18.12.2021
autor: Martin Tkadlec

Předčasný dárek. Spartak přetlačil Hluk v nájezdech

Dramatické utkání rozsekly až nájezdy, ve kterých o bodu navíc rozhodnul Škoda a taky bezchybný výkon Domkáře. Pod vítězstvím jsou velkou měrou podepsaní taky skvělí fanoušci.

Poslední zápas letošního roku začal z obou stran poměrně vlažně. Ani jeden tým se nehrnul do zakončení a spíše se čekalo na to, kdo udělá jako první chybu. O něco málo aktivnější byli hosté z Hluku, kteří sem tam vystrčili růžky, nicméně bez většího efektu. Skórem proto pohnula až krkolomná akce Jílka, která Domkáře trošku zaskočila. Na vyrovnání se ale dlouho nečekalo. Spartakovci přitlačili, čehož využil na brankovišti důrazný Papež. Otočit stav mohl vzápětí Mozr, kterému ale střela v tutovce sjela. Šancí na straně domácích dál přibývalo, horší už to ale bylo s koncovkou. Ta modrožlutým haprovala i při zesílené přesilovce, při níž vystřelili pouze jednou. Ještě před koncem třetiny ale Mozr své selhání napravil a poslal domácí ze vzduchu přece jen do vedení.

To druhá perioda začala o dost svižněji. Hrálo se bez bázně a hany, čehož jako první využil hostující Tuhý, který se nejlépe zorientoval v závaru před brankou. Vyrovnávací gól hře paradoxně uškodil a začala lehká vyčkávaná. Několik šancí se urodilo, ale žádná, která by přidělala vrásky na jedné, či druhé straně. Ty hostujícímu trenérovi přidělala až rána Škody, který se trefil přesně k tyči. Gól domácí nakopnul a Hauerland musel zbystřit. Většina střel domácích ale mířila vedle, nebo do připravených obránců. Navíc se začalo hrát trošku od podlahy, což na konci třetiny přineslo Spartakovcům další výhodu.

Tu odehráli v permanentním tlaku, jenže je zase zradila prachbídná koncovka - názornou ukázkou byla nepřesná rána Běhounka. Atmosféru v hale to však nepokazilo a dokonce došlo i na koledy. Na hřišti se však žádná vánoční idylka nekonala. Po vyrovnávací brance M. Krchňáčka se začínalo od nuly. Po trefě Bartoše se navíc karta obrátila. Pohotový Fučík naštěstí zase rychle vyrovnal. Kdo čekal, že se oba týmy spokojí s bodem, byl na omylu. Hráči Hluku šlápli do pedálů tak silně, až si vykoledovali trestné střílení. Cilečkův nájezd ale Domkář bravurně zlikvidoval. Rozhodnout utkání mohli i domácí. V obrovské šanci nicméně Kalina selhal a zápas poslal do prodloužení.

V něm se nic zásadního nestalo, a tak o extra bodu pro domácí rozhodnul v nájezdech šikovný Škoda a taky bezchybný Domkář.


Národní liga - východ, 15. kolo
Florbal Pelhřimov - FBK Spartak Hluk 5-4pn
- onlajn, foto (p. Šulc), sestřih
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři