29.11.2022
autor: Martin Domanský

Rozpačitý víkend za námi

O víkendu se nikomu nedařilo 100%, a tak není divu, že trenéři kategorií, které hrály o víkendu, nejsou moc spokojení.

Áčko prohrálo v Petrovicích

Petrovice byly první tým, který přicestoval letošní sezónu do Pelhřimova a z „Poutník arény“ odjel s prázdnou. Soupeř tedy chtěl nadělit stejný pocit i Pelhřimovu, a to se mu povedlo. Spartak opět trápila koncovka a soupeři dokázal vstřelit pouze 3 góly, které zařídil jeden hráč – Petr „Zajda“ Zajíček. Petrovice se dostaly do vedení už ve 3. minutě, když Firda našel u zadní tyče Horáka a ten bez menších problémů dostal míček za Domka. První lajna Spartaku vyrovnala v 7. minutě po rychlém brejku Kněziho a Zajdy, když druhý jmenovaný tím započal svoji cestu k hattricku. Po otevřené hře, kdy se střídal jeden brejk za druhým, se radovali opět domácí, když si Firda tentokrát vybral Homolu. Za konec první třetiny musel být vděčný Domek, který se v bráně zrovna moc nenudil a držel Pelhřimov stále ve hře. Počet střel mluví za vše (15:3).

Ve 6. minutě druhé třetiny si za zvedání hokejky šel odpočinout na 2 minuty Zajda a domácí menšího trestu využili k navýšení na 3:1. I Spartak si zahrál přesilovku, ale bohužel si nevytvořil žádnou velkou šanci a skóre se neměnilo. V 15. minutě druhého dějství domácí Flašar hrál v malém brankovišti a k trestnému střílení se postavil Zajda, který se většinou nemýlí (aspoň proti gólmanům soupeřů, proti domácím gólmanům má statistiku úspěšnosti opačnou). Letošní maturant mohl vyrovnat hned po 40 sekundách, ale míček se odrazil od červené konstrukce a druhá třetina skončila 3:2 pro domácí. 

Třetí třetina nemohla začít lépe pro Spartak, když po 18 vteřinách první střelou dovršil hattrick Petr Zajíček, který ho posunul na první místo tabulky nejlepších střelců ligy. Bohužel tím to pro Pelhřimov skončilo a k Zajdovi se žádný jiný střelec nepřidal. Domácí vrátili ve 47. minutě utkání vedení na svoji stranu. Pelhřimov začal být aktivnější ve střelbě, jenže míček si cestu za záda Bodańskiho nenašel. Domácí byli v proměňování šancí úspěšnější. Do konce třetiny dokázali vstřelit další 3 góly (z toho jeden byl do prázdné při hře 6 na 5) a Petrovice ovládly domácí utkání 7:3.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„Bez gólů se nevyhrává. Bez střel na bránu také ne. Co nám je platná spousta šancí, když z nich přesně nezakončíme. Soupeř využil našich chyb a dostal se ve třetí třetině do vedení a pak už si vítězství pohlídal. Díky soupeři za utkání.“

Pelhřimov vs. Petrovice: 3:7

Statistika starších žáků z turnaje 1-1-1

Starší žáci v sobotu odehráli turnaj v Okříškách odkud si odvezli celkem 4 body.

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„První zápas proti Telči jsme plnili pokyny na 100 %, kvalitní backchecking nám pomohl k výhře. Jsem rád, že se prosazovali všichni hráči. Zlepšená mezihra nám pomohla vytvořit spoustu zajímavých šancí, hlavně se mi líbila zlepšená komunikace na hřišti.“

Pelhřimov vs. Telč: 10:1

„Druhý zápas jsme se přizpůsobili soupeřově tempu, ale postupně jsme se zlepšovali a na konci první půle jsme měli více ze hry. Tvořili jsme si i spoustu nadějných šancí. Bystřice se nám dostala trochu pod kůži a hra byla nahoru dolu. V jednu chvílí jsem se už bál, že jeden z hráčů se bude muset převléct do brány, když náš gólman dostal po neúmyslném zákroku do hlavy. Pár minut se nehrálo a naštěstí se nám gólman vrátil a dochytal utkání. Na konci zápasu jsme z naší výhody udělali nevýhodu, když jsme dostali po dvou únicích dva góly. Je to pro nás zase poučení do dalších zápasů.“

Pelhřimov vs. Bystřice: 2:2

„Poslední zápas jsme odehráli proti domácím Okříškám. V zápase jsme se báli hrát florbal. Zbavovali jsme se balónků a zároveň je ztráceli ve středním pásmu. Z toho pramenily úniky. Gólman nás neskutečně podržel a za to si zaslouží pochvalu. Pomalu nám docházely síly a byli jsme už svázaní neustálým tlakem soupeře. V půlce zápasu jsme trochu začali experimentovat a změnili sestavu. Útočníci si zkusili hrát obranu, někteří obránci zase útok a střed. Překvapivě si to po pár střídání sedlo a kluci si ke konci už dali pár kvalitních meziher. Nicméně je ještě spoustu věci důležité změnit. Oproti minulému turnaji jsme se zase trochu zlepšili a těšíme se na další turnaj. Díky pořadatelům a děkuji klukům za zápasy a za zlepšený přístup. Díky.“

Pelhřimov vs. Okříšky: 1:4

Dorostenky stále třetí

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„Sobotní turnaj nezačal, co se týče předzápasové přípravy, vůbec dobře. Doufám, že některé věci se nebudou opakovat, nejezdíme XY kilometrů na výlet, kde si pinkneme 2 zápasy a tím to pro nás končí. Nicméně do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně a po rychlém brejku jsme se ujali vedení. Hned další střídání jsme nastřelili břevno a soupeře téměř nepustili ke střele. V aktivní hře jsme sice dále pokračovali, ale co nás srazilo, bylo neobsazení volných hráček před naší brankou, kdy soupeř nahrál míček naslepo! Naslepo myslím, že úplně, ale úplně naslepo a neobsazením myslím, že naše hráčky dělaly … no.. slušně nedokážu vysvětlit. Kdyby se nám to stalo jednou, ale my z toho dostaneme minimálně 3 góly. A to, jakým způsobem se to stalo, to mi hlava nebere a … opět mě nenapadají slušná slova. Výsledek zápasu pro nás krutý a můžeme se vymlouvat, co soupeř plácl na bránu, to tam spadlo, a že kdybychom místo tyček a vyložených šancí dávali branky, dopadne to jinak, ale to jsou takové řeči, které nic nemění na tom, že jsme si zápas prohráli vlastní kolosální hloupostí, ale i to je součást celkového výkonu. 

Druhý zápas byl od začátku v naší režii, bohužel jsme hořeli na věcech, jako je zpracování míčku. Vlastně ani ne zpracování míčku, ale spíše vůbec trefení míčku hokejkou. Tyto hloupé chyby kazí celkovou hru a zbytečně nás stojí síly a mě nervy. Obecně je ale potřeba vyzdvihnout některé věci. Jsem rád, že naše levé křídlo nehrálo jen na levé straně a pravé křídlo jen na straně pravé, ale docházelo k prohození míst během hry. Naši útočníci si chodili pro míčky mnohem níž, když bylo potřeba a pomáhali obráncům v rozehrávce svým pohybem. Obránci si našli své momenty pro zběh do rozhozené obrany. Také se více tlačíme do dorážek a tolik nahrávek naslepo jsme tento turnaj nevyrobili. Jsou to věci, které nejsou tak vidět, protože to jsou detaily, ale detaily dělají celek a je potřeba tohle vyzdvihnout. Nejhorší na tom celém je, že svoje dobré střídání, perfektní část zápasu, skvěle rozjetou akci atd. zadupeme do země naprosto nesmyslnou věcí, která není tak o florbalových dovednostech, jako spíše o hlavě, ale jak říkám, i to k celkovému výkonu patří. Děkuji všem svým hráčkám za předvedené výkony a těším se na další tréninky a zápasy.“

Elévové a elévky odehráli své turnaje

Vyjádření trenérky elévek Míši Opicové:
„K dalšímu turnaji odcestovaly elévky do nedaleké Jihlavy, kde sehrály poměrně dobré zápasy. Jak bývá naším zvykem, první zápas nebyl úplně podle našich představ. Ospalým a nekoncentrovaným výkonem jsme darovaly soupeřovi výhru. Poté jsme si řekly pár věcí, které musíme zlepšit, a to se tak i stalo. Přišel obrat a předváděly jsme vcelku pěkný, atraktivní florbal. Sice v některých momentech vázl návrat do obrany, ale i tak jsme dovedly další zápasy do vítězných konců. Musím pochválit dobré pokrývání balónu, na kterém jsme teď na trénincích pracovaly a dokázaly to převést i do hry. Děkujeme opět rodičům za účast!“

Vyjádření trenéra elévu Jakuba Kováře:
„Nedělní turnaj jsme si i přes malý počet hráčů užili. Přípravkáři, kteří doplnili naše týmy, se ve hře vůbec neztratili, spíše naopak. Doufám, že do dalších turnajů se sejdeme v mnohem větším počtu. Děkuji všem hráčům za účast a těšíme se na příště“

Spartak poměřil síly s velkoklubem Florbal Chodov

IMG_7575 kopie
V pondělí odpoledne vycestovala družstva přípravek, elévů a mladších žáků do Chodova, kde je čekala domluvená přátelská utkání.

Vyjádření trenéra Jirky Žáka:
„Odehráli jsme kvalitní přátelská utkání, která nám ukázala, jak na tom jsme ve srovnání s pražským klubem. Týmy Chodova se k nám chovaly velmi přátelsky, za což jim chceme poděkovat a těšíme se na další spolupráci. Všichni hráči si to užili, a to je hlavní.“

Další články z této kategorie
16.06.2026
Permanentka na domácí utkání
Od sezóny 2026/2027 se zvedá cena vstupného na 50 Kč za utkání mužského A-týmu. Tato cena platí i pro nadstavbové a pohárové zápasy. Pokud si chcete ušetřit starosti a peníze, můžete si pořídit naší permanentku.
10.05.2026
Junioři slaví stříbro
A poslední ligové turnaje má za sebou přípravka s mladšími žáky i žákyněmi.
06.05.2026
Junioři hrají o druhé místo
O víkendu čekají všechny týmy poslední ligová utkání. Přípravka uzavře sezónu doma, junioři budou v sobotu bojovat o druhé místo a v neděli se představí mladší žáci i žákyně.
1.Florbal Pelhřimov0
2.Hornets Brno0
3.FBC Přerov0
4.FLORBAL LITOMYŠL0
5.Florbal Náchod0
6.TROOPERS0
7.FBC Letka0
8.FBC Třinec0
9.FTC Vysoké Mýto0
10.FBK Spartak Hluk0
11.Gullivers Brno0
12.1. FBK Eagles Orlová0
Nejbližší utkání
Partneři