Rozhovory
15.04.2022
autor: Martin Tkadlec

Buldok Petr Zajíček: Při posledním finále mi běhal mráz po zádech

Kmenový hráč Spartaku má na dosah velký úspěch. S brněnskými Buldoky může postoupit do mužské Superligy. Už první souboj s Pardubicemi ale napověděl, že to snadné nebude.

Áčku Spartaku sezona skončila už skoro před měsícem. Jeden hráč současného kádru ale stále na florbalových kolbištích bojuje. Dokonce o soutěž nejvyšší - Livesport Superligu. Je jím osmnáctiletý talent Petr Zajíček, který se během sezony vypracoval z juniorského týmu brněnských Buldoků až do toho elitního. A nevede si vůbec špatně. Jen v play-off si udržel bilanci bodu na zápas.

"Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že na jejím konci budu bojovat o postup do Superligy, asi bych se zasmál. Je to fakt neskutečný. Do Brna jsem šel hlavně s tím, že budu hrát za juniory. Po Vánocích se mi ale začalo celkem dařit, čehož si všimnul taky trenér áčka, který mi dal možnost se v první lize ukázat a já se toho chytil," vzpomíná na začátek roku vytáhlý mladík a v rozpravě pokračuje dál. Na trošku chmurnější notě.

"Po posledním finálovém zápase jsme byli všichni strašně smutní, že to nevyšlo. Chyběl opravdu kousek. Do té doby jsme totiž procházeli play-off jako nůž máslem. Mrzelo nás to hlavně kvůli skvělým fanouškům, kteří skoro vyprodali halu. Neskutečný zážitek, úplně mi běhal mráz po zádech. Nic podobného jsem nikdy nezažil. Možná jen v Pejru," usmívá se šikovný útočník, který je rád, že mají Buldoci k případné oslavě ještě jednu možnost. Tu barážovou. Po prvním zápase jsou navíc borci z moravské metropole Superlize blíž. V Pardubicích vyhráli možná trošku nečekaně 8-5.

"Přiznám se, že jsem byl před touhle sérií trošku skeptický. Přece jen je daleko větší šance postoupit přes finále. Už první zápas navíc ukázal, že to bude strašně těžký. I když jsme vyhráli, soupeř byl o dva, tři levely rychlejší, než na co jsme byli zvyklí. Hlavně jejich první lajna. Když ale budeme dál dodržovat taktické pokyny, věřím, že uspějeme," je přesvědčený Petr Zajíček, který je v druhém největším městě republiky nadmíru spokojený. Klub se podle jeho slov o hráče perfektně stará. A vstříc mu vycházejí taky na Obchodce v Pelhřimově.

"Mám domluvené, že jeden den v týdnu tam vůbec nejsem, většinou ve středu a v úterý odjíždím o něco dřív, abych stihnul v Brně trénink. Jiné úlevy ale nemám, vše si musím poctivě doplnit a písemkám se taky nevyhnu. Na nic jiného než na školu a florbal mi proto nezbývá čas. Vůbec toho ale nelituju, je to moje volba," říká student třetího ročníku, který po očku sledoval taky počínání svých pelhřimovských kamarádů v Národní lize. Vůbec nečekal, že se kluci prokoušou až do semifinále. O to větší radost měl. A nemusí zůstat jen u ní.

"Baráž se teď přesouvá na dva zápasy k nám. Ideální by samozřejmě bylo vyhrát oba duely a rychle postoupit. Tak snadné to ale zřejmě nebude, osobně beru i jedno vítězství. Jsme připravení, soupeře máme dobře načteného, tak uvidíme," těší se na velikonoční boje nájezdový specialista, kterého od případné exekuce neodradí ani poslední nezdar s Karlovými Vary.

"Stále si věřím a když bude potřeba, rád se nájezdu ujmu. Klidně i toho rozhodujícího," tvrdí sebevědomě kmenový hráč Spartaku, který svou další budoucnost v oranžovočerném dresu bude řešit až po sezoně. Rád by ale pod Špilberkem zůstal.

:: výsledky baráže

Další články z této kategorie
05.01.2023
Zpověď Jirky "Šedivého" Žáka
K prvnímu rozhovoru roku 2023 jsme si pozvali nejen útočníka B-týmu a nestárnoucího Jirku Žáka.
15.12.2022
Nájezdy jsou mojí nejsilnější stránkou, říká brankář Libor Domkář
Stále ještě devatenáctiletý brankář je nejvytěžovanějším gólmanem celé skupiny, na hřišti strávil přes sedm set šedesát minut ...
08.12.2022
Rozhovor se šachistou Danem
Věděli jste, že Dan hrál třeba šachy a byl v nich úspěšný?
1.S.K. P.E.M.A. Opava44
2.Torpedo Havířov41
3.FBC Vikings Kopřivnice37
4.Slovan Havířov33
5.Asper Šumperk33
6.Z.F.K. Petrovice32
7.Florbal Pelhřimov24
8.1. FBK Sršni Rožnov22
9.FBC Přerov22
10.FBC Hranice20
11.Snipers Třebíč16
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Muži
28.01.
18:00
1.MVIL Ostrava
VS
Florbal Pelhřimov
04.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Asper Šumperk
11.02.
18:00
FBC Přerov
VS
Florbal Pelhřimov
18.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Torpedo Havířov
Partneři