24.02.2018
autor: Martin Tkadlec

Sbohem, první ligo! Smutné loučení podtrhl nezdar v Litvínově

Je konec. Prohra v hokejovém městě poslala pelhřimovské florbalisty definitivně o stupínek níž. Snahu modrožlutí měli, na kolena je ale srazila mizerná poslední třetina, ve které Litvínovští rozhodli o svém vítězství třemi brankami.

Důležitý zápas na severu Čech začali aktivněji domácí. Hned zkraje měli několik šancí, které ale v pohodě pochytal Venkrbec. S přibývajícím časem se začali pomalu osmělovat také Spartakovci. Bekhendem zahrozil Lisa s Fučíkem, ani jeden však nemířil mezi tři tyče. Pak se nechal vyloučit sekající Hendrych. I přes obrovský tlak Litvínovských se skóre nezměnilo - k úspěšnému zářezu chyběla černožlutým kloudná střela. Hra se pak chvilku přelévala ze strany na stranu, ale pořádná šance na jedné či oné straně nepřicházela. Ta nakonec „dorazila“ čtyři minuty před koncem třetiny po faulu Kociána. Nařízený nájezd ještě Pecháček nedal. Ve výhodě jednoho hráče v poli už ale přesně mířil Sattler a Bivojové vedli - 1:0. Na konci třetiny to ještě zkoušel ze standardky Lisa, ale trefil jen dobře postavenou zeď.

Hned na začátku druhé třetiny trefil domácí Kratochvíl tyč. V další šanci pak Lisa nastřelil Krejčího nohu. Následně byl vyloučený domácí Pudil a hosté si s nabídnutou šancí poradili bravurně. Po rychlé výměně míčku z hole na hůl se prosadil kanonýr Lisa, který trefil mezeru pod padajícím Stránským - 1:1. Za další tři minuty poslali rozhodčí Bivoje znovu do čtyř. V obrovské šanci se zjevil Knězů, který ale trestuhodně přestřelil. Mrzet ho to však dlouho nemuselo. Těsně před návratem vyloučeného Krejčího našel Poduška Švrkalu a Pelhřimovští poprvé vedli - 1:2. Radost to byla ale pouze chvilková, za půl minuty se začínalo nanovo, trefil se Harák - 2:2. Divoká přestřelka pokračovala. Po dalším faulu domácích dostali možnost nájezdu také Spartakovci. Fučík si ale na Stránském vylámal zuby a ani v přesilovce se hostům moc nevedlo. Trestná lavice nestačila ještě ani vychladnout a už na ní seděl další litvínovský hráč. Že je početní výhoda silnou pelhřimovskou zbraní ukázal opět Švrkala, který po nahrávce Fučíka rozradostnil hostující lavičku potřetí - 2:3. A aby toho nebylo na psychiku domácích málo, čtvrtý zářez přidal po hrubce Tichého Fučík - 2:4. Poslední slovo si nicméně vzali Bivojové. Po pasu od Huliče se trefil do černého Kratochvíl - 3:4.

Třetí třetina začala náporem domácích, který se ještě navýšil po vyloučení Hendrycha. Bezchybný Venkrbec si však se všemi výpady soupeře dokázal poradit. S přibývajícím časem tlačili Bivojové víc a víc na pilu, ale byli to paradoxně hráči Spartaku, kteří mohli odskočit o dvě branky. To by ale musel Lisa mířit přesně. Šanci zvýšit svůj náskok dostali modrožlutí v další početní výhodě. Jejich snažení bylo ale prachbídné. Mnohem lépe naložili se stejnou výhodou domácí. Po rychlé akci se prosadil Tichý a začínalo se zase znovu - 4:4. Ve skrumáži před Venkrbcem se následně zorientoval nejlépe Pudil a Bivojové byli opět o krok napřed - 5:4. Zanedlouho bylo pro hosty ještě hůř, další ránu do už tak bolavého vazu jim zasadil Mandelbaum - 6:4. Hra v šesti už byla jen ukázkou pelhřimovského trápení, které podtrhnul svým vyloučením neukázněný Hendrych a vzápětí i Švrkala. Litvínovští si už výsledek v klidu pohlídali a poslali pelhřimovské florbalisty do Národní ligy. Nutno říci, že po letošní bídné sezoně zcela zaslouženě.

Trenér Zajíček po utkání řekl:
"Děkuji všem deseti hráčům, kteří dnes podali nadprůměrný výkon. Zároveň gratuluji domácím k vítězství a věrnému fanouškovi, který nás doprovází."