08.03.2023

Po víkendu se bojuje dál

O víkendu Áčko hrálo 3. a 4. utkání čtvrtfinále proti Torpedu Havířov. Béčko hrálo důležitý turnaj ve městě biatlonu, ženy nakonec odehrály jedno utkání. Mladší žáci ukázali svoje umění na domácí palubovce a florbalem se bavila i přípravka

Sobotní euforie

Hned po úvodním buly se hrál aktivní florbal na obě strany a většina akcí skončila na obranách. Po dvou minutách hry Vojta Mozr poskytl soupeři výhodu početní převahy, když fauloval hostujícího Vlacha. Jako suvenýr si Vojta odnesl zlomenou hokejku. Havířovu se přesilovka moc nepodařila a k tomu po minutě trestu špatně střídal a síly na hřišti se vyrovnaly. Domácí mohli využít krátké přesilovky, ale Tomáš Kocián mířil nepřesně. To o dvě minuty déle Jakub Holeš obešel Vojtu Mozra, potom Kryštofa Smejkala, následně se protlačil na střed a Liborovi v bráně nedal šanci. Havířov se dostal do vedení 1:0. Pelhřimov zvýšil obrátky a vytvořil si několik slibných šancí, bohužel ani jeden pokus neskončil za zády Zapletálka a do šaten šel Spartak s jednogólovým mankem.

Jak skončila první třetina, tak začala druhá. Domácí pokračovali ve vysokém tempu. První šance Kryštofa skončila mimo bránu, ale po chvíli Petr Zajíček obešel tři hráče z Havířova a pak už jen stačilo přehodit Zapletálka. Když Zajda vyrovnal, tak 197 diváků málem zbouralo „Poutník arénu“. Postupně oba týmy opouštěly od dobře zajištěných obran a nastalo pár brejkových situací, skóre se ovšem neměnilo. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1

Třetí třetina snad začala ještě ve větším tempu než předešlé dvě. Takhle má vypadat utkání play-off, super florbal s šancemi na obou stranách s neskutečnou atmosférou. Čas plynul a na „kostce“ stále svítilo 1:1. Na fotbalovém skóre měli hlavní podíl oba gólmani, kteří drželi svůj tým. Pět minut před koncem zahrál vysokou florbalkou Viktor Vlach a soupeř měl 2 minuty šanci překlopit skóre na svou stranu. To se mu naštěstí nepovedlo. Všichni v hale si oddychli, když Peřka dvě minuty před koncem třetiny trefil horní tyč Liborovy branky. Třetina skončila a šlo se podruhé do prodloužení.

Prodloužení hrál Havířov aktivněji a Vilín nepříjemnou střelou otestoval Libora, ale ta ho nerozhodila. Tři a půl minuty před koncem prodloužení předložil Petr Zajíček míček Danovi Kalinovi a ten jej uklidil do branky. Tím zajistil velice důležitý bod pro Pelhřimov.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
"
V dnešním utkání jsme potvrdili, že v playoff dokážeme hrát s kýmkoliv. Předvedli jsem koncentrovaný výkon po celou dobu hry a dokázali jsme vybojovat veledůležitý druhý bod do této série. Děkuji hráčům za výkony a nejlepším fanouškům v Národní lize."

Spartak Pelhřimov vs. Torpedo Havířov 2:1p
Stav série 2:1

Fotky

Mečbol nevyužit

Po sobotní výhře mohl Pelhřimov rozhodnout o svém postupu. Taky se hned dostal do šance Petr Zajíček, jenže míček letěl nad branku. To hosté byli úspěšnější a v druhé minutě šli hned do vedení. Hra byla otevřenější než sobotní utkání, dalo se tedy čekat, že místo fotbalového výsledku uvidíme florbalovější skóre. Po 5 minutách od vedoucího gólu Havířova se po souhře Kalina – Zajíček mohli domácí radovat, když Zajda trefil přesně. Přesně v čase 12:00 vrátil vedení hostům Vlach, který byl zcela sám a s přehledem trefil. Po 62 sekundách opět udeřil Havířov a už vedl o dva góly. Posledních pět minut patřilo Spartaku a přesněji Petrovi Zajíčkovi, který v 17. a 18. minutě dokázal vyrovnat skóre na 3:3 a připsat si další hattrick sezóny.

Druhá třetina začala opět ve vysokém tempu a tým hostí opět udeřil. Ve 4. minutě Vilím dělovkou uklidil míček za Libora. Kučera v polovině druhé třetiny fauloval Libora Domkáře a Pelhřimov dostal výhodu o jednoho hráče v poli víc. Spartak sice přesilovku nevyužil, ale po jejím skončení se postavil k míčku Tomáš Kocián a jeho pumelice se zastavila až o síťku za Zapletálkem.  Utkání tak mohlo začít opět od nuly. Hra se začala přiostřovat i herně a šlo vidět hodně osobních soubojů. Už to vypadalo, že se do šaten půjde opět za nerozhodného stavu, ale Havířov dokázal ještě udeřit 31 sekund před druhou sirénou.

Pelhřimov se od úvodu třetí třetiny hnal za vyrovnáním a měl k tomu i slibné šance, ale hráče trápila nepřesnost zakončení. A pokud nedáš, tak dostaneš. Havířov dokázal využít chybu v obraně a navýšit své vedení o dvě branky. Minuty utíkaly rychle a Spartaku už nezbývalo moc času na vyrovnání. Dvě a půl minuty před poslední sirénou zkusil domácí tým hrát v šesti, ale Havířov skóroval a o zápase bylo rozhodnuto. Dan Kalina ještě snížil na 5:7 při hře 6 na 5, ale Havířov uzavřel vítězné utkání do prázdné branky a upravil finální skóre na 5:8 pro Torpedo.

Druhé utkání sledovalo neskutečných 207 fanoušků, kteří vytvořili opět neskutečnou atmosféru. DĚKUJEME!

„Vstup do dnešního utkání stejně špatný jako minulý týden v Havířově. Do zápasu jsme se dokázali ovšem rychle vrátit a dlouho jsme sahali po ukončení série. Škoda gólu do šatny ve druhé třetině. Ve vyložených šancích v úvodu třetí třetiny jsme selhali. Soupeř si následně vítězství pohlídal. Věříme, že jsme před domácími skvělými diváky neodehráli poslední letošní utkání a v semifinále se na ně opět těšíme.“

Spartak Pelhřimov vs. Torpedo Havířov 5:8
Stav série 2:2

Fotky a video z utkání

Páté rozhodující utkání se odehraje ve středu 8.3. od 19:00 v Havířově. On-line můžete najít ZDE

Béčko zabodovalo ve městě biatlonu.

Mužská záloha odjela v provizorní sestavě do Nového Města na Moravě, kde je čekal přímý soupeř o druhé místo Havlíčkův Brod a domácí Nové Město. Béčko se v utkání proti Brodu semklo a porazilo Havlíčkův Brod 8:4! Druhé utkání už bylo herně slabší, ale i tak Béčko dokázalo vyhrát nad domácím týmem 6:5 a to znamená jediné – opět druhé místo v tabulce, které zajišťuje nadstavbu. Díky tomu, že Brod prohrál i druhé utkání, Béčku stačí získat na posledním turnaji dva body a tím si zajistí postup.

Vyjádření vedoucího Jirky Žáka:
„Předposlední turnaj se odehrál v Novém Městě na Moravě. Pelhřimovská rezerva si jela pro 3 body z každého utkání. Nakonec se to podařilo. Odjeli jsme pouze v 9 lidech do pole. První zápas jsme nastoupili proti druhému Havlíčkovu Brodu. Utkání jsme od začátku do konce dobře ubránili a dodržovali zadané pokyny, což vedlo k zasloužené výhře.

Druhé utkání s domácím celkem bylo opakem. Nedodržovaní taktických pokynů vedlo k tomu, že jsme v 10 minutách inkasovali 3 zbytečné branky. Od toho stavu se začalo blýskat na lepší časy a podařilo se nám utkání otočit do vítězného konce - 6:5. V těchto dvou utkáních zářil náš gólman Aleš Václavík a jako klíčová se ukázala hra v nestandardním počtu hráčů na hřišti. Díky všem hráčům za účast a těšíme se na poslední turnaj, kde bychom se rádi poprali o postup do nadstavby.“

Spartak Pelhřimov vs. Havlíčkův Brod 8:4
Spartak Pelhřimov vs. Nové Město na Moravě 6:5

Ženy postihla marodka

Ženy odjely pouze v 8 lidech do Soběslavi, kde nakonec odehrály jedno utkání. Zápas se Světlou byl přeložený.

Vyjádření trenérky Aničky Dvořákové:
„Tento víkend nás postihla marodka, a tak jsme na zápas odjely jenom v 8 hráčkách do pole. První 3 góly (včetně vlastního) jsme bohužel soupeřkám darovaly až moc lacino. Přestože jsme potom i v 8 lidech byly proti 3 lajnám vyrovnaným soupeřem, velký náskok už se nám dohnat nepodařilo.“

Spartak Pelhřimov vs. FA České Budějovice 4:6

O víkendu se bavili florbalem i nejmenší

Vyjádření trenéra přípravky Matěje Jirků:
„Po turnaji panuje spokojenost, protože od dětí to byl jeden z nejlepších výkonů v sezóně a je vidět, že když se maká, tak se může porazit každý. Děti proto zaslouženě dostaly od pořádajícího oddílu odměny, ze kterých měly radost, všem děkujeme za výkon.“