25.10.2022
autor: Neznámý uživatel

Pohár: Představení FbŠ Bohemians

Spartak Pelhřimov čeká ve čtvrtek 27. října od 19:30 souboj se superligovým týmem FbŠ Bohemians. Pojďme se podívat podrobněji na soupeře, tým FbŠ Bohemians.

FbŠ Bohemians jsou pražský klub, má nyní na čtvrtém místě stejně bodů jako třetí Loňský mistr Florbal MB a druhé Vítkovice. V nejvyšší soutěži letos absolvuji svoji osmnáctou sezónu a v historické tabulce základní části jim patří devátá příčka. Před necelým měsícem odehrály své jubilejní 400. utkání základní části nejvyšší soutěže. Bohemians jsou známy svojí výchovou mládeže, která přivedla na vrchol řadu reprezentantů i reprezentantek. Tituly v mládežnických kategoriích jsou téměř každoroční záležitostí. V mužích klokani stále čekají na semifinálovou účast. 

Bohemians si všichni její příznivci spojí nejen s tradičními barvami, tedy zelenou a bílou, ale také s klokanem. Ten florbalový dostal loni novou podobu a na domácích zápasech a akcích klubu je vítaným zpestřením hlavně pro děti. Za zmínku také stojí vybudování dvou tréninkových center v Praze, kde i přes nelehkou situaci si dokázaly Bohemians vybudovat špičkové tréninkové zázemí pro všech svých 37 družstev, které hrají ligové soutěže Českého florbalu. Bohemians jsou známé i pořádáním top akcí – jako první spustily projekt School match – ligová utkání v dopoledních hodinách hraná pro školáky, řadu let otevíraly ligovou sezónu Open air utkáním na centrálním kurtu pražské Štvanice.

Bohemians měly loni a mají i letos výborná oslabení, jsou třetí nejlepší v Superlize, když se procento ubránění blíží k číslu 80. Letos se zlepšily i přesilovky a s 50% úspěšností jsou druzí nejlepší v Superlize. Kanadské bodování vede kapitán Filip Forman, když za šest zápasů stihl vstřelit šest branek a 12 jich připravil svým spoluhráčům. Nejlepším střelci jsou Jakub Buršík a Jaroslav Petrák, kteří shodně dali po deseti brankách. V +/- bodech (účast na hřišti při vstřeleném či obdrženém gólu) vede týmové statistiky Martin Kusugite s bilancí +11. Ice time (čas strávený na hřišti během utkání) mají nejvyšší Patrik Šebek a Filip Forman, oba přes 26 minut. 

Zeleno-bílou družinu vede trenér Michal Jedlička, kterému se přezdívá z jeho veleúspěšné hráčské kariéry Fantom play off. Známé jsou i jeho hlasité reakce vůči hráčům či rozhodčím a je určitě pro diváky jedním z taháků. Kapitánem družstva je Filip Forman, dvojnásobný juniorský mistr světa, kterého budeme moci společně sledovat i na blížícím se světovém šampionátu ve Švýcarsku, které se koná od 5. do 14. listopadu.  Filip byl také u bronzů z loňského světového šampionátu a Světových her, které se konaly letos v červenci v USA. Filip Forman byl se 120 střelami nejpilněji střílejícím hráčem celé loňské Superligy. Mezi další zajímavá jména v dresu Bohemians určitě stojí za zmínku reprezentační obránce Martin Kisugite či hráči jako Jan Řehoř, Jaroslav Petrák, Jakub Buršík či Patrik Šebek, o jejichž zajímavých číslech jsme se zmínili v předchozím odstavci.

 

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři