20.11.2018

Šest branek ve třetí třetině rozhodlo

Áčko stále