Rozhovory
21.10.2021
autor: Martin Tkadlec

Klíčem k úspěchu se Suchou bude obrana, je přesvědčený Běhounek

Vytáhlé křídlo druhé formace má při každém domácím zápase v hledišti věrného fanouška - otce Ladislava. V jeho žlutém dresu ho nemůžete přehlédnout.

Se svými výkony zatím není úplně spokojený. Čeká od sebe mnohem víc. Na druhou stranu útočníka Ladislava Běhounka těší, že si se spoluhráči z druhé formace dokáže celkem slušně vyhovět a rozumí si s nimi i po lidské stránce.

"U mě je to o správném nastavení v hlavě, do kterého se zatím v zápase nemůžu dostat. Jinak nám to v lajně klape. Sezona je samozřejmě náročná. Bez klíčových hráčů minulých let se s ní pereme určitě lépe, než jsem na startu ligy čekal. Máme tu navíc mladé a hladové kluky, kteří postupem času půjdou výkonnostně nahoru," je přesvědčený vysoký křídelník, jehož bilance se zatím zastavila na pěti kanadských bodech.

Proti oblíbeným Svitavám svůj účet nerozšířil, byl nicméně rád, že se jemu i jeho spoluhráčům povedlo po třech nezdarech konečně zabrat. "Zápas možná nebyl úplně divácky atraktivní, ale ve Svitavách prostě účel světí prostředky. Díky Vencovi, že nám ten bod navíc z vyrovnaného utkání vystřelil. Navíc se hrálo v krásné hale před slušnou kulisou, takže bylo o náboj postaráno," popisuje vítězné střetnutí Běhounek.

Podobný scénář očekává taky proti Horní Suché, která do Pelhřimova dorazí v sobotu navečer. Nic na tom nemění ani fakt, že hráči z polského pomezí zatím vyhráli jen jediný zápas. "Určitě půjde o nepříjemného soupeře, který bude praktikovat fyzickou hru plnou soubojů. Nicméně věřím, že utkání zvládneme hlavně do obrany - to bude klíč, vstřelíme nějaké branky a body zůstanou doma. A v neposlední řadě taky uděláme radost našim skvělým fanouškům," doufá v povedený zápas.

Na tribuně za brankou nebude ani tentokrát chybět jeho otec Ladislav, který ve svém žlutém dresu nevynechá jediné domácí klání. "Jsem rád, že chodí a je v hale součástí rodinné atmosféry. Chodí vlastně už od mých florbalových začátků, a to už nějaký ten pátek bude. Popravdě si ani nevybavuji domácí zápas, kdy by v hledišti chyběl. Nevím, jestli to ví, ale vždy při nástupu, těsně před zápasem, zdravím zvednutím hole právě jeho," usmívá se Ladislav mladší, jehož velkým koníčkem je taky rybaření.

"Takový lov candátů z propadu s gondoliérem Kócou a znalcem rybářského proviantu Honzou Brothánkem je vždy oslavou rybářského cechu," dodává nadšeně.

Sobotní zápas v hale ZŠ Osvobození startuje tradičně v 19 hodin a kdo nepřijde fandit, může ho sledovat v textovém přenosu.


.:: PROGRAM VÍKENDU ::.

Ve stejný den jako áčko se v Bystřici představí dorostenci. V prvním zápase vyzvou Okříšky (12.00), ve druhém pak Světlou (15.00).
Sobota bude taky patřit elévům, kteří na domácím turnaji postaví hned dvě družstva. Přijít fandit jim můžete od 9 hodin.

Hala ZŠ Osvobození nevychladne ani v neděli, kdy v ní svůj um ukážou hráči béčka. Hned ráno začnou proti Havlíčkovu Brodu (9.00), odpoledne pak narazí na Světlou (14.00).
Do města, které dalo světu kostku cukru, zavítají na konci víkendu mladší žákyně. Jejich snažení začne v dačické hale v 9.40.

Další články z této kategorie
24.03.2022
Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju
Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.
17.03.2022
Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala
Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.
10.03.2022
Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů
Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři