Rozhovory
17.03.2022
autor: Martin Tkadlec

Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala

Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.

Roli velkého favorita do puntíku splnili. TROOPERS opanovali oba dva domácí duely a už v sobotu mohou postoupit do finále. O rychlém konci ale nechtějí hráči Spartaku vůbec slyšet. Stejně tak kanonýr Václav Fučík, který se nejvíc těší na atmosféru nabité haly. Fanoušci jsou pro něj doslova hnacím motorem.

"Zbraně určitě neskládáme. Musíme ale zkvalitnit rozehru, poctivě v obraně dostupovat a zrychlit přechod do útoku. To je pro nás celou sezonu alfa a omega úspěchu. Na individuálních kvalitách už toho moc nevymyslíme, na tom je potřeba pracovat v průběhu roku," říká pelhřimovský rychlík, kterému se dařilo hlavně v prvním klání. Dal dva góly a jeden navíc připravil pro Kociána.

"U druhé branky je potřeba zmínit, že mi ji svým sebevědomým sólem perfektně připravil Smejky. Je škoda, že jsme déle nedokázali držet s TROOPERS výsledkový krok. Vždy, když jsme šli do vedení, nebo zápas srovnali, jsme zase rychle inkasovali. Ty góly byly navíc jako přes kopírák - jak v lize starších žáků," žehrá na ledabylé bránění.

Příliš radosti nepřinesl ani nedělní zápas. Spartakovci ho sice odbojovali, v útoku byli ale takřka neškodní. K častějším výpadům vůbec neměli prostor. "Objektivní divák musí usoudit, že mezi námi a hráči TROOPERS je obrovský rozdíl v kvalitě. Mají lepší zakončení, techniku, jsou takticky vyspělejší... akorát v brance je to vyrovnané. Na kloudnou střelu se strašně nadřeme a logicky jich tak máme mnohem míň. Oproti základní části navíc vidím enormní strach. Strach něco vytvořit, či vymyslet něco překvapivého. Pokud chceme uspět, musíme vystoupit ze své komfortní zóny a začít hrát tak, jak umíme," nabádá ke klidu útočník první formace, podle kterého hraje jistou roli nezkušenost. V týmu je totiž řada mladíků, pro které je mužské play-off úplnou novinkou.

"Snahu jim ale v žádném případě neupírám. Perou se statečně. Stejně jako Libor se svým nataženým zadkem. Je to fakt bojovník, emotivně vytříbený kousek. Ten do té branky vleze, i kdyby se tam měl doplazit. Na druhou stranu jsem v případě nouze připravený. Na tréninku jsem už vychytal větší zvířata než jsou borci TROOPERS. Třeba takovému Jirkovi Žákovi se o mně zdá ještě dnes. Vím to z vyprávění jeho manželky Kateřiny," srší dobrou náladou a pomalu se těší na semifinálový víkend. Hlavně na fanoušky, kteří ho dokážou pěkně vyburcovat.

"Budu strašně rád, když přijde zase plná hala. Nikdo si to nepřeje, ale může se stát, že v sobotu půjde o poslední možnost pobavit se kvalitním florbalem v následujícím půlroce, tak proč sedět doma a připravovat sazenice do skleníku," láká vtipně na vrchol sezony.

Sobotní zápas startuje v 19 hodin a kdo nepřijde fandit, může ho sledovat onlajn. Utkání bude navíc k mání živě na TVCOM. Případný čtvrtý zápas je v plánu v neděli, o dvě hodiny dříve - onlajn, video.


:: PROGRAM VÍKENDU ::
Dohrávka 13. kola čeká už zítra na ženy. Před domácím publikem se o body poperou s českobudějovickými Štírkami (18:30).

Na svůj poslední turnaj základní části se v sobotu vydá béčko do Třebíče. Jejich soupeři budou hráči Okříšek (9:00) a JeMoBu (12:30).
V ten samý den navštíví tradiční florbalovou baštu dorostenci. V Třešti poměří síly se Světlou (10:30) a Telčí (15:00).
Sobota bude patřit taky přípravce, která do Bystřice vyšle hned dva týmy. Turnaj malých nadějí začne v 10:15.

Nedělní dopoledne si pak zamluví mladší žáci. Na domácím turnaji, který startuje v 9:00, budou rozdávat radost tradičně dvě party Spartaku.

Další články z této kategorie
24.03.2022
Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju
Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.
17.03.2022
Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala
Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.
10.03.2022
Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů
Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři