Rozhovory
01.02.2024
autor: Martin Domanský

Stavař Martin David

Přes den „Bořek“ stavitel, odpoledne cvičitel divoké zvěře a hlavně letoucí hráč florbalu, který se svou střelou patří k těm štiplavějším.

Ahoj Martine, jak se daří, jaký byl vstup do nového roku a jeho první měsíc? 
"
Ahoj Mates. Mám se dobře. Vstup do nového roku byl super, o to ses postaral ty tvojí hostinou na Silvestr. laugh Pak ještě týden dovči a zpět do pracovního nasazení. smileyTenhle rok toho bude hodně pracovně. Máme slušný počet zakázek, takže o práci nebude nouze."

Jsi jedna z nových tváří áčka v letošní sezóně. Co bys o sobě fanouškům prozradil?
"
Na prozrazování toho je. laugh Už jsem pracující občan. Pracuju jako stavbyvedoucí, takže se snažím vést lidi k nějakému výkonu. laugh Samozřejmě musím zmínit to dvouletý chlupatý dítě, co mám, a to je Bruno. Když byl štěně, byl často k vidění na domácích zápasech, protože jsme ho s Aničkou brali s sebou. Bruno je německý ovčák z pracovní linie, takže tenhle rok máme v plánu plnit zkoušky. Budeme se snažit složit BH, což je taková vstupní zkouška, a to je jen poslušnost, chození u nohy, lehni, sedni a tak. Pak bych chtěl SPR1, což je první obranářská. Pro představu je to, že kousá figuranta, který má rukáv a jsou tam dané povely, které musí splnit. 

Velký koníček, který mám, je rybaření, kde s Kócou a Láďou trávíme od 16. června hodně času. Určitě bude nějaká výprava na Orlík, aby se zredukovaly zásoby nástrah. laugh Mates, než začneš myslet na gril, tak bohužel. Já většinu ryb pustím. smiley Ale tvého oblíbeného kapra ti na jaře dovezu. laugh A nesmím zapomenout na mojí přítelkyni Aničku, se kterou už budeme spolu nějakej ten pátek. A pokud se budeš ptát na svatbu, tak rovnou říkám, že je ještě čas." smiley

Škoda, udělal bych vám svatební žranici. smiley I toho kapra, bych se nějak přemohl. frownJak se Martin David dostal k florbalu?
"No, to už je taky nějakej pátek. smiley Začínal jsem tady v Pelhřimově jako mladší žák nebo elév, už ani nevím, je to dávno. Pak jsem ve starších žácích skončil a vracel se až do juniorky. Takže nebýt toho výpadku, tak to už bude hodně dlouho. "smiley

Je to tvoje první sezóna za áčko a do toho stále nastupuješ za béčko. Byla pro tebe národní liga velkým skokem?
"
Začátek byl pro mě těžký – zvyknout si na ten skok oproti béčku. Hra je o dost rychlejší a i po taktické stránce je to jinde. Teď už je to o něco lepší, ale furt mám dost věcí na čem makat." smiley

Jsi hráč, který v 99 % nevynechá trénink, ani neoblíbenou letní přípravu. Myslíš, že tě tvoje tvrdá dřina dovedla do áčka?
Jo, to je pravda, mám florbal opravdu rád a furt mě baví, takže když mi nic nebrání, tak jsem pořád i na tý letní, kterou fakt rád nemám. smiley Pravděpodobně ano. Asi se to množství tréninků trochu zúročilo. laugh

Áčko stále bojuje o play-off. Proti Troopers se začalo skvěle. Zvyšoval jsi dokonce vedení na 2:0. Co se pak stalo? 
O play-off je šance pořád bojovat a věřím, že to zvládneme. Začátek utkání s Troopers byl takový, jak chceme hrát. Bohužel jsme dostali laciné 3 góly a Troopers se dostali do hry.

V sobotu proti Blansku. Už není jiná cesta, než být 100%. Držím palce, ať ty tři body opět zůstanou v Pelhřimově.
Díky. Určitě budeme 100% a naši skvělí fanoušci nás poženou k vítězství. Jste skvělí a děkujeme, že vytváříte takovou atmosféru.

Další články z této kategorie
23.04.2024
Superfinalista Jirka Bartoška
14.4. proběhlo v pražské O2 aréně Superfinále. V rámci finále středních škol Subterra Cupu se představil i pelhřimovský dorostenec Jirka Bartoška, který zastupoval jihlavskou průmyslovku.
31.03.2024
Pelhřimovský Forrest Gump...
…. Tak se dá nazvat kapitán pelhřimovského áčka. Přečtěte si zajímavý rozhovor s Honzou Knězů, který na sebe prozradil věci, o kterých ví jen málokdo.
07.03.2024
Rozhovor s paní ředitelkou Šárkou Třískovou
K dnešnímu rozhovoru jsme si pozvali paní ředitelku ZŠ Osvobození, kde Spartak má svojí základu.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři