07.02.2023

Rozhodnuto, i letos bude play-off

Áčko doma porazilo Šumperk, a tak si zajistilo dvě kola před koncem základní části účast v play-off.

Cesta nebyla lehká, ale je to tam!

V sobotu Spartak přivítal v „Poutník aréně“ čtvrtý Šumperk, a tak Áčko stále bojující o play-off nečekal snadný boj. To potvrdily hned první minuty utkání, ač domácí tým byl aktivnější a hra se odehrávala spíše na straně soupeře, tak obrana hostí dokázala krotit útočníky Spartaku a blokovala jejich střely. Pokud nějaká střela prošla až na bránu, tak ji zachytil gólman hostí Malínek. I obrana domácích fungovala na jedničku, když dokázala překazit několik nadějných akcí Šumperku. Skóre se měnilo až ve 13. minutě, když Jakub Hruban nedal šanci Liborovi Domkářovi a vyčistil mu růžek od pavučin. Skóre se mohlo měnit necelé dvě minuty před koncem první třetiny, když Vašek Fučík našel na středu legendu Marka Švrkalu a ten vyslal svojí „šmahovku“ na Malínka. Malínek ukázal, jak má rychlé ruce a reflexivně míček vyrazil. První třetina skončila 0:1.

Druhou třetinu začali hosté aktivněji, ale Pírek z dobré pozice ze středu hřiště minul bránu. Ve čtvrté minutě se dostal ke střele Vašek Fučík. Ten se po návratu posunul do obrany, ovšem pokud měl možnost, i tak dokázal ohrozit branku Šumperka. Stejně jako ofensivně laděný obránce Tomáš Kocián, který vyslal svojí jedovku v polovině druhé třetiny, jenže tu zblokoval Kašpar. Na „kostce“ běžela desátá minuta a po chybě v domácí obraně se nemýlil Matěj Ivo Pírek a poslal svůj tým do dvougólového vedení. V té samé minutě byl vyloučen Dan Kalina za sekání a Šumperk si mohl zahrát přesilovou hru. Tribuna začala skandovat „dáme góla ve čtyřech“ a hráči Spartaku toto přání mohli splnit. Bohužel střela Vaška Fučíka byla zblokována obranou hostí. To Pelhřimov nemuselo mrzet, protože v poslední sekundě oslabení zachytil míček Libor Domkář a dlouhým výhozem našel Petra Zajíčka a ten sekundu po skončení oslabení prostřelil Malínka.

Minutu po gólu domácích musel kouzlit Libor Domkář, který několika zákroky podržel svůj tým. V 15. minutě druhé třetiny Tomáš Macák bránil ve hře a rozhodčími byl poslán na trestnou lavici. První přesilovková formace hledala recept na obranu hostí, ale neúspěšně. Už to vypadalo, že první přesilová hra zůstane neproměněna, ale Tomáš Kuchyňa poslal krásnou přihrávku na Láďu Běhounka, který nekompromisně zakončil a vyrovnal utkání na 2:2. Utkání tak začalo od „nuly“. Skóre se měnilo už po necelých dvou minutách hry, když Honza Knězů se štěstím prostřelil Malinu. Spartak tak mohl jít do šaten jako vedoucí tým utkání.

Třetí třetina sotva začala, fanoušci vracející se z bufetu si nestihli ani sednout a mohli hned slavit. Volný prostor si našel opět Marek Švrkala a po přihrávce Vojty Mozra už nedal Malínkovi šanci. Šumperk ale fanoušky rychle posadil, když po 30 sekundách Jakub Hruban překonal Libora Domkáře. Gól Šumperk nakopnul a po chvíli opět musel uklidňovat hru Libor Domkář. Jakub Hruban si v šesté minutě třetí třetiny šel odpočinout na dvě minuty za nedovolené vrážení a ač domácí přesilovku neproměnili, začali už startovat pelhřimovský válec. Tlak na branku hostí se začal zvyšovat a vyvrcholil druhým gólem v zápase Petra Zajíčka.

Pelhřimov si za nesportovní chování Ondřeje Vlčka mohl zahrát třetí přesilovku, kterou těsně před koncem využil. Krásnou přihrávkou přes osu Petr Zajíček našel Tomáše Kociána a ten svojí dělovkou nedal šanci Malínkovi. Spartak už vedl o tři góly a na „kostce“ svítilo skóre 6:3. Po dvou minutách obdržel míček od Víti Papeže Vašek Fučík, který si chvíli počkal a zkušeně poslal míček za Malínka. Zdálo se, že rozhodnutý zápas nám už nic víc nenabídne, ale Jiří Travníček dokázal ještě snížit na 7:4 38 sekund před koncem. Fanoušci na tribuně začali slavit postup do play-off, ale co by to bylo za zápas, aby Petr Zajíček nedal hattrick. Už to vypadlo, že se bude muset spokojit s 2+1 do statistik, ale dvě sekundy do konce utkání dostal přihrávku vzduchem od Tomáše Kuchyni a z první poslal míček za záda Malínka. A čepice opět létaly na palubovku. Spartak tak vyhrál 8:4 a ani letos nebude Pelhřimov chybět v play-off!

Vyjádření zaskakujícího trenéra Lukáše Zrzavého:

„Dneší zápas byl až do půlky třetí třetiny nerozhodný a bavil nás kvalitní florbal z obou stran. My chtěli víc a to rozhodlo. Kluci bojovali jeden za druhého a každý z nich podal výkon hodný play-off, což cením, klobouček. Takto se hrají rozhodující duely, nálada, týmovost, atmosféra! Momenty, pro které stojí za to tenhle sport hrát. Klukům děkuji a přeji nám hodně štěstí v nadcházejících play-off duelech. Díky soupeři za fair play utkání a rozhodčím za dobrou laťku. Za zmínku stojí i kvalitně odřízené utkání z domácí lavičky, kde úřadoval Lukáš Zrzavý. Slovy klasika jsme dnes předvedli klasický Pelhřimovský válec. Díky všem.“

Spartak Pelhřmov vs. Asper Šumperk 8:4

Přípravka odehrála kvalitní turnaj v Pacově

Vyjádření trenéra Matěje Jirků:
Turnaj v Pacově výsledkově nebyl zas tak úspěšný, nicméně jsme byli nejflorbalovější a chyběla jen trocha štěstí k úspěchu. Naši hráči opanovali jak soutěž v nájezdech, tak soutěž v rychlosti slalomu, a proto bylo bonbónů na rozdávání. Všichni turnaj odmakali a děkujeme rodičům za podporu.“