Rozhovory
13.01.2022
autor: Martin Tkadlec

Z atmosféry v hale mi naskakovala husí kůže, přiznává Vít Papež

Sedmnáctiletý junior může porovnávat. V letošní sezoně naskočil poprvé mezi muže, kde už schytal několik pěkných ran. Je nicméně rád, že v národce dostává od trenérů prostor.

Mezi hráči áčka je mladičký Vít Papež doslova raritou. Jako jediný totiž holduje hudebnímu instrumentu. Jeho kamarádem se stala už ve druhé třídě trumpeta, se kterou své umění předvádí taky s orchestrem. Kvůli covidu toho ale v poslední době moc veřejně nenahrál.

"Pamatuji si, že jsem se rozhodoval mezi trubkou a klavírem. Nakonec vyhrála ta trubka, už ani nevím proč. Letos bychom měli být na masopustu, tak doufám, že to konečně klapne," těší se benjamínek áčka na začátek března, kterého od mala naplňuje taky chytání ryb. Během jara a léta líčí na kapry, na podzim pak v jeho sítích končí štiky a candáti.

"Nesmí ale moc mrznou, to už není počasí pro mě. Když vysadí pstruhy, tak chytám samozřejmě i je, protože doma všem chutnají. Nejvíc chodím na rybníky kolem Pelhřimova a u vody hlavně odpočívám," říká nadějný junior, pro kterého je premiérový ročník mezi muži velkou školou.

"Všechno je najednou mnohem rychlejší - na žádné dlouhé přemýšlení není čas. Velký rozdíl je i v tvrdosti. Několik ran už jsem před brankou soupeře schytal, nicméně jsem rád, že v národce dostávám prostor a moc si to užívám i díky našim bezkonkurenčně nejlepším fanouškům. V prvním zápase mi z atmosféry dokonce naskakovala husí kůže. Teď už jsem si zvykl, i když před utkáním trochu nervózní jsem. Jak ale přeskočím mantinel, spadne to ze mě," usmívá se vytáhlý pohodář, který už se ve třetí nejvyšší soutěži stihnul zapsat mezi střelce.

Proti Svitavám se sice neprosadil, na hřišti ho ale bylo plno. "Zápas jsme nezačali vůbec špatně. V první třetině jsme byli pořád na míčku, měli tlak, ale bohužel nedávali góly. Myslím, že nám občas chyběla přímočarost a zbytečně jsme vymýšleli. Pak soupeř hru vyrovnal a v závěru po našich chybách i skóre. Naštěstí jsme ten bod navíc vybojovali v prodloužení, což je hodně důležité," je přesvědčený Papež.

Ligový kolotoč nezastavuje a už pozítří čeká Spartakovce více než tří set kilometrová cesta do Horní Suché, která odstartovala nový rok výhrou nad Hlukem a na modrožluté momentálně ztrácí sedm bodů. "Přiznám se, že dlouhé cestování nemám rád. Čas se proto snažím vyplnit spánkem, nebo si s sebou beru učení. Od zápasu čekám hodně osobních soubojů a šancí, protože oba týmy ty body zkrátka potřebují. Když ale budeme hrát dobře odzadu a proměňovat šance, věřím, že uspějeme my," uzavírá povídání s odhodláním v hlase.

A pro úplnost, sobotní zápas začíná v 17 hodin a sledovat ho můžete onlajn.


.:: PROGRAM VÍKENDU ::.
Ve stejný den se v Pelhřimově odehraje ligový turnaj elévů, na kterém se kromě dvou chlapeckých družstev představí taky tým mladších žákyň. Dětské snažení odstartuje úderem 9. hodiny.

Před domácím publikem se v neděli poperou o vítězství taky starší žáci. Jako první se jim postaví do cesty Telč (9.00), kterou vystřídá Nové Město na Moravě (11.00), JeMoBu (13.00) a na závěr SK Jihlava ježci (15.00).
To junioři vyrazí pro body do Světlé nad Sázavou, kde se o ně střetnou s jihlavským SK (11.30) a domácím týmem (13.30).

Další články z této kategorie
24.03.2022
Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju
Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.
17.03.2022
Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala
Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.
10.03.2022
Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů
Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.S.K. P.E.M.A. Opava0
4.1.MVIL Ostrava0
5.FBC Hranice0
6.Snipers Třebíč0
7.1. FBK Sršni Rožnov0
8.Torpedo Havířov0
9.Z.F.K. Petrovice0
10.Slovan Havířov0
11.FBC Přerov0
12.Asper Šumperk0
Nejbližší utkání
Muži - Pohár
20.08.
14:30
Spartak Pelhřimov
VS
Fbc Strakonice
20.08.
17:30
Spartak Pelhřimov
VS
FBC DOŠWICH MILEVSKO
21.08.
09:00
Spartak Pelhřimov
VS
SK Meťák Č. Budějovice
21.08.
13:30
Spartak Pelhřimov
VS
TEXAS LONGHORNS
Partneři