25.08.2022
autor: Neznámý uživatel

Pelhřimov vyzve ve druhém kole poháru tým z Kaplice. Ženy jedou do Třince

O víkendu budou v permanenci dva týmy Spartaku v pohárových soutěží. Zatímco ženy startují 1. kolo v Třinci, muži se ve 2. kole utkají s Kaplicí.

Pohár ženy

Pelhřimovské ženy odcestují do dalekého Třince, kde je čekají 4 velmi náročné zápasy. Podle trenérky Anku Dvořákové půjde hlavně o připomenutí si návyků, které si ženy pod jejím dohledem vytvořily na konci minulé sezóny: "O víkendu nás čekají velmi náročná utkání, ale je to pro nás takové osvěžení utkat se s jinými tymy, než se kterými se potkáváme v sezóně. Určitě vyzkoušíme nové hráčky, které se k nám nedávno přidaly. Důležité bude, abychom se hrou bavily a něco se naučily, takže nebude tak důležitý výsledek", říká s nadšením trenérka.  Jejich první sobotní soupeř bude Torpedo Havířov, který hraje 1. ligu žen a jejich muži se budou s našimi potkávat v letošní sezóně v Národní lize mužů. Ve druhém zápase narazí na TJ Jablonné nad Orlicí, který v loňské sezóně z 1. ligy sestoupil. Oba nedělní soupeři hrají také druhou nejvyšší soutěž. Od 9:00 hod se ženy Pelhřimova utkají s domácím Třincem a v posledním zápase na ně čeká tým Aligators, který se stává již tradičním soupeřem Spartaku v 1. kole poháru žen.

V ženském poháru je zapojeno celkem 37 oddílů. Úvodní kolo se odehraje v šesti pětičlenných skupinách. Do 2. kola postupují vždy čtyři nejlepší týmy, doplní je také nejlepší tým na pátém místě. Do druhého kola je nasazeno 7 extraligových týmů. Utkání 2. se odehrají ve středu 28. září 2022.

Sobota 27.8.2022

13:30 Spartak Pelhřimov vs. Torpedo Havířov - online
16:30 TJ Jablonné nad Orlicí vs. Spartak Pelhřimov - online

Neděle 28.8.2022

9:00 FBC Intevo Třinec vs. Spartak Pelhřimov - online
12:00 Spartak Pelhřimov vs. Aligators  - online

 

Pohár muži

Oddíl z jihočeských Kaplic je jedním z nejstarších florbalových oddílů na Jihu Čech. Své působení v ligových soutěžích začal již v sezóně 1997/1998. 

Kaplice byla také vůbec první soupeřem, se kterým se oddíl florbalu Spartak Pelhřimov ve své historii utkal. V Příbrami v září roku 1999 se tehdy týmy rozešly smírně po remíze 2:2. Legendami je opředená nejen samotná cesta na toto utkání (2 auta a 1 motocykl), ale i průběh utkání a obdržení vyrovnávacího gólu těsně před jeho koncem, kdy se hráči dalších několik let dohadovali, kdo tehdy vlastně fauloval, následně špatně zaklekl ve zdi, kdo ze zdi před střelou utekl a kdo ve zdi vyskočil.

Následujících sedm sezón patřila Kaplice mezi nejčastější soupeře Spartaku v Jihočeské lize, následně i v celostní 2. lize mužů či na tehdy velice populárním kaplickém turnaji Impuls Cup. Pak se na mnoho sezón cesty obou týmů rozešly. Pelhřimov prožíval úspěšné období v 1. lize, naopak Kaplice se postupně propadla až do regionálních soutěží. Na lepší časy se začalo blýskat loni, kdy tým postoupil do Divize. Tuto soutěž nakonec neudržel a letos působí v jihočeské skupině Regionální ligy. Za připomenutí určitě stojí kvalitní práce s mládeží s mnoha odchovanci působících v celostátních soutěžích, řadu sezón pořádaný, již výše zmíněný, turnaj Impuls cup či účast Pelhřimova na akcí k oslavám 20 let od založení klubu v Kaplici v roce 2017.

Kaplická hala patřila mezi ty nejmenší, kde se dala celostátní soutěž hrát. Ovšem i zde je vše na dobré cestě. Kaplice se konečně dočká odpovídající haly. Těsně před dokončením je totiž výstavba moderního sportoviště, které definitivně přinese možnost odehrát před domácími diváky utkání všech kategorií včetně těch dospělých. 

Nedělní utkání nebude vůbec o historii. Bude o souboji nastupujících generacích v obou týmech. Utkání se hraje v neděli od 18:00 hod v hale Lokomotivy České Budějovice, což bude pro Spartak zápasové premiéra v tétoo hale. 

Dosavadní vzájemná bilance Pelhřimov vs. Kaplice
19 utkání: 12 výher, 3 remízy, 4 prohry při skóre 101:55.

FBC Spartak Kaplice vs. Spartak Pelhřimov
neděle 28.8.2022, 18:00 hod, hala TJ Lokomotiva České Budějovice - online

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři