Rozhovory
08.10.2020
autor: Martin Tkadlec

Tvrdá hra mi dělala problém, říká o debutu mezi muži Petr Zajíček

Vytáhlý pelhřimovský štírek se rozpovídal třeba o tom, jak ho mezi sebe přijali hráči áčka, nebo o patrných rozdílech mezi dospělým a juniorským florbalem.

Celou kariéru má před sebou. Zda bude zářná, záleží hlavně na něm. Nakročeno má nicméně šestnáctiletý talent pelhřimovského florbalu dobře. Řeč je o Petru Zajíčkovi, který proti Ostravě okusil poprvé nástrahy Národní ligy a do Vánoc má navíc domluvené střídavé starty v juniorce brněnských Buldoků.

"Svůj první zápas v národce, navíc před domácím publikem, jsem si náramně užil. Škoda jen, že nebyl s vítězným koncem. Hodně nás srazil gól na začátku třetí třetiny a pak ty dva další, na které jsme nebyli schopní odpovědět. Naše zakončení bylo navíc hodně mizerné," říká vytáhlý útočník, kterého přijala kabina bez problémů. "Přece jen s klukama trénuju už od doby, co jsem byl starší žák, kdy ještě áčko vedl můj taťka, takže je všechno v naprostém pořádku," usmívá se.

Sám nicméně přiznává, že mu asi chvilku potrvá, zvyknout si na mužský florbal. Podle něj je rozdíl hlavně v tvrdosti a taky rychlosti hráčů. "Proti Ostravě jsem inkasoval pár ran před brankou, na co jsem nebyl tolik zvyklý. Osobně si ale myslím, že jsou v juniorské extralize mužstva, která jsou lepší, než ty slabší celky v národce. Tak to prostě vidím," nebojí se Zajíček zajímavého srovnání.

Ten se na derby s Třebíčí pochopitelně těší a nic jiného než výhru nebere. "Určitě tam pojedeme s tím, že chceme urvat tři body. Obzvlášť, když jde o takový zápas. Snipery jsem ale v akci ještě neviděl, tak moc nevím, co od nich čekat," uzavírá povídání pelhřimovský mladík, který by do Vánoc rád stihnul ještě několik zápasů v juniorské extralize za brněnské Buldoky. Zatím jich odehrál šest a připsal si tři kanadské body.

Sobotní zápas v Třebíči se bude hrát bez diváků a sledovat ho můžete v onlajnu nebo videu. Pak se nejen kolotoč Národní ligy minimálně na 14 dní kvůli novému nařízení vlády zastaví.


Ženy a elévové hrají doma, žáci v Bystřici
Junioři
vyrazí v sobotu do Světlé, kde se utkají s Havlíčkovým Brodem (9.00, onlajn) a Žďárem (12.30, onlajn).
Ve stejný den se před prázdnou domácí halou představí ženy, které poměří síly s českobudějovickými Štíry (9.00, onlajn) a Pískem (14.00, onlajn).
Dlouhá cesta do Bystřice čeká v sobotu starší žáky. Ti se postupně střetnou s JeMoBu (10.50, onlajn), Přibyslaví (12.00, onlajn) a domácí Bystřicí (14.50, onlajn).
Do našeho krajského města zajedou v neděli dorostenky, které čekají souboje se Světlou "Tygřice" (10.15, onlajn) a Světlou (11.50, onlajn).
Ve stejný den čeká elévy a mladší žákyně domácí turnaj. Ten startuje v hale ZŠ Osvobození úderem 9 hodiny a celý rozpis najdete zde v sekci program.

Další články z této kategorie
01.10.2020
Proti Ostravě máme jednoduchý pokyn, vyhrát, říká obránce Tomáš Kocián
Zlepšit přesilovky, vyhnout se hloupým ztrátám ve středním pásmu a být stejně opatrní jako při domácích mačích. To je podle pelhřimovského obránce cesta, jak protrhnout bídnou venkovní bilanci.
22.09.2020
Z nuly jsem měl radost jako malé dítě, přiznává gólman Domanský
Počin pelhřimovského mága je hodný zapsání do Guinessovy knihy rekordů. Čisté konto asi moc florbalových brankářů při svém celozápasovém debutu v mužích neudrželo.
16.09.2020
Když začneme víc střílet, play-off uhrajeme, je přesvědčený Jakub Kuchař
Z nepovedeného zápasu v Kopřivnici se chtějí pelhřimovští florbalisté poučit a proti Svitavám předvést o třídu lepší výkon. Kromě svých dovedností se chtějí spolehnout taky na skvělé fanoušky.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Muži
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
21.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
05.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
Partneři