13.12.2022
autor: Martin Domanský

„Poutník aréna“ nepadla…

O víkendu Spartak hrál na několika frontách a většina kategorií měla tedy plán na víkend jasný.

Sršňům na Vysočině zamrzla křídla

Druhou domácí výhru v řadě v hale sledovalo krásných 157 diváků a Pelhřimov tak drží druhé místo v průměru počtu diváků na domácí zápas (148,83).

Domácí byli od první minuty aktivnějším týmem a Škrobák v čase 00:59 už musel zastavovat pokus Petra Zajíčka, který se snažil obtočit okolo jeho branky. Tlak domácích pokračoval, ovšem Škrobák si ten večer postavil dobře tyčky, které postupně trefil Vlach, Kocián a Knězů. Až v 18. minutě dokázal Dan Kalina v pádu míček dostat za záda gólmana hostí. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten pouze s jednobrankovým rozdílem, tak Lukáš Zrzavý zachytil soupeřovu přihrávku a vydal se směrem k brance, na kterou 4 sekundy před sirénou vystřelil a navýšil skóre na 2:0.

Druhá třetina začala lépe pro domácí, když ve 3. minutě rozjásal pelhřimovskou halu opět Zrzavý, který protančil od své branky přes hráče Rožnova, a pořadatelský stolek mohl změnit skóre na pelhřimovské „kostce“ na 3:0. Na hřišti byl velice aktivní, ale na listině střelců stále chyběl Petr Zajíček, který buď trefil tyčku, nebo jeho pokus zlikvidoval Škrobák. V 7. minutě druhé třetiny Rožnov dokázal snížit se štěstím na 3:1, když Hegarovu střelu před Liborem Domkářem tečoval jeden z jeho beků a na to už nedokázal reagovat. V čase 14:47 se po kombinaci Viktora Vlacha a Petra Zajíčka na „kostce“ zastavil čas, když poslední jmenovaný uklidil do prázdné branky míček a ani tento zápis ze zápasu nebude postrádat jméno Petr Zajíček. Druhá třetina končí ve prospěch domácích 4:1

Závěrečnou část Rožnov rozehrál aktivněji, Domkářovu branku ale neohrozil. Po 5 minutách hry přišla první přesilovka zápasu, a to ve prospěch hostí, když si Víťa Papež zasekal a šel si na dvě minuty oddechnout. Sršni si dlouho přesilovku neužili, když jejich gólman Škrobák bránil ve hře Zajíčkovi, a tak si za něj šel sednout jeho spoluhráč. Hra tedy pokračovala necelou minutu 4 na 4, následnou krátkou přesilovku domácí nevyužili. Nejblíž ke gólu byl Viktor Vlach, jenže ten trefil Škrobákovu masku. V 51. minutě byl vyloučen hráč Rožnova za sekání. Domácí zkoušeli kombinovat, ale gól z toho nepadnul. Aréna si mohla zařvat v 57. minutě, když se po rozehrávce v rohu Jan Knězů vytočil až do středu hřiště a zavěsil. Dvě minuty před koncem ještě Rožnov vyslal nebezpečnou střelu, ovšem skóre se už neměnilo a domácí slavili výhru 5:1 a tím i posun na 7. místo tabulky.

Vyjádření trenéra domácích Honzy Kotena:
„Dnešní utkání lze hodnotit pozitivně. Po většinu času jsme byli aktivnější ať už s míčkem nebo i bez něj. Dokázali jsme diktovat tempo zápasu a nebáli se hrát i důrazně tělem. Škoda snad jen nevyužitých přesilovek. Děkuji soupeři za utkání a našim skvělým fanouškům za atmosféru.“

Pelhřimov vs. Rožnov 5:1
Fotky ze zápasu ZDE

Béčko udrželo druhé místo

Vyjádření vedoucího Jirky Žáka:
„Poslední letošní turnaj jsme odehráli v Třebíči. V prvním zápase nás čekal Havlíčkův Brod, se kterým jsme svedli přímý boj o druhé místo. Nastoupili jsme v provizorní sestavě, ale sehráli jsme velmi vyrovnaný zápas. Bohužel zbytečnými vyloučeními jsme si zápas zkomplikovali, a tím prohráli.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu. Od začátku jsme diktovali tempo hry a celý zápas jsme vedli a kontrolovali hru. Tím jsme jej dovedli do vítězného konce. Díky tomuto výsledku držíme stále druhé místo a plníme tím náš cíl účasti v play-off.

