelhřimov to nestačilo ani náhodou. Naši mlaďoši dnes bojovali a makali, ale to samozřejmě nestačí. Kvalita byla jednoznačně na straně soupeře. Do útoku jsme dnes nepředvedli vůbec nic a jen obranou se zápas vyhrát nedá. Pelhřimovu přejeme, ať se daří v play-up, a gratulujeme k vítězství. Chtěl bych poděkovat oddílům PSKC Okříšky, kteří nám letos uvolnili Martina Noháčka, a Snipers Třebíč za brankáře Jakuba Veselého. Klukům chci poděkovat za letošní sezónu. Myslím, že jsme předvedli maximum, na co jsme měli.“

Pozápasový rozhovor s trenérem Honzou Knězů:
Ahoj Honzo, gratuluji k vítězství v Jihlavě. Na první pohled to vypadalo jako jednoduché a jednoznačné vítězství.

„Ahoj Martine, díky. Do utkání jsme vstoupili hodně aktivně a hned od začátku nám fungovaly věci, na které jsme se chtěli během zápasu soustředit. Klukovina a nevyzrálost na konci první třetiny mě vytáčí do dneška, protože jsem myslel, že jsme tuto chybu už odstranili, ale bohužel. S lehkým odstupem nejsem spokojen s dalšími věcmi, které si jako kolovrátek stále opakujeme a odkýváme.

Co se týká kolektivního výkonu, nasazení a těchto věcí, panuje velká spokojenost, ale když to trochu rozpitváme na individuální výkony a věci jednotlivých hráčů, už to tak růžové není. Možná jsem zbytečně nespokojen, ale je to můj úkol a nesmíme se spokojit s daným standardem soutěže, jinak tu zůstaneme dlouhá léta. Nebo sem patříme a budeme hrát věčný střed divize.“

Měli jste čtyři přesilové hry, ale využitá byla pouze jedna, a to až ta čtvrtá. Obecně se vám v nich poslední dobou moc nedaří, přestože na začátku sezóny jste v nich byli velmi úspěšní. Co se změnilo?
„Hele, v těch přesilovkách je hodně věcí, které děláme špatně. Když si přehraju tento zápas, tak v každé přesilovce promáchnutí na středu ze střelecké pozice. Věčně nečekáme nahrávku a divíme se, že nám ji někdo vrátí, a finální nahrávky si ideálně hodíme nepřesně vzduchem. Plus hromada dalších věcí, které budu probírat jen na tréninku.

K tomu všemu i to, že přesilovkám nevěnujeme na tréninku velkou pozornost a čas, a to z mnoha důvodů, které do veřejného rozhovoru nepatří.“

V sobotu se základní část uzavře na domácí palubovce proti čtvrtému HB. Tobě se líbí jejich herní projev, pro Libora Domkáře a Honzu Holase to bude „speciální utkání“, soupeř to bere jako derby Vysočiny. Jak moc se na zápas těšíš? Pro fanoušky to určitě bude zajímavé utkání.
„Jojo, mně se líbí, jak hrají, a nemám problém to přiznat, ani to, že postup bych jim přál víc než jiným týmům z TOP 5, protože Vysočina. My jsme v lednu trochu počítali s tím, že budeme do konce bojovat o 1. místo, ale to nám nevyšlo a máme jistého 3. fleka.

Po prohře v Mýtě hrozilo, že tu budeme bojovat i o to 3. místo, protože kdybychom prohráli, Mýto by šlo před nás. Ale kdo moc počítá, ten se přepočítá, a pro nás 3. místo. Kutná hotovo, Hornets si to s Jihlavou asi pohlídají. Jindřichův Hradec už do top 5 nezasáhne, ale bude bojovat o postup z 6. proti KH, a na dálku se ještě bude bojovat o 5. místo mezi Brodem a Mýtem, teda jakoby o 4., takže furt je o co hrát., takže furt je o co hrát.

My se musíme připravit na play-up, takže nějaké vypadnutí z tempa a tyhle věci nechci připustit. Pak se to kupí a je to spíš na škodu. Pokusím se zápas využít tak, aby nám to co nejvíc pomohlo dál.

Na závěr díky všem, kdo nás přijel podpořit do Jihlavy. Přišly i naše bývalé ženy zafandit, byla to fajn atmosféra.“

Děkuji a budu se těšit na pěkný florbal.
„Děkuji a věřím, že hala bude plná fanoušků“

SK Jihlava vs. Spartak Pelhřimov 2:10 - online

 

Starší žáci ztratili body s domácí Třebíči

Strži v prvním utkání nestačili na domácí Třebíč, která vedla již po první třetině 3:1. Pelhřimovu se již nepodařilo otočit utkání. Tým vedení Jirkou Žákem si spravil chuť na Okříškách, které porazil Pelhřimov 6:3.

Vyjádření trenéra Jirky Žáka:
„Starší žáci odjeli na svůj další turnaj do Třebíče, kde na ně čekaly týmy Třebíče a Okříšek. V prvním zápase jsme nastoupili proti Třebíči. Poslední dobou máme problém se zkoncentrovat na začátky prvních zápasů. To jsme bohužel potvrdili i tentokrát, a tak jsme svou laxností pustili soupeře do rychlého vedení, které už jsme nedokázali zachytit ani otočit. Utkání jsme tedy prohráli 4:8. Po bouřlivé rozpravě v kabině jsme nastoupili proti Okříškám. Začali jsme aktivně a dostali se do vedení, které jsme po celý zápas kontrolovali a dovedli do vítězného konce 6:3. Děkuji hráčům a musíme zapracovat na našich začátcích.“

Spartak Pelhiřmov vs. Snipers Třebíč 4:8 - online
Spartak Pelhřimov vs. PSKC Okříšky 6:3 - online

Kompletní výsledky jednotlivých dvoukol Ligy Vysočiny staršch žáků můžete sledovat v PDF souboru.

 
Další články z této kategorie
28.04.2025
Pelhřimov slaví postup!
Áčko otočilo sérii a dokonalo cestu za postupem do Národní ligy! V rozhodujícím pátém utkání série zvítězilo na hřišti Opavy vysoko 10:2 a mohlo se začít slavit.
28.04.2025
Sezóna zdaleka nekončí. Co nás ještě čeká.
Oddíl florbalu Spartak Pelhřimov pokračuje ve své činnosti samozřejmě i dále. Níže vám přinášíme přehled akcí, které jsou v plánu na následující týdny či měsíce.
24.04.2025
Už není čas na chyby.
O víkendu hraje pouze áčko – čeká ho to nejdůležitější a zároveň poslední utkání sezóny: páté, rozhodující utkání baráže o Národní ligu proti Opavě.
1.FBC Kutná Hora60
2.Hornets Brno52
3.Florbal Pelhřimov50
4.FTC Vysoké Mýto45
5.Sokol ED Havlíčkův Brod43
6.Florbal Jindřichův Hradec33
7.TJ Hodonice26
8.Aligators26
9.FBC Letohrad26
10.SK Jihlava25
11.FBC Slavkov6
12.Sklo Bohemia Světlá n/S.2
Nejbližší utkání
Partneři