Rozhovory
09.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Liga je zpět! Snad budou moct na naše zápasy fanoušci, doufá Marek Švrkala

Pelhřimovské florbalisty čeká hned zkraje nové sezony dlouhá štreka do Kopřivnice. Pokud se chtějí co nejdříve vyhnout loňskému stresu, bylo by ideální nevracet se s prázdnou.

Konečně! Po více než půl roce se o víkendu rozjedou zápasy ve východní skupině Národní ligy, ve které nebudou chybět ani florbalisté Spartaku. Jedním z nich je zkušený univerzál Marek Švrkala, který doufá, že se nová sezona obejde bez větších koronavirových zádrhelů a hlavně se celá dohraje.

"Snad to tak bude, nicméně je možné, že nás potká nějaká pauza kvůli karanténě. Hlavně si ale přeji, aby na všechny zápasy mohli naši fanoušci, protože nám velmi pomáhají," vyzdvihuje skvělou domácí kulisu pelhřimovský tvrďák, podle kterého je tým na sezonu dobře nachystaný.

"Máme za sebou dlouhou fyzickou přípravu, takže věřím, že i díky ní přidáme na síle v soubojích, která nám loni dost často chyběla. Nedostatky nám ukázaly i zápasy v poháru, na což hned zareagovali trenéři a snažili se je v tréninku odstranit. Snad se to na hřišti projeví," doufá v lepší výkony Marek Švrkala, který nechce opakovat loňské stresující čekání na postupové razítko. Tehdy Spartaku pomohla do play-off až výhra Klobouků ve Svitavách v posledním kole.

"Letos je potřeba sbírat body už pěkně zkraje a ideálně začít hned o víkendu v Kopřivnici. Loni jsme tam na konci sezony těsně prohráli, teď ale věřím, že s prázdnou neodjedeme," je přesvědčený ostřílený borec, bez něhož si pelhřimovský tým už jen těžko představit.

Pomalu, ale jistě, se do hlavního týmu dere taky několik mladíků, kteří budou v sezoně sbírat hlavně zkušenosti a cenné minuty. "Kluci na sobě chtějí pracovat, což je správný. Stejně tak je příkladný i jejich přístup, nicméně jsem přesvědčený o tom, že je čeká ještě moc a moc práce," přidává svůj postřeh kapitán Petr Poduška, který týmu ve Vikings Aréně bohužel nepomůže. Za týden doma už by ale chybět neměl. Stejně tak i další stálice sestavy.

Pokud se v sobotu nevydáte na dlouho cestu do města automobilů, můžete zápas sledovat onlajn.

Další články z této kategorie
16.09.2020
Když začneme víc střílet, play-off uhrajeme, je přesvědčený Jakub Kuchař
Z nepovedeného zápasu v Kopřivnici se chtějí pelhřimovští florbalisté poučit a proti Svitavám předvést o třídu lepší výkon. Kromě svých dovedností se chtějí spolehnout taky na skvělé fanoušky.
09.09.2020
Liga je zpět! Snad budou moct na naše zápasy fanoušci, doufá Marek Švrkala
Pelhřimovské florbalisty čeká hned zkraje nové sezony dlouhá štreka do Kopřivnice. Pokud se chtějí co nejdříve vyhnout loňskému stresu, bylo by ideální nevracet se s prázdnou.
31.03.2020
Kdybych měl víc času, v tělocvičně by se mě nezbavili, říká Jan Zrzavý
Pelhřimovský florbal nejsou jenom hráči, ale taky fanoušci. Tím nejvěrnějším je fantom v modrožlutém obleku, který svůj milovaný klub povzbuzuje s paličkami v ruce už dlouhých osm sezon. A stále nemá dost.
1.Aligators Klobouky7
2.FBC Vikings Kopřivnice6
3.TROOPERS6
4.FbK Horní Suchá5
5.Florbal Pelhřimov3
6.FBK Spartak Hluk3
7.Florbal Svitavy3
8.Snipers Třebíč2
9.1. FBK Rožnov1
10.S.K. P.E.M.A. Opava0
11.1. MVIL Ostrava0
12.FBC Hranice0
Nejbližší utkání
Muži
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
Partneři