Rozhovory
11.11.2021
autor: Martin Tkadlec

Zklidnil jsem se věkem, na hřišti už tolik neblázním, říká útočník Milan Hendrych

Postavou nevelký hráč je pro své protihráče doslova trnem v oku. Na hřišti jim nedá ani centimetr prostoru a co se soubojů týče, je lepší si je dvakrát rozmyslet. Pokud se tedy nechcete proletět.

V elitním týmu Spartaku najdete většího dříče jen těžko. Pro útočníka Milana Hendrycha není žádný souboj předem ztracený a žádná střela dostatečně ostrá na to, aby do ní bezhlavě neskočil. Na druhou stranu je potřeba říct, že to občas se svou tvrdostí přežene. Doba nezkrotného rebela je nicméně dávno pryč.

"Myslím, že jsem se zklidnil věkem. Trenéři mi před každým zápasem říkali, abych nebláznil a zbytečně neoslaboval tým. Jenže mi to moc nešlo. Měl jsem svou hlavu. Pak na mě byli naštvaní spoluhráči, já sám na sebe... i to byl impuls k tomu, abych s tím něco dělal. Pořád nicméně platí, že jsem nejvylučovanějším hráčem týmu, i když osm trestných minut už docela jde," říká s úsměvem pelhřimovský bojovník, který proti TROOPERS zahodil hned zkraje obrovskou šanci. Kdyby mířil přesně, mohl podle něj zápas vypadat jinak.

"Určitě by nás to nakoplo, podle mě je ten výsledek dost krutý. Soupeři tam padlo úplně všechno a nám na gól nestačilo ani deset střel. Když navíc prohráváme po první třetině o pět branek, hraje se těžko," žehrá na prohospodařený začátek duelu.

Šanci na reparát budou mít modrožlutí v neděli, kdy zavítají na půdu Hranic. Jde sice o tabulkového souseda, nicméně doma se moravským chasníkům nadmíru daří. V hale Naparia prohráli pouze jednou.

"Určitě to bude další těžký zápas. Do toho ta únavná cesta, navíc v neděli... Musíme ho nicméně zvládnout, abychom neměli starosti se záchranou. Bez podpory v zádech nám to ale moc nejde. To, co předvedli naši fanoušci teď, se jen tak nevidí. Celou dobu fantasticky fandili, a to se nám vůbec nedařilo. Doma je holt doma, i když Honza Zrzavý je venku neskutečný," chválí předsedu kotle centr druhé formace, který je v áčku doslova pamětníkem.

"Je pravda, že pár hráčů už se okolo mě protočilo. Letos přišli další mladí kluci, kteří jsou fakt v pohodě, pokorní a hlavně šikovní. Trošku jsem se bál, že je budou trenéři protěžovat, ale hrát si zaslouží," uzavírá povídání hráč s číslem třiatřicet.

Nedělní zápas v Hranicích startuje v 17 hodin a sledovat ho můžete onlajn.


.:: NEDĚLNÍ PROGRAM ::.
O víkendu bude v akci pouze jeden mládežnický tým. V neděli vyrazí junioři do Nového Města na Moravě, kde se střetnou s Přibyslaví (10:30) a Havlíčkovým Brodem (13:30).

Další články z této kategorie
13.01.2022
Z atmosféry v hale mi naskakovala husí kůže, přiznává Vít Papež
Sedmnáctiletý junior může porovnávat. V letošní sezoně naskočil poprvé mezi muže, kde už schytal několik pěkných ran. Je nicméně rád, že v národce dostává od trenérů prostor.
06.01.2022
Zápasů už moc není, nesmíme ztrácet body, říká důrazně Vojtěch Mozr
Dvaadvacetiletý centr třetí formace si vánoční svátky užil v rodinném kruhu i na hřišti v hale. Nejvíc ho potěšilo, že tým mladých porazil při srandamači staré bardy.
16.12.2021
Nejlepším cukrovím je pro mě vepřový kompot, říká s úsměvem Honza Zrzavý
Nejhlasitější pelhřimovský fanoušek si nedovede Vánoce představit bez pohádky Ať žijí duchové a taky vinné klobásy, kterou každoročně obědvá. Nejdůležitější pro něj však je rodinná pohoda.
1.TROOPERS45
2.1. FBK Sršni Rožnov37
3.Snipers Třebíč31
4.Florbal Pelhřimov30
5.FBC Vikings Kopřivnice25
6.S.K. P.E.M.A. Opava24
7.1.MVIL Ostrava23
8.Aligators Klobouky23
9.FBC Hranice21
10.FbK Horní Suchá20
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy9
Nejbližší utkání
Muži
22.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
05.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
19.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
Partneři