Rozhovory
24.03.2022
autor: Martin Tkadlec

Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju

Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.

Ani největšího optimistu, kterým předseda fanklubu Honza Zrzavý bezpochyby je, před sezonou nenapadlo, že se áčko Spartaku probojuje až do semifinále východní skupiny Národní ligy. Modrožlutí nicméně předčili všechna očekávání, a tak z jeho úst uslyšíte jen slova uznání.

"Je to fakt paráda. Pelhřimovskej florbal prostě miluju," říká hned zkraje nadšeným hlasem a zvesela pokračuje dál. "Série proti TROOPERS vypadá výsledkově jednoznačně, tak lehké to ale borci neměli. Rozhodla zkušenost, na druhou stranu je potřeba říct, že naši kluci bojovali a nedali jim ani píď hřiště zadarmo. Byla to opravdu krásná série. A když od hostujícího trenéra slyšíš, že se s námi těší na krásný florbal, je to pro kluky hodně povzbuzující. Hlavně do dalších let," hřeje u srdce nejvěrnějšího fanouška v republice.

Toho na začátku play-off trošku mrzelo, že se nezačínalo doma. Po dvou vydařených zápasech v Kopřivnici ale rychle změnil názor. "To, co tam kluci předvedli, bych přál vidět všem našim fanouškům. Klobouk dolů. A korunu tomu nasadil Libor při nájezdech. Domek není člověk, Domek je Bůh. Hrdost se mnou fakt mávala. Na to, že sérii hrály dva nejmladší týmy v lize, měla opravdu grády. Jen my jsme chtěli prostě víc," neuvadá jeho nadšení.

Letošní sezonu proto bere za naprosto úspěšnou. "Pokud na sobě budou kluci dál makat, tak si na závěr mé kariéry tu první ligu ještě bouchnu. Potřeba je ale jít krok po kroku a hlavně s pokorou. Nic není zadarmo. A jak řekla v nedávném rozhovoru legenda áčka Martin Kos, kluci mají na všechny, jen ne na TROOPERS, což se ukázalo. Naštěstí se jich zřejmě zbavíme, takže bude cesta volná," usmívá se bubeník Spartaku, který nejraději vzpomíná na druhý čtvrtfinálový zápas v Kopřivnici. Po něm cítil hrdost pravého Pelhřimáka. "Ještě jednou bych klukům rád poděkoval za super víkend, kterému nechyběla dobrá večeře i snídaně. Marek Švrkala by mohl vyprávět. Není nad podnik s kvalitním jogurtem. Myslím, že jeho záchodová etuda zní Vikingům v uších ještě teď," zmiňuje "veselou" historku z tamního kebabu.

Na druhou stranu by raději zapomněl na utkání v Hluku, které Spartakovci prohráli 8-9. Domácí podle něj hráli antiflorbal a nevyhrát na osm branek se taky jen tak nevidí. "U zápasu jsem si málem vytrhal všechny vlasy. Naštěstí to na konci základní části dobře dopadlo," neskrývá šéf fanklubu úlevu a zároveň podotýká, že ani letos nevynechal jediný venkovní duel. "Strašně mě baví, když vidím, jak se domácí diváci chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna a maniaka, který bude šedesát minut v hale hulákat a plašit děti. Tohle všechno by ale nešlo bez mé fantastické ženy, která mě už jedenáct sezon bezmezně podporuje a od září do března prakticky nic jiného než florbal nezná. Za to jí patří obrovský dík, stejně jako klukům. Jsou to fakt frajeři. Už teď se těším na další sezonu," uzavírá svoje povídání.


:: PROGRAM VÍKENDU ::
Na svůj poslední turnaj vyrazí v sobotu dorostenky. Ve Světlé nad Sázavou se postupně střetnou s jihlavským SK (13:40), domácí Světlou (14:40) a na závěr českobudějovickým Meťákem (16:20).

Poprat se o průběžné druhé místo v tabulce pojedou do Českých Budějovic ženy. Nedělní turnaj začnou proti Táboru (11:30), druhou překážkou pak bude českobudějovická FA (15:00).
V ten samý den čeká jihlavský turnaj starší žákyně, které poměří síly s domácím SK (9:00), Dačicemi (11:00) a Světlou (11:40).

Další články z této kategorie
24.03.2022
Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju
Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.
17.03.2022
Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala
Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.
10.03.2022
Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů
Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři