Rozhovory
04.11.2021
autor: Martin Tkadlec

Budeme dobře bránit a proměňovat šance, slibuje před TROOPERS Kocián

Ryšavý válečník patří ve svých čtyřiadvaceti letech k pilířům pelhřimovské obrany. Po zranění, které utrpěl v zápase s Ostravou, se do kolotoče Národní ligy rychle vrátil a cítí se skvěle.

Když se v šatně mluví o hokejové NHL, ihned zbystří. Obránce Tomáš Kocián totiž ví o slavné severoamerické lize téměř vše. Neunikne mu žádný trejd a cizí mu nejsou ani platové stropy. A hlavně si nikdy nenechá sáhnout na tým kačerů z Anaheimu.

"Tahle vášeň se zrodila už docela dávno. Začalo to někdy v deseti letech, když jsem pod stromeček dostal Playstation 1. V životě už jsem větší radost z ničeho neměl, protože to byl fakt stroj. Mezi hrami byla i NHL. Tuším, že ročník 2001. Tehdy se to ve mně zlomilo a začal hokej sledovat," vypráví o prvním setkání se slavnou soutěží a nadšeně pokračuje dál...

"V té době zářila legenda Anaheimu Teemu Selänne, kterému jsem začal fandit. Postupně si oblíbil i další hráče - klub jako takový a zrodila se láska. I když se týmu poslední dobou moc nedaří, uklidňuji se tím, že jsme v přestavbě a bude líp. Je radost koukat se na zákroky Johna Gibsona a techniku šikuly Trevora Zegrase," říká s úsměvem obránce Spartaku, který je taky nadšeným rybářem.

Se svým umem by se ale uživil jen těžko. Jeho posledním úlovkem totiž byl plastový rámeček na espézetku. "U ryb je krásný, že když něco funguje, tak to další den neplatí. Je to fakt věda. Teď už třeba s Láďou Běhounkem a Honzou Brothánkem víme, že když je nízký tlak, musíme zajet rychle chytat do pařezí. Svatý Petr, patron rybářů, má svérázný smysl pro humor," přidává vyzkoušený recept.

To mezi mantinely se cítí mnohem líp - doslova, jako ryba ve vodě. Poslední zápas proti Třebíči by ale raději hodil za hlavu. Proti Sniperům chyběl modrožlutým důraz i klid v zakončení. "Mám rád zápasy, které mají náboj a přesně takové derby bylo. Bohužel jsme z něj odešli poražení. Na druhou stranu šlo jen o tři body, takže hlavu nevěším. V lednu jim to vrátíme," neztrácí Kocián víru a pomalu vyhlíží dalšího soupeře.

Tím nebude nikdo jiný, než vedoucí tým tabulky TROOPERS. Hráče Spartaku tak čeká opravdový křest florbalovým ohněm. "Očekávám hodně náročný zápas ve vysokém tempu. Přeci jen přijede tým, který ztratil pouze jediné utkání a šlape mu útok. Pokud ale budeme hrát odzadu, sklapneme past ve středním pásmu a zase začneme proměňovat šance, odjedou domů s prázdnou," nepochybuje o vítězství a kvituje, že je po zranění zase fit. "Už se cítím skvěle. Výron kotníku jsem díky babským obkladům vyléčil a alespoň mě to donutilo tolik nejíst, abych si nemusel pořizovat větší dres," dodává s úsměvem.

Sobotní zápas začíná tradičně v 19 hodin a kdo nepřijde fandit přímo do haly, může ho sledovat onlajn.


.:: SOBOTNÍ PROGRAM ::.

Další dva zápasy čekají na mužskou zálohu, která odehraje turnaj v Třebíči. Prvním soupeřem bude Sabots Jihlava (10:30), druhým pak JeMoBu (14:00).
Hned čtyři utkání budou muset zvládnout starší žáci v Okříškách. Jako první vyzvou Kněžice (10:10), před obědem JeMoBu (11:30), po něm Bystřici (12:50) a na závěr dne domácí tým (14:50).
Domácí turnaj čeká na dvě družstva elévů, kterým můžete přijít fandit od 9 hodin.
Do akce vyrazí taky mladší žákyně - ve Světlé je čeká porce čtyř zápasů. Jejich duely startují úderem 9. hodiny.

Další články z této kategorie
24.03.2022
Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju
Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.
17.03.2022
Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala
Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.
10.03.2022
Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů
Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři