26.10.2023
autor: Martin Domanský

Reparát v Náchodě

Po víkendovém domácím dramatu, kdy Pelhřimov přivítal Benešov a porazil ho až v prodloužení, se Áčko vydá do Náchoda, aby složilo reparát.

S Náchodem se Spartak totiž už potkal ve 4. kole Poháru Českého florbalu a modro-žlutí u polských hranic prohráli 7:4.

Co se týká ligy, Náchod je momentálně na 4. místě, když ze sedmi utkání dokázal vyhrát 4, jednou prohrál v prodloužení s Milevskem a prohry mu uštědřila Plzeň a vedoucí tým Panthers.

Náchod patří ke známějším soupeřům. Celkově se historicky týmy potkaly v 10 utkáních. Pelhřimov v nich vyhrál pětkrát, dvakrát remizoval a třikrát prohrál. I celkové skóre je velice vyrovnané a Spartak v něm vede pouze o čtyři góly – 47:43.

V případě, že Pelhřimov vyhraje v základní části za 3 body, tak Náchod posune v tabulce pod sebe. Aby Áčko mohlo myslet na výhru, potřebuje zkalibrovat svá mířidla a začít proměňovat šance. Náchod má o 19 branek na svém kontě více než nedělní soupeř a ve statistice obdržených branek je Náchod na čtvrtém místě s 39 góly. Pelhřimovu patří první místo s 32 góly.