Rozhovory
02.12.2021
autor: Martin Tkadlec

Z rychlosti finské ligy mi málem vypadal zbytek vlasů, říká s úsměvem Lukáš Zrzavý

Vytáhlý pohodář očekává proti Kopřivnici rychlé utkání plné technických a sprinterských soubojů. Navíc mu zase připomene dobu, kdy v elitním týmu začínal.

Cestovatel tělem i duší. To je univerzál Lukáš Zrzavý, který i letos stihnul navštívit několik zajímavých destinací. Obdivoval krásy Portugalska, Egypta, Itálie, ale taky finských Helsinek, kde si naživo vychutnal florbalovou F-liigu, tamní nejvyšší soutěž.

"Na hřišti to byl takový fičák, že mi z té rychlosti málem vypadal zbytek vlasů. Fakt super zážitek. Spojili jsme ho s návštěvou ségry, která je v estonském Tallinnu na Erasmu. Naši nám s Šárkou vždycky záviděli zážitky z cestování, tak jsme je vzali s sebou, aby taky viděli, jaká je to paráda. A byli z toho opravdu nadšení, hlavně tedy taťka," vypráví usměvavý kliďas, který by rád své zážitky jednou popsal v knize. Prý aby měl ve stáří na co vzpomínat.

To na čerty, kteří se do ulic vydají den po zápase s Kopřivnicí, už tak dobré vzpomínky nemá. Jako dítě se jich hodně bál, k Zrzavým domů totiž chodili pořádně strašidelní. "Pak jsem ale viděl, že se ségra bojí mnohem víc a rezignoval. Navíc jsem se spoléhal na to, že když mám pár dní potom narozeniny, že mě do pekla ani vzít nemůžou. Až v pubertě jsme chodili ven a házeli petardy, čímž se to vlastně celé zkazilo. Člověk neslyšel nic jiného," vzpomíná na mikulášskou tradici vytáhlý florbalista, který týmu v Opavě pomohl svou brankou k dalšímu vítězství. Už třetímu v řadě.

"Po první nepovedené třetině jsme se semkli a hráli jako tým. Všichni do jednoho. Nějaké drobné chyby tam byly, ale jsem pozitivní člověk, takže koukám jen na to, co se povede. Proto chci klukům hlavně poděkovat," smeká před svými spoluhráči pomyslný klobouk a pomalu vyhlíží sobotní bitvu s Kopřivnicí, se kterou se Spartakovci hojně utkávali už v 1. lize.

"Mně, Vašíkovi a Knězimu bylo tenkrát osmnáct a hráli jsme ve druhé lajně s Honzou Kotenem a Luďkem Charouzkem. To byly krásné časy. Od té doby se ale hodně změnilo. Nám už není osmnáct, Honza je na lavičce a Marrak hraje v útoku. Předpokládám, že i Vikingové budou hrát jinak než tehdy. Očekávám rychlé utkání, které bude mít spád a v něm hodně technických a sprinterských soubojů," předpovídá tok víkendového duelu projektový manažer, který na tréninky pendluje z jihočeské metropole.

"Asi všichni chápou, že dojíždění je občas pěkná sranda, nicméně mě pořád baví. Florbal je sport, který mám v srdíčku a vždycky mít budu. Do toho se ještě staráme o dva chlupaté uličníky, kočky Pancho a Raquel. A co se dalších vyhlídek týče, plánujeme na rok Kanadu, ale uvidíme, co na to covid," uzavírá své povídání.

Sobotní zápas v hale Osvobození startuje tradičně v 19 hodin a kdo nedorazí fandit, může ho sledovat díky textovému přenosu. Navíc budeme rádi, když s sebou vezmete jakéhokoliv plyšáka, který před Vánoci jistě děti z domova v Senožatech potěší.


.:: PROGRAM VÍKENDU ::.
Před zápasem áčka bude domácí hala patřit dorostencům, kteří změří síly s Bystřicí (9:00) a lvíčaty z SK Jihlava (13:30).
Hned dva týmy mladších žáků vyrazí kolem nedělního oběda na zkušenou do Světlé nad Sázavou. Jejich "čertovský" turnaj začíná úderem 13. hodiny.

Další články z této kategorie
24.03.2022
Šéf fanklubu Honza Zrzavý: Pelhřimovskej florbal prostě miluju
Ani letos nevynechal nejlepší florbalový fanoušek v republice žádný venkovní zápas. Nejvíc ho na nich baví pohledy domácích diváků, kteří se chytají za hlavu, co zase přijelo za blázna.
17.03.2022
Útočník Václav Fučík: Budu strašně rád, když zase přijde plná hala
Elitní střelec má před domácími boji jasno. Pokud chtějí Spartakovci sérii proti TROOPERS ještě zdramatizovat, musí zkvalitnit rozehru, poctivě bránit, zrychlit přechod do útoku a hlavně zahodit strach.
10.03.2022
Play-off je odměna. Proto chceme, aby trvala co nejdéle, říká kapitán áčka Jan Knězů
Ve čtvrtfinálové sérii patřil spolu s Václavem Fučíkem k tahounům týmu. To se od něj ostatně čekalo. Navíc dal pět branek, pod kterými je podle něj podepsaná součinnost celé první pětky.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři