07.12.2022
autor: Martin Domanský

Pelhřimovská hala nepoznala porážku

V sobotu „Poutník aréna“ hostila dvě pelhřimovská utkání a v obou se domácí radovali. Víkend zakončila přípravka, jež si zahrála další turnaj v Pacově

Áčko na favority umí

První domácí zápas z celkových čtyř Áčko začalo proti Kopřivnici. Ta přijela do Pelhřimova jako druhý tým tabulky a čekal se těžký boj. Oba týmy prvních pár minut hrály spíše opatrně a střely, které oba týmy vyslaly, minuly svůj cíl. První zákrok si Domek připsal až ve 4. minutě a minutu na to zkusil poslat míček za záda Strakoše Vlach, ale neúspěšně. Jak se říká nedáš – dostaneš. Vikings se v 6. minutě utkání dostali do vedení 0:1. Po neúspěšné střele Petra Zajíčka, která skončila pouze v bloku hráčů z Kopřivnice, přišla standartní situace pro Pelhřimov. Z ní po přihrávce Zajdy vystřelil Viki a bylo srovnáno. Po vyrovnávacím gólu byla hra vyrovnaná. Pak zachytil míček Domek a výhozem poslal Zajdu do samostatného úniku, který proměnil a domácí se mohli radovat z vedení 2:1. Po druhém gólu uběhlo 21 sekund a Spartak už vedl 3:1. Střelec gólu zůstal stejný, ale tentokrát akci finální přihrávkou připravil Smejky. Aby toho na Kopřivnici nebylo málo, tak o dalších 46 sekund už prohrávala o tři branky, když skóre na 4:1 upravil domácí Matěj Kutílek po přihrávce Dana Kaliny. Svoji aktivnější hrou Pelhřimov donutil Kopřivnici k lehké frustraci a po faulu Jiřího Tomana si mohl zahrát přesilovku. V polovině přesilovky Zajda trefil pouze blok, ovšem o pár sekund později už byl přesný. Po přihrávce Kněziho uklidil míček za záda Strakoše, a tím Spartak vedl 5:1 a Zajda si připsal už během první třetiny další hattrick sezóny.

Od začátku druhé třetiny bylo tempo vyrovnané a šance měly oba týmy. Viki po hlubokém nádechu předběhl dva hráče, jenže konečná střela mířila hodně vysoko. Chvíli po něm se mohl zapsat do tabulky střelců i Vojta Mozr, ale také mířil mimo bránu. V 9. minutě druhé třetiny neudržel nervy Dan a šel si sednout na dvě minuty za hrubost. V oslabení domácí odolávali dlouho, a to díky Domkovi, ale půl minuty do konce oslabení byl strážce pelhřimovské svatyně už krátký na střelu Kubátka, který tím snížil na 5:2. Pelhřimov nedostal jen druhý gól, ale i druhou šanci si zahrát přesilovku, tu bohužel neproměnil. V 16. minutě byl písknutý nájezd proti Kopřivnici a k míčku se nemohl postavit nikdo jiný než Zajda. Tentokrát nájezd bohužel neproměnil a Pelhřimov vedl dál o tři góly. A tady opět platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Pelhřimov neproměnil přesilovku, a tak další změnu skóre obstarala Kopřivnice. První střelu Domek ještě vyrazil, avšak na dorážku Nehary už byl krátký. Poslední slovo ve druhé třetině měl Spartak a jmenovitě dvojka Dan a Kůťa, když si prohodili role a jako střelec se zapsal tentokrát Dan.

Třetí třetina tedy začala za stavu 6:3 pro Spartak a Vikingové se jako praví bojovníci nechtěli vzdát. Souboje začaly být vyhrocenější, jak oba týmy toužily po vítězství. Domácí k tomu měli ještě „v zádech“ fantastické fanoušky, kteří opět tvořili neskutečnou kulisu. Pak přišla prostřední část třetí třetiny. Ač Domek chytal, jak jen mohl, tak na nějaké střely byl krátký. Nejprve v 7. minutě snížil na 6:4 Kubátko a po dalších 5 minutách Holaňa přiblížil svůj tým k rozdílu jedné branky. Poté si Dan zasekal a šel si za to sednout na dvě minuty. Když se zdálo, že domácí oslabení ubrání, tak 3 sekundy před jeho koncem vyrovnal Socha. Posledních 5 minut základní části se hrálo ve vysokém tempu a Spartak se ke konci spíše bránil.

Pětiminutové prodloužení, které se hraje 3 na 3, mohlo začít. V takovém počtu se musí hrát opatrně a rozhoduje každá chybka. Zajda se ještě rozhodl, že by se mohl zapsat do statistik vyloučení, nadzvedl hráči z Kopřivnice florbalku a šel si odpočinout (asi věděl, že se pojedou nájezdy, tak šel nabrat síly). Domácí oslabení ubránili a šlo se na dovednostní soutěž.

K prvnímu nájezdu se postavil Zajda, který jej sice neproměnil v základní hrací době, ale podruhé se nemýlil. Kopřivnice nedokázala překonat Libora ani jednou, o vítězi tak rozhodl hned tento nájezd a hala mohla slavit.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„První třetina byla z naší strany velmi podařená, vyhrávali jsme souboje, vstřelili 5 branek a byli jsme všude. Ve druhé třetině jsme dobře bránili, mohou nás mrzet neproměněné šance. Ve třetí třetině soupeř dokázal potrestat naše chyby a vyrovnal. V nájezdech jsme stejně jako loni ve čtvrtfinále byli úspěšní. Děkuji soupeři za utkání a fanouškům za skvělou atmosféru.“

Pelhřimov vs. Kopřivnice 7:6pn

Za super fotky vč. videa z nájezdů děkujeme panu Šulcovi

Fotky najdete ZDE
Video z nájezdů ZDE

Dorostenci předvedli pelhřimovský válec

Poutník aréna sobotní dopoledne hostila zápas domácích dorostenců proti ASK Bystřice nad Pernštejnem.

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„Do zápasu jsme vstoupili trošku obezřetně. Prvních pět minut to bylo trochu oťukávání z obou stran. Postupně jsme se začali dostávat do dobrého tempa a zápas zvládli. Bohužel stále zbytečně faulujeme, naopak jsme zlepšili přenášení hry do volných prostor. Co nás brzdí v zakončení, je finální fáze, buď nám sjede střela, nebo si dáme fakt těžkou nahrávku. V zápase si myslíme, že to prostě stačí a půjde to samo. Necháme se ukolébat tempem soupeře a bohužel nehrajeme to, co chceme, proto, abychom se zlepšovali, se nemůžeme soupeři přizpůsobovat! Jinak děkujeme rodičům za fandění, klukům za zápas, a ještě bych chtěl poděkovat dobrým rozhodčím.

Pelhřimov vs. Bystřice 12:1

Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE

Přípravka odehrála turnaj v Pacově

Vyjádření trenéra Luďka Charouzka:
„Turnaj se nám vyvedl, hráči se každým tréninkem zlepšují. Těším se na domácí turnaj!“