Rozhovory
25.11.2021
autor: Martin Tkadlec

Opavu porazíme i podruhé, věří obránce Michal Šulc

Aby se dílo podařilo, je podle pelhřimovského juniora potřeba hrát hned od začátku naplno a nedělat laciné chyby. Těch hráči Spartaku kupí stále dost.

Žádný z hráčů áčka nemá tolik fotek, co obránce třetí lajny Michal Šulc. Ostatně se není čemu divit. Doslova za zády má takřka neustále svého otce Jaroslava, který s aparátem v ruce mapuje jeho florbalovou kariéru. Vůbec mu to ale nevadí. Právě naopak. Je rád, že ho v jeho zálibě dlouhé roky podporuje.

"Nervózní z něj nejsem. Je dobře, že ho florbal takhle baví a má ho rád. Někdy se nicméně stane, že ho po nějakém nepovedeném zápase nechci vidět. To je ale málokdy," usmívá se devatenáctiletý bek, který přiznává, že je u Šulců téma děravého míčku často omílané.

"Řekneme si, jaké to bylo na tréninku, probereme, jak jsme hráli... do ničeho mi ale taťka nemluví. Takové povídání je super nejen proto, že zjistím, jak to vidí druhá strana, ale párkrát už mi takhle připomněl, abych se podíval, v kolik hodin máme vlastně předzápasový sraz," přidává jednu z veselých historek.

Stejně veselé bylo i skóre posledního utkání proti Rožnovu, které Spartakovci zlomili na svou stranu 35 sekund před koncem. "První polovinu zápasu jsme hráli ospale a soupeř nám neutekl jen díky Liborovi v brance. Potom jsme se probrali, zlepšili pohyb a i přes pár zbytečně obdržených branek dokázali vybojovat tři body. Velkou zásluhu na tom mají tradičně naši fanoušci," chválí atmosféru, se kterou se v lize potkává jen v Pelhřimově.

Třetí výhru v řadě mohou florbalisté áčka přidat v sobotu v Opavě. Tamní P.E.M.A. je ale doma takřka neporazitelná. Všechny body ztratila pouze s TROOPERS, jasným lídrem soutěže. "Opavu jsme v téhle sezoně už porazili, takže věřím, že ji porazíme i podruhé. Musíme hrát od začátku naplno a vyvarovat se zbytečných chyb. To by měla být cesta k vítězství," je přesvědčený obránce Spartaku, kterého chodí často podporovat taky přítelkyně Káťa.

"Dokonce s námi jela na několik venkovních zápasů, za což má můj obdiv. Navíc si rozumí i s týmem. Čas si na sebe najdeme pochopitelně i mimo florbal, takže žádné výčitky neslyším," dodává s úsměvem ve tváři.

Sobotní zápas ve slezské metropoli začíná úderem 20. hodiny a sledovat ho můžete onlajn.


.:: PROGRAM VÍKENDU ::.

V sobotu se v Pelhřimově odehraje ligový turnaj elévů, na kterém se kromě dvou chlapeckých družstev představí taky tým mladších žákyň. Jejich snažení začne úderem 9. hodiny.

Před domácím publikem se v neděli poperou o vítězství taky ženy. Jako první se jim postaví do cesty českobudějovické Štírky (9:00), ve druhém střetnutí pak vyzvou nedaleký Jindřichův Hradec (13:30).
To junioři vyrazí do Třeště, kde je čeká FBŠ Jihlava (10:30) a Dačice (12:30).
Nejvíc zápasů ze všech družstev Spartaku absolvují starší žáci v Okříškách. Svou nedělní pouť začnou proti FBŠ Jihlava (10:20), kterou vystřídá JeMoBu (11:40), Kněžice (13:00) a Přibyslav (14:20).

Další články z této kategorie
25.11.2021
Opavu porazíme i podruhé, věří obránce Michal Šulc
Aby se dílo podařilo, je podle pelhřimovského juniora potřeba hrát hned od začátku naplno a nedělat laciné chyby. Těch hráči Spartaku kupí stále dost.
18.11.2021
Pro výhru uděláme všechno, hlásí před Rožnovem Viktor Vlach
Dvaadvacetiletý útočník druhé formace přiznává, že v některých zápasech bojuje sám se sebou. Rozhodí ho kdejaká maličkost a jeho výkon pak strmě klesá.
11.11.2021
Zklidnil jsem se věkem, na hřišti už tolik neblázním, říká útočník Milan Hendrych
Postavou nevelký hráč je pro své protihráče doslova trnem v oku. Na hřišti jim nedá ani centimetr prostoru a co se soubojů týče, je lepší si je dvakrát rozmyslet. Pokud se tedy nechcete proletět.
1.TROOPERS32
2.1. FBK Sršni Rožnov25
3.Snipers Třebíč22
4.Florbal Pelhřimov20
5.S.K. P.E.M.A. Opava20
6.Aligators Klobouky20
7.FBC Vikings Kopřivnice19
8.FBC Hranice18
9.FBK Spartak Hluk15
10.FbK Horní Suchá12
11.1.MVIL Ostrava12
12.Florbal Svitavy7
Nejbližší utkání
Muži
18.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
08.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
22.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
Partneři