30.01.2024

Proti Troopers se ztratilo, ale naděje stále žije

Áčko v neděli ztratilo dobře rozehrané utkání proti Troopers, a tak poprvé v novém roce Pelhřimov vyšel na prázdno. To dorostenci odjeli z Třebíče s plným počtem bodů a dál suveréně vedou ligu.

První třetinu se dařilo

Pelhřimovské áčko v neděli odehrálo 19. kolo Národní ligy proti brněnským Troopers. Hráči vstoupili do utkání aktivně a tím zaskočili svého soupeře. Aktivita přinesla své ovoce v 7. minutě, když byl domácí Jedlička vyloučen za sekání. V přesilové hře poslal do vedení svůj tým Martin Blažek, když využil přihrávky zpoza brány od Víti Papeže. Neuběhla ani minuta a chybu domácích proměnil v gól střelou od mantinelu Martin David. Troopers druhý inkasovaný gól probudil a hráči své tempo navýšili na větší obrátky. Díky brejku domácí snížili na 1:2. Marek Jedlička ještě daroval Pelhřimovu dvě minuty před koncem třetiny přesilovku, ovšem tu Spartak tentokrát nevyužil.

Ve druhé třetině Brňané pokračovali ve své aktivní hře. Ta jim přinesla ovoce již po dvou minutách. Tadeáš Jelínek prostřelil Mozra i Domkáře a vyrovnal. Pelhřimov si vybudoval několik slibných šancí, ale svůj tým držel junior Tomáš Ursacher, který si v brance domácích odbyl premiérový start v Národní lize. V polovině utkání ještě Libora zachránila od inkasovaného gólu tyčka, ale za dvě minuty Marek Jedlička odčinil své první vyloučení, když jeho šťastná branka znamenala vedení v utkání. Áčko mělo díky šancím Kociána a Zábrany na dosah vyrovnání, ale Tomáš Ursacher vždy vyškrábl míček, a tak se šlo do šaten za stavu 3:2 pro domácí.

V závěrečné dvacetiminutovce odčinil své druhé vyloučení opět Marek Jedlička a po necelých 3 minutách přidal pátou branku svého týmu Zdeněk Jirásek. Na hřišti sice měli převahu domácí, ale na tribuně z celkových 81 diváků šel nejvíc slyšet náš dvorní fanoušek Zrzi. Po osmi minutách hry byl vyloučen Víťa Papež a domácí si zahráli první přesilovku v utkání, kterou využili. Do gólových statistik se čtyři minuty před koncem zapsal po gólech hladový Viktor Vlach, jenže následně zahrál na zemi míček Kryštof Smejkal. Oslabení Spartak zkusil bez Libora v bráně, ale ani to nepomohlo a Troopers dvěma brankami do prázdné uzavřeli skóre na 8:3.

Sestřih gólů najdete ZDE

Vyjádření trenéra Honzy Kotena a nejlepšího hráče Pelhřimova Honzy Zábrany si můžete poslechnout ZDE

Spartak Pelhřimov vs. Troopers 3:8

Dvacáté kolo Spartak Pelhřimov odehraje na domácí půdě v sobotu 3.2. od 19:00 proti Blansku. U toho nesmíš chybět!

Dorostenci dál drtí své soupeře

Probíhající sezónu dorostenci zaváhali zatím pouze jednou, a to na domácí půdě proti Havlíčkovu Brodu, se kterým prohráli na samostatné nájezdy. Následná tři utkání opět Pelhřimov zvládl a rozdával pelhřimovské válce. Na turnaji v Třebíči pocítil sílu týmu Okříšky a Jihlava.

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
"
Další utkání a další skvělý výkon. K soupeři se vyjadřovat nebudu, protože kdybych to udělal, měl bych problém, nicméně našemu suverénnímu vítězství vděčíme naší skvělé poziční hře, díky které jsme vynulovali všechny někdy až trapné pokusy soupeře rozehrát a opět zaslouženě vyhráli. Druhý zápas jsme rozhodli už po 25 vteřinách, kdy jsme se dostali do vedení 2:0 a utkání po celou dobu kontrolovali, jak už je u nás zvykem. Všem děkuji za výkon."

Spartak Pelhřimov vs. KC Okříšky-Telč 9:2
Spartak Pelhřimov vs. SK Jihlava B 9:3

Elévové odehráli další turnaj ve Žďáru nad Sázavou

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
„Na turnaj jsme odjížděli bez jedné kvalitní trojky, dá se říct bez první lajny. Modří byli až na prospaný a prohraný zápas s domácím týmem v ostatních utkání vítězové. Druhý tým složený z trojice mladších žákyň a doplněný o trojici borců, kteří se rvou o nominaci na turnaj do Milevska, bohužel vše prohráli. Nedokázali tři zápasy, ve kterých vyhrávali, dotáhnout do konce. Hlavní důvody vidím, že kluci nechtějí hrát jako tým a chtějí dávat jenom góly sami za sebe a holky, no začnu chválou. Holky se snaží, bojují a snaží se plnit, co po nich chci.

No a teď to špatné, hra jeden na jednoho není, po ztrátě míčku přestanou hrát a čekají, jestli to chytne brankář, nedostatečná herní praxe. Bohužel to není problém ani holek ani trenérů, ale v docházce celého týmu holek na tréninky. Těžko se dá trénovat a něco z toho rozvinout při účasti 3 až 5 hráček na tréninku z 19. Já se ještě trenérkám divím, že ve svém volném čase tam ještě chodí a nevzdaly to!!!!! Ještě se vrátím k turnaji. Ve Žďáru nad Sázavou se jel slalom jednotlivců na čas, no kdo to asi vyhrál? Přece borci ze Spartaku, druhý Matyáš Klokočka a vítěz Filip Šmídmajer. Děkuji rodičům a babičkám za podporu na turnaji.“