Rozhovory
10.03.2022
autor: Martin Tkadlec

Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů

Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.

Radost, velkou úlevu, ale taky únavu. Všechno tohle cítil po zdárném zakončení čtvrtfinálové rundy kapitán áčka Jan Knězů, který se trefil v obou víkendových duelech. Na ten první by ale nejraději zapomněl. Spartakovci v něm prohospodařili dvoubrankový náskok a sérii si zbytečně prodloužili.

"Po první třetině jsme úplně vypnuli. Ještě dnes nevím, co se nám honilo v hlavách a stejné to bylo i v neděli. Po dobrém začátku jsme se vrátili k sobotní bídě. Bude to znít divně, ale pomohlo nám pětiminutové oslabení. Tam se všechno zlomilo a vrátili jsme se zpátky do zápasu, který jsme nakonec zvládli. Kopřivnice hrála na rychlé, nebezpečné brejky, což jsme čekali. Navíc dost tvrdě, ale to k play-off zkrátka patří," říká zkušený centr první formace, kterého trošku mrzelo, že si postupové oslavy neužili spolu s fanoušky.

"Sérii jsme měli zakončit v sobotu a mohl být klid. Takhle jsme jen chvilku poseděli, dali nějaké jídlo a většina z nás šla domů. Asi chyběly síly po víkendu. Naštěstí máme v týmu démony, kteří se pro tyhle momenty narodili a vzali to za nás. Dokonce se přihodila i nějaká ta vtipná příhoda, ale tu bych nechal v kabině," usmívá se kapitán Spartaku.

Jeho pět čtvrtfinálových branek navíc dokazuje, že je pro mančaft klíčovým mužem. Spolu s Václavem Fučíkem posbírali už sedmnáct bodů a tým táhnou za úspěchem. "Abych řekl pravdu, tak tyhle statistiky vůbec neřeším. Jsem rád, že nám to s Vaškem klape, ale pořád tam nějaké rezervy jsou. Asi to není vidět, ale hodně po sobě koukáme, hlavně při nábězích, abychom se nepotkali na jednom místě. Potom se tak nějak snažím trefit, co mi připraví. Třeba ve videu bylo hezky vidět, že si příště musím stoupnout o metr jinam, aby měl o asistenci víc," přidává vtipný postřeh a zároveň podotýká, že za snůškou jejich bodů stojí práce celé lajny. "Máme velkou podporu z obrany a i když to Páťovi tolik nepadá, dělá nám velký prostor svými odskoky," chválí šikovného mladíka.

Nejen součinnost první pětky, ale taky příspěvek ostatních formací rozhodne v semifinále o tom, zda se hráčům Spartaku podaří překvapit velkého favorita. Proti TROOPERS nemají co ztratit a jak už ukázala Opava, ambiciózní "vojáci" se porazit dají. "Uvidíme, co vymyslí trenér za taktiku. Osobně se těším na dobré zápasy s kvalitním soupeřem. Můžeme jen získat. Hlavně cenné zkušenosti, které nám pomůžou v další sezoně a k tomu jako bonus postup do finále. Fanoušci by si to zasloužili a myslím, že i my. Léto bylo dlouhé, náročné, stejně jako celá sezona, kde se hodně cestovalo. Play-off je taková odměna, takže chceme, aby trvala co nejdéle," přeje si kapitán Knězů.

A aby měli hráči áčka o motivaci postaráno, mají od předsedy fanklubu Honzy Zrzavého slíbeno, že pokud o víkendu alespoň jednou zvítězí, bude doma fandit pouze v retro plavkách. To už za enormní snahu stojí.

Sobotní semifinálové utkání startuje v 18 hodin a sledovat ho můžete onlajn nebo živě na TVCOM. To nedělní o hodinu dříve - onlajn, video.


:: PROGRAM VÍKENDU ::
Do Třeště zamíří v sobotu ženy, které se v tamní sportovní hale poperou o body s týmem SK Jihlava B (10:30) a Dačicemi (14:00).
V ten samý den se v Jihlavě představí junioři. Jako první se jim do cesty postaví SK Jihlava (9:00), druhou překážkou bude Telč (12:00).
Nové místo navštíví v sobotu starší žáci. V Chýnově se postupně střetnou s Kněžicemi (10:20), Přibyslaví (11:40), Pacovem (13:00) a Havlíčkovým Brodem (14:20).

Do jižních Čech vyrazí v neděli dorostenky. V Soběslavi změří síly s jihlavským SK (11:00), českobudějovickým Meťákem (12:00) a Světlou (15:00).
Rozdávat radost pojedou na konci víkendu taky mladší žákyně. Na turnaji v Dačicích budou k vidění od 9 hodin.
A aby byla neděle kompletní, k mání bude ještě turnaj elévů, kterého se v Pacově zúčastní hned dva týmy Spartaku. Start je naplánovaný na 9:20.

Další články z této kategorie
24.03.2022
Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju
Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.
17.03.2022
Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala
Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.
10.03.2022
Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů
Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři