Rozhovory
18.11.2021
autor: Martin Tkadlec

Pro výhru uděláme všechno, hlásí před Rožnovem Viktor Vlach

Dvaadvacetiletý útočník druhé formace přiznává, že v některých zápasech bojuje sám se sebou. Rozhodí ho kdejaká maličkost a jeho výkon pak strmě klesá.

Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite a League of Legends. Že nevíte, o čem je řeč? Jde o počítačové hry, které si nesmírně oblíbil útočník áčka Viktor Vlach. Dokáže o nich hodiny vyprávět a ještě déle je hrát. Onlajn soupeření ho totiž nesmírně uklidňuje.

"Milovníkem her jsem už odmala. Viděl jsem to u staršího bráchy a hodně mě to chytlo. Je sranda s někým soupeřit, zároveň chci pokaždé vyhrát a být lepší než ostatní. Vždycky jsem chtěl být nejlepší ve všem. Nejvíc teď mastím hlavně CSko," říká s úsměvem křídelník druhé formace, který o víkendu rozhodnul zápas v Hranicích. Jeho gól necelé čtyři minuty před koncem může mít v konečném zúčtování velkou cenu.

"Myslím si, že během prvních deseti minut jsme měli nasypat mnohem víc gólů a byl by klid. Určitě jsme byli lepší. Pak jsme trošku vypadli z role, začali tradičně zahazovat šance... naštěstí jsem na konci proměnil tu standardku, která nám zajistila tři body," kvituje svůj zásah do černého. Těch už letos nasbíral šest, přesto je to pro něj málo.

"Čekal jsem od sebe mnohem víc, alespoň dva body na zápas. Nejhorší je, že když se mi něco nepovede nebo nelíbí, okamžitě mě to rozhodí a můj výkon jde dolů. S tím se musím poprat. Měl jsem to tak vždycky a je fakt těžký to odbourat. Snad se mi to brzy podaří a budu body sbírat pravidelně," doufá v uklidnění hráč s číslem dvaadvacet. Ostatně stejné numero má momentálně i v kolonce věku.

Zklidněnou mysl bude Vlach potřebovat už v sobotu, kdy do Pelhřimova dorazí početný roj sršňů. Ti z Rožnova jsou poslední dobou pěkně rozjetí. "Bude to další těžký duel s týmem z popředí tabulky. Každopádně do toho šlápneme a uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet. Hlavně musíme zlepšit produktivitu, a to minimálně o sto procent. Taky je potřeba pořádně bránit - pro výhru uděláme všechno," hecuje na dálku své spoluhráče, pro které má jen slova uznání.

"Myslím, že nám to v druhé lajně celkem klape a bez velkých jmen let minulých se se sezonou pereme slušně. Hrajeme si to svoje, akorát je někdy potřeba, abychom v tempu vydrželi celých šedesát minut a neměli výpadky. U mě je to jen o té správně nastavené hlavě," dodává závěrem.

Sobotní zápas proti Rožnovu začíná tradičně v 19 hodin a kdo nepřijde fandit přímo do haly, může ho sledovat díky textovému přenosu.


.:: PROGRAM VÍKENDU ::.

Už pátý turnaj čeká v sobotu na mužskou zálohu v Třešti. Jako první se jí postaví do cesty Bystřice (10:30), ve druhém duelu pak vyzve Nové Město na Moravě (12:30).
Ve stejný den se doma představí starší žákyně. Turnaj začnou proti Dačicím (9:30), které vystřídají hráčky JeMoBu (10:10) a Světlé (11:20).

V neděli vyrazí na zkušenou dorostenci, kteří se v Třešti postaví JeMoBu (9:00) a Telči (12:30).
Dva týmy mladších žáků budou rozdávat radost v domácí hale. Fandit jim můžete přijít od 9 hodin.
Stejný počet družstev vyšle do Dačic taky přípravka. Jejich turnaj začne v 9:15.

Další články z této kategorie
25.11.2021
Opavu porazíme i podruhé, věří obránce Michal Šulc
Aby se dílo podařilo, je podle pelhřimovského juniora potřeba hrát hned od začátku naplno a nedělat laciné chyby. Těch hráči Spartaku kupí stále dost.
18.11.2021
Pro výhru uděláme všechno, hlásí před Rožnovem Viktor Vlach
Dvaadvacetiletý útočník druhé formace přiznává, že v některých zápasech bojuje sám se sebou. Rozhodí ho kdejaká maličkost a jeho výkon pak strmě klesá.
11.11.2021
Zklidnil jsem se věkem, na hřišti už tolik neblázním, říká útočník Milan Hendrych
Postavou nevelký hráč je pro své protihráče doslova trnem v oku. Na hřišti jim nedá ani centimetr prostoru a co se soubojů týče, je lepší si je dvakrát rozmyslet. Pokud se tedy nechcete proletět.
1.TROOPERS32
2.1. FBK Sršni Rožnov25
3.Snipers Třebíč22
4.Florbal Pelhřimov20
5.S.K. P.E.M.A. Opava20
6.Aligators Klobouky20
7.FBC Vikings Kopřivnice19
8.FBC Hranice18
9.FBK Spartak Hluk15
10.FbK Horní Suchá12
11.1.MVIL Ostrava12
12.Florbal Svitavy7
Nejbližší utkání
Muži
18.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
08.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
22.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
Partneři