Děkuji všem hráčům za účast a těším se na druhou polovinu sezóny v novém roce.“

Pelhřimov vs. Havlíčkův Brod 4:5
Pelhřimov vs. Třebíč „B“ 8:4

Ženy nestačily na oba týmy z Českých Budějovic

Vyjádření trenérky Aničky Dvořákové:
„Do prvního zápasu jsme vstoupily hodně aktivně a soupeře dlouho přehrávaly. Nejméně polovinu zápasu jsme byly lepším týmem, ale nedokázaly jsme si udělat gólový náskok a soupeřky naopak vytrestaly naše chyby a braly body.

Proti Meťáku nám došly síly už během první třetiny a pak už nebylo moc o čem…“

Pelhřimov vs. FA České Budějovice 2:4
Pelhřimov vs. Meťák České Budějovice 3:10

Junioři 100% v Třebíči

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
V neděli jsme v krásném zimním počasí odcestovali do Třeště na poslední turnaj v letošním roce. První zápas proti JeMoBu byl místy vyhrocený, a protože jeden rozhodčí pravděpodobně ztratil píšťalku ve sněhu, nebo mu zimou zamrzla, byla to chvilkami místo florbalu mlácená hokejkami – na obě strany. K vidění bylo i pár hezkých soubojů rameno na rameno, bohužel ale také dohrávání kolenem – to je něco, kvůli čemu na další turnaj vezmu náhradní píšťalku na půjčení.

A teď něco k naší hře. Ono vlastně není moc co komentovat, protože z mého pohledu, teda až na pár chyb, jsme měli zápas plně pod kontrolou a soupeř neměl nic, kromě kolena u mantinelu, čím by nás překvapil – asi nějaké vyřizování účtů, nevím. Většinou jsem v hodnocení velmi kritický ke svým hráčům, ale koleno u mantinelu mimo souboj umí nechat vážně každý a v kategorii juniorů by se to mělo trestat na obě strany!

Druhý zápas jsme laxním výkonem vedli 1:0. Soupeři se podařilo pěknými střelami otočit na 1:3. V ten moment se i Papežovic bratrské duo přestalo válet po zemi a začalo i trochu běhat. Během chvilky se nám podařilo zápas otočit na naši stranu a možná až s velkým klidem si zápas pohlídat. Tento turnaj mě mnozí hráči překvapili. Papež mladší svým pohybem a důrazem – i příště dostane šanci na křídle ukázat svůj střelecký potenciál. Zach svou komunikací – kdy celý zápas pusu nezavřel a správně rovnal zezadu své spoluhráče i protihráče. Papež starší svou defenzivní prací a blokováním střel – oboje 2. zápas neexistovalo. Zabry svýma šikovnýma rukama a odvahou, a to nejen na hřišti. Pan Holas svým vždy bleskurychlým zvednutím se ze země, to bylo také něco, co mě dokázalo zvednout ze sedaček. A takhle bych mohl pokračovat. Kdo mě ale opravdu nejvíc překvapil, byl brankář, který chytal velmi jistě a určitě dostane další šanci za juniory. Díky všem hráčům za předvedené výkony a zraněným přeji brzké uzdravení.“

Pelhřimov vs. JeMoBu 4:3
Pelhřimov vs. Dačice 6:3

Dorostenky hráli doma

„V sobotu nás po delší době čekal turnaj na domácí palubovce. Hned v úvodu prvního zápasu jsme všem ukázali, že je jedno, kde nám míček utíká z hokejek. Soupeř s námi odmítl běhat (což se nedivím) a zatáhl se na vlastní polovinu. My jsme naopak souhlasili, že se soupeřem budeme chodit a někdy, když se nám bude chtít, tak trochu popoběhneme. Výsledkem toho byla trapná první třetina, kdy takových třetin už snad do konce sezóny uvidím co nejméně – řekl bych žádnou, ale nechci být naivní.

Ve druhé třetině se pohyb zlepšil, ale přesnost přihrávek byla špatná, někdy až velmi špatná. Když vidím hru o zápase, tak to vypadá, že vlastně ani nemáme tréninky a chodíme to plácat rovnou z první hned na zápas. Je to škoda, ale na druhou stranu bude potřeba něco změnit, protože k čemu je dobrý výkon na tréninku, když ho nedokážeme přenést do zápasu. Oprava, nám se nechce přenést ho do zápasu. O zápase šetříme sebe, šetříme soupeře. Zápas skončil poměrně vysokým výsledkem, ale to kvůli horšímu dnu brankářky soupeře, rozhodně ne díky našemu oslnivému výkonu.

To druhý zápas byl úplně o něčem jiném, hlavně proto, že soupeř vůbec nepřijel. Takže jsme si místo zápasu dali v neděli večerní výběh, tam nebylo co zkazit! Díky za víkend. Podrobnější hodnocení první poloviny sezóny bude na rodičovských schůzkách – pondělí 19. prosince od 19:25.“

Pelhřimov vs. Dačice 11:2

Starší žáci loupili ve Světlé

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„Starší žáci odehráli poslední dvě utkání v tomto roce. Bohužel nás los přiřadil do třetího koše, kde jsou jen tři týmy. Takže jsme odehráli pouze dva zápasy. Do prvního klání s domácí Světlou jsme vstoupili aktivně. Spousta neproměněných akcí z naší strany. Potom jsme polevili a domácí pustili do zápasu. A zase se u nás začaly projevovat naše nešvary, které jsem si myslel, že jsme odstranili. Báli jsme se hrát s balónkem, když jsme ho získali, hned jsme se ho zbavovali špatnými přihrávkami. Na konec jsme ale tlak domácích zvládli.

Druhý zápas jsme nastoupili proti Třebíči. Co říct, první půle strašidelná. Nechtěli jsme se vracet zpátky do obrany, špatné bránění bez aktivity, bez napadání a schovávání se za hráči. Své chyby jsme sváděli na ostatní. Holt jsme si museli vysvětlit pár věcí. Druhá půlka byla o tom se trochu kousnout a začít hrát. Zlepšili jsme se do obrany, začali jsme se vracet a napadali soupeře. Povedlo se, sice vydřený výsledek, ale zvládli jsme to. Nicméně nám turnaj ukázal naše nedostatky. A že nikdy nic nedostaneme zadarmo. Díky hráčům za zlepšený výkon. Na nový rok se budeme těšit na další nové výzvy.“

Pelhřimov vs. Světla nad Sázavou 7:3
Pelhřimov vs. Třebíč 2:1

Elévové se už můžou těšit na Vánoce

Vyjádření trenérky Míši Opicové:
K poslednímu turnaji letošního roku vyrazily elévky do Světlé nad Sázavou. Líbilo se mi, že všechny zápasy proběhly v tempu. Byly běhavé, aktivně jsme napadaly, byly v pohybu s míčkem, což mi v předchozích zápasech chybělo. Bohužel z té naší aktivní plynuly i chyby, a to především v obsazování volných hráčů a laxní návraty do obrany. Většinu času jsem soupeře přehrávaly, ale měly jsme smůlu v koncovce. Musím pochválit některé individuální akce. Věřím, že nedostatky do následujících turnajů vylepšíme. Děkujeme všem za podporu v roce 2022!“