14.02.2023
autor: Jan Knězů

Pojďme si shrnout víkend...

Áčko s jistým postupem do play-off jelo do Přerova. Béčko na domácím hřišti bralo 6 bodů a stále drží naději postupu do nadstavby. Dorostenci jsou letošní sezónu stále nepřekonatelní a dorostenkám se dařilo napůl.

Přerov si poradil se Spartakem i doma

Pelhřimov jel do Přerova již se zajištěným postupem do play-off, na rozdíl od svého soupeře, který musel tři body získat. Spartak nechal odpočinout Libora Domkáře a dal šanci Aleši Václavíkovi, který tak nastoupil poprvé od začátku utkání v Národní lize. Přerov Alešovi přichystal ne zrovna jednoduchých prvních 7 minut, když v podstatě každé dvě minuty dokázal dostat míček za jeho záda. Přerov tak po sedmi minutách vedl 3:0. Hráči Spartaku si seřídili mušku až v 11. minutě a brankář domácích si mohl připsat první zákrok. O pár minut déle míček skončil na tyčce a další pokus dostat míček do brány byl již úspěšný. Po rychlé kombinaci Kryštofa Smejkala a Petra Zajíčka tak Pelhřimov snížil na 1:3. Do konce první části obě mužstva měla šance, ale oba gólmani už nedovolili změnu skóre.

Druhá třetina začala opatrně, ani jeden tým nechtěl udělat chybu v rozehrávce. V 5. minutě byl za nedovolené vrážení vyloučen Michal Hrabica na dvě minuty. Přesilovka hostí už byla skoro u konce, když 17 sekund před návratem Michala Hrabici poslal míček Aleš Václavík na Vaška Fučíka a ten zařídil jak snížení skóre pro Pelhřimov na 2:3, tak premiérový bod pro Aleše. V polovině utkání byl vyloučen Vojta Mozr za sekání, ovšem Přerov početní výhodu nedokázal využít. To domácí tým nemuselo vůbec mrzet, protože 4 minuty před druhou sirénou dokázal skórovat během 37 sekund a tím odskočil Pelhřimovu opět na rozdíl tří branek. Po druhé třetině byl stav utkání 5:2 pro Přerov.

Třetí třetina začala v režii Pelhřimova, ale míček za záda Hrušky nedokázal dostat ani jeden hráč. V 8. minutě Petr Zajíček prokličkoval až před Hrušku, jenže ten položil svoje tělo do zakončení. O tři minuty déle Petr Zajíček nahrál kapitánovi Honzovi Knězů a ten dokázal překonat gólmana hostí. Ve 14. minutě třetiny byl faulován Ševčík a rozhodčí nařídili trestné střílení. To si nemohl nechat ujít Libor Domkář, a tak si šel kleknout mezi tři červené tyče proti Kowalíkovi. No a Libor přišel, chytil a odešel. I Kowalík se zapisuje do Liborova seznamu chycených nájezdů. Spartak dál pokračoval v tlaku, ale ani v šesti nedokázal najít recept na Přerov. Pelhřimov snížil 15 sekund před koncem na 4:5, ale domácí ještě stihli 7 sekund do poslední sirény pojistit výhru na 6:4.

Vyjádření trenéra domácích Honzy Kotena:
„Vstup do zápasu z naší strany špatný, první střela až v 10. minutě. Pak jsme odehráli dobrou pasáž utkání, kde jsme dokázali snížit. Nepodařilo se nám v této fázi utkání překlopit skóre na naši stranu. Následně soupeř potrestal dvě nedostoupení. Ve třetí třetině nelze upřít hráčům snahu poprat se o výsledek, zakončení nebylo kvalitní a hodně nás srážely i osobní chyby při zpracování a jednoduchých rozehrávkách. Jiskřička naděje na konci utkání pár sekund před jeho koncem zhasla. Gratuluji soupeři k vítězství, díky divákům za atmosféru.“

Spartak Pelhřimov vs. FBC Msem Přerov 4:6

Béčko si zastřílelo na domácí palubovce

Vyjádření trenéra Martina Kose:
„Do utkání s Okříšky jsme šli v super sestavě a s Vaškem Fučíkem v bráně, kterého jsme museli povolat netradičně do gólmanského. Tím si odbyl premiéru v B týmu a premiéra to pro něj nebyla jednoduchá, neboť hráči Spartaku (hlavně první útok) se laxně vracel. Takže skóre po první třetině bylo 2:5 a na střídačce nepanovala zrovna dobrá nálada. Od druhé třetiny se přístup hráčů výrazně zlepšil a začali jsme proměňovat i gólové příležitosti, které jsme od začátku utkání měli. Ve 3. třetině jsme se poprvé dostali do vedení a náskok dokázali až do konce utkání udržet, bohužel prezentace v domácím zápase velmi slabá, a to i přístupem hráčů. Každý musí začít od sebe. Výhra v konečné fázi myslím zasloužená a získané potřebné tři body.

Ve druhém zápase proti záloze Třebíči to byla jiná písnička. Poměrně slušně jsme napadali a získávali spoustu balónů. Soupeři nezbývalo nic jiného než házet dlouhé míče na obsazené hráče. Pouze naše nemohoucnost při zakončení zapříčinila, že jsme vyhráli v uvozovkách jen o pár gólů, jinak pocitově velmi příjemný zápas, který se s prvním nedal srovnat a snad to byla omluvenka pro naše domácí fanoušky. Díky za 6 bodů, kluci, příště se snad sejdeme zas.“

Spartak Pelhřimov vs. Okříšky - Rudíkov 11:9
Spartak Pelhřimov vs. Snipers Trebíč B 9:2

Dorostenci stále nepoznali prohru

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
Bohužel jsme měli v zápase špatný přístup. Začíná to u tréninku a končí to u zápasu. Laxnost špatná koncovka, rozehra nulová. Hráči si musí uvědomit, že jak pracují poslední měsíc na tréninku, tak to pak vypadá o zápase. První zápas nás Okříšky trápily. Zápas byl nahoru dolů. Soupeř nás prověřil, držel s námi krok, v některých fázích hry byl lepší než my. Několikrát nás zachránila branková konstrukce. Byl to pro nás nejtěžší zápas v sezóně, soupeři děkujeme a přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny.

O druhém zápase moc psát nechci, ale přesto se k tomu musím vyjádřit. Soupeř nás napadal, a my neměli moc času na rozehrávku, přesto jsme v zápase měli navrch. Bohužel jsme neproměnili několik brejků. Soupeř hrál agresivně až za hranou pravidel, to že nám mohli několikrát zranit hráče, jim asi bylo docela jedno, když si po zápase plácají, jak nám hráče pěkně sundali. Je to na zamyšlení. Chápu možnou rivalitu, ale tohle asi nikdo ve florbale nechce vidět. Dost brečení, pozitivní je, že jsme obě přesilovky potrestali. Díky pořadatelům za turnaj, díky rodičům, co nás přijeli podpořit, i těm, co fandili doma u on-linu.“

"Když jedeš na turnaj bez hráčů"

Na turnaj do Pacova jsme odjížděli bez hráčů modrého týmu, kteří se z různých důvodu až na Janka Floriána omluvili. Jediné pozitivum vidím v tom, že se všichni řádně omluvili, takže tohle nám funguje na jedničku. Toto období je vždy kritické, nemoci, hory atd. Co trénuji, tak se to pravidelně opakuje. Modrý tým to odehrál ve čtyřech plus brankář. Tři borci, co hrají pravidelně za žluté. Pokud si to nepokazí, tak hodně dlouho modrý tým neopustí, určitě ne za výkon, který odvedli na hřišti. Pacovu jsme naložili, jednu Jihlavu porazili a s druhou prohráli, i když jsme byli celý zápas lepší. Byl to ten zápas, když ty hraješ florbal, máš spoustu šancí a soupeři tam padne vše. Takže borci modrého týmu a kluci z SK Jihlava super zápas, dlouho jsem se tak nebavil utkáním v této kategorii."

Team žlutých odehrál slušný turnaj. Kluci, kteří pravidelně trénují, 100procentní progres ve výkonu a zbytek horší jak na začátku sezóny. Bohužel tyto hráči to svým přístupem pokazí klukům, kteří pravidelně trénují celý turnaj.“

Vyjádření trenérky elévek Míši Opicové:
„Sobotní ráno začalo trošku hekticky, pozdní příjezd autobusu nás však nerozhodil a odehrály jsme velmi pěkný turnaj. Většina našich turnajů bývá nahoru a dolů, ale nyní jsme udělaly výjimku a všechny zápasy podávaly stabilní výkony. Byla jsem potěšena aktivní hrou, častou střelbou, a dokonce i pěknými kombinacemi. U některých hráček je vidět florbalová pohoda a vymýšlí opravdu pěkné kousky. Za což jsem ráda, je třeba zkoušet nové věci a zlepšovat se v nich. Samozřejmě je stále co pilovat, ale na holkách je vidět velký pokrok. Děkuji hráčkám za týmový výkon a těším se na další turnaje!“