Rozhovory
14.09.2022
autor: Neznámý uživatel

Hodně oddílů říká, že má nejlepší diváky. Já jsem hrdý, že máme nejlepší fanoušky

Pro první slova letošní sezóny do rubriky „rozhovory“ jsme si došli k trenérovi A-týmu Honzovi Kotenovi, nebo pro většinu z nás známým jako „Kočka“ :) Jaký Superligový tým by přijel při úspěšném tažení v dalším kole Poháru Českého florbalu?

Pro první slova letošní sezóny do rubriky „rozhovory“ jsme si došli k trenérovi A-týmu Honzovi Kotenovi, nebo pro většinu z nás známým jako „Kočka“ :) Jaký Superligový tým by přijel při úspěšném tažení v dalším kole Poháru Českého florbalu? Jaké jsou nové tváře A-týmu? A jak dlouho má přezdívku Kočka? Vše se dočtete v rozhovoru níže…

Jak hodnotíš letní přípravu a připravenost týmu na sezónu? 

Fyzickou letní přípravu připravoval Honza Knězů. Po letní přípravě každý hráč A-týmu a širšího kádru prošel testováním. Díky výsledkům víme, že byla velmi přínosná a tým je po fyzické stránce velmi dobře připraven. Taky herní příprava byla letos velmi náročná a lze ji hodnotit pozitivně. Stihli jsme se utkat v rámci přípravného, nebo turnajového utkání s prvoligovými týmy ČB Štíry a FbC Plzeň a obě utkání dotáhnout do vítězného konce. Třetí místo jsme obsadili na Open Air turnaji v Jihlavě a stejně jsme skončili na turnaji ve Strakonicích. Do toho stále pokračujeme v Poháru Českého florbalu, kde máme bilanci 6 zápasů, 6 výher. V hale trénujeme již čtvrtým týdnem. Připraveni jsme a teď to musíme prodat v ligových zápasech.

Jaký cíl má tým stanovený do sezóny? Máš i nějaký svůj osobní cíl? 

Jeden z mých cílů bylo vytvořit opět silný tým, kde každý hráč má svoji roli. Proto jsme chtěli vyzkoušet a případně zapracovat další nové hráče. Osobně chci, aby hráči předváděli maximum v zápasech i na trénincích. Byli hladoví nejen po výsledku, ale po svém výborném výkonu. Pokud se toho budeme držet celou sezónu, tak je opět našim cílem minimálně play-off. Letošní ročník je znovu velice vyrovnaný, což potvrdily výsledky 1. kola, ale celý tým má jediný cíl a to je play-off.

Do týmu přišlo několik nových tváří, jaká jsou nová jména na soupisce? 

Prvním rokem jako junioři jsou odchovanci Aleš Václavík (G) a Šimon Kysela, takže poprvé zažívají atmosféru mužského týmu. V přípravě oba ukázali, že potenciál mají. Musí na sobě dále hodně pracovat, což oba vědí. Stejně jako Honza Holas, který k nám přišel na roční hostování z Havlíčkova Brodu. Další novou tváří je Tomáš Kuchyňa, který má jiný příběh. Skončil v Tatranu Střešovice, kde hrál nejvyšší juniorskou soutěž. Tomáš se vrátil zpět na Vysočinu a oslovil nás na přímo. Zatím je u nás na měsíčním hostování a o delším setrvání se povedou jednání. Letos v Pelhřimově nebude hrát Max Škoda, který odešel na roční hostování do Sparty Praha.

Jak se ti líbila 1. lajna, kterou suprově doplnil Petr Zajíček? Zůstane Petr celou sezónu?

Petr Zajíček výborně načasoval formu na začátek sezóny a střelecky se prosazuje jak v lize, tak i v poháru. Těží samozřejmě ze spolupráce celé první lajny a já věřím, že mu to vydrží. Věřím, že se střelecky chytnou i další hráči. Tuto sezónu bude mít Petr střídavé hostování do prvoligových Bulldogs Brno, ale prioritou zůstává Spartak.

 

Proti Havířovu se do poloviny zápasu dařilo, co se pak stalo? A na čem se musí zapracovat? 

Výpadek v polovině druhé třetiny nás stál dobře rozehraný zápas. Bylo to o hlavě. Hráči ztratili jistotu na míčku, báli se soubojů, hodně jednoduše: báli se hrát. Zkušený soupeř toho náležitě využil a utkání srovnal. Je super, že jsme se z toho o přestávce dokázali dostat a třetí třetina už byla podobná té první – šance na obou stranách, bojovnost, důraz. Bohužel jedenáctý gól v utkání dal soupeř (respektive jsme si ho dali sami do vlastní branky). Hráči musí makat celý zápas bez ohledu na aktuální stav. 

Ve 4. kole Poháru Českého florbalu jsou soupeřem opět Strakonice, které se letos už porazili v základní skupině a jednou se remizovalo na turnaji… 

Cílem účasti v poháru bylo sehrání náročných utkání se širším kádrem áčka a připravit se na ligu. Výsledky nás nakonec dovedli až k utkání o superligového soupeře doma. Cesta je připravená a věříme, že Bohemians doma společně s našimi diváky v říjnu přivítáme.

Předpokládám, že se těšíš na 1. domácí zápas. Máš nějaký vzkaz, nebo pozvánku pro diváky?

Na první ligový domácí zápas se určitě těším. Doma v rámci poháru a přípravy jsme odehráli už 6 utkání, což minulé roky nebývalo. Na první domácí ligový zápas nám los přisoudil dalšího ex-prvoligového soupeře, Z.F.K. Petrovice. Těším se na těžký zápas, na další výzvu a samozřejmě na naše fanoušky. Hodně oddílů říká, že má nejlepší diváky v lize. Já jsem hrdý na to, že můžu říct, že nemáme jenom diváky, ale i fanoušky. Fanoušky, kteří florbalu rozumí, umí vnímat utkání, znají hráče, umí je podpořit i když se právě nedaří. K tomu vytváří skvělou atmosféru a skutečné domácí prostředí, který hráčům nedovolí vypustit jediný souboj. A máme i Zrziho, takže super fanouška i na venkovních utkání. 

A poslední otázka, jak dlouho a proč zrovna jsi dostal přezdívku "Kočka"? :)

To už je dlouho co mi začali říkat "Kočka", to už je několik kočičích let zpátky :) Myslím, že to byla první, nebo druhá třída na základní škole. Tenkrát jméno Honza bylo hodně populární a museli jsme se nějak od sebe odlišit. Ale z čeho vznikla moje přezdívka si už nepamatuji, možná z příjmení. 

Děkujeme za rozhovor a přejeme ať se v sezóně daří. 

 

 

 

Další články z této kategorie
06.04.2023
Max ve finále
Odchovanec Spartaku Max Škoda působící ve Spartě hraje finále CE ligy proti Tatranu Střešovice.
02.03.2023
Rozhovor s mistrem CE ligy juniorů
První sezónu si za Spartak zahrál Tomáš Kuchyňa, který do Pelhřimova přišel z jednoho z nejznámějších klubů a to z Tatranu Střešovice.
22.02.2023
Brankařská legenda Zbyněk Venkrbec
V sobotu byl mezi oceněnými hráči, kteří patří do TOP10 v počtu odehraných utkání za Áčko. Jak se dneska má brankařská legenda Zbyněk "Kenny" Venkrbec?
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři