Rozhovory
09.12.2021
autor: Martin Tkadlec

Naši mi říkali, ať se neválím doma, tak jsem zašel na florbal, vzpomíná Kryštof Smejkal

Kreativní bek věří, že se tým v Ostravě vrátí na vítěznou vlnu a na dálku potěší fanoušky. Důležitá podle něj bude soudržnost a taky neprostupnost obranného valu.

Ještě ve svých 13 letech hrál Kryštof Smejkal fotbal za jihlavskou Vysočinu. Zdlouhavé dojíždění ho ale přestalo bavit, k tomu i samotné kopání do meruny, a proto si vyhlédl florbal, který ho neskutečně pohltil.

"Naši mi pořád říkali, ať se neválím doma a jdu něco dělat. Tak jsem vzal florbalku a zašel už v průběhu sezony na trénink. Taťka byl zprvu trošku zklamaný, že jsem s fotbalem skončil, ale teď je šťastný, že mě florbal baví a občas ho prožívá víc než já, což je při zápasech dobře vidět," usmívá se devatenáctiletý obránce, jehož bratr Tadeáš dres Vysočiny stále obléká. A nevede si vůbec špatně.

"Doufám, že to dotáhne co nejdál, protože na florbal přejít nemůže. Je to fakt dřevo, i když nás minulý týden porazili na školním turnaji, což poslouchám do dneška. Žádnou profesionální smlouvu zatím nemá, ale co není, může být," fandí svému mladšímu bratrovi zřejmě nejtišší hráč áčka, který je povahou flegmatik. Na hřišti ho jen tak něco nerozhodí a když už přece, svou nevoli přetaví ještě k lepšímu výkonu a nebo přitvrdí v soubojích.

Co ho ale mrzí je zrušený maturitní ples, na který se s třídou těšil. "Doba je bohužel taková a nikdo neví, co za měsíc nebo dva bude. Nedá se nic dělat. Celý třeťák jsme byli na distanční výuce a teď se snažíme dohnat co se dá. Proto někteří učitelé méně potřebnou látku přeskakují a zaměřují se na maturitní otázky. Věřím, že to všechno nakonec dobře dopadne," doufá ve zdárné složení zkoušky z dospělosti ofenzivní bek, který už prohru s Vikingy hodil za hlavu a těší se do města oceli.

"Zápas se nám vůbec nepodařil. Hráči Kopřivnice na tom byli dobře technicky, uměli si pokrýt míček a navíc byli silní v osobních soubojích. Teď jedeme do Ostravy, kde budeme chtít určitě vyhrát, vrátit jim domácí porážku a na dálku potěšit fanoušky. Musíme hrát zase jako jeden tým, bojovat, být zodpovědní vzadu... pak se o výsledek nebojím," hecuje závěrem Smejkal své spoluhráče.

Sobotní zápas v nové ostravské hale Krásné Pole začíná v 18 hodin a sledovat ho můžete onlajn.


.:: PROGRAM VÍKENDU ::.
Na turnaj dvou regionů vyrazí v sobotu do Pardubic dorostenky, které budou sbírat cenné zkušenosti proti jihlavskému SK (9:50), Jablonnému nad Orlicí (11:30) a královéhradeckému IBK (12:20).
Ve stejný den se v Okříškách odehraje ligový turnaj elévů, na kterém se kromě dvou chlapeckých družstev představí taky tým mladších žákyň. Holky začínají v 9:20, kluci se připojí o půl druhé.

Ještě více nabitá bude neděle. Do Třebíče se vydají junioři, kteří se o body poperou se Žďárem (10:30) a Okříškami (13:30).
Takřka za humna pojedou na poslední letošní turnaj ženy. V Sezimově Ústí zkříží florbalky s hráčkami Světlé (10:30) a Tábora (13:30).
Porce čtyř zápasů čeká v Třešti na starší žáky. Jako první vyzvou Kněžice (9:00), které vystřídá JeMoBu (10:20), Bystřice (12:20) a na závěr FBŠ Jihlava (13:40).
A aby florbalu nebylo málo, na zkušenou vyrazí taky starší žákyně do Jihlavy. Jejich turnaj začíná v hale SK v 9:30.

Další články z této kategorie
24.03.2022
Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju
Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.
17.03.2022
Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala
Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.
10.03.2022
Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů
Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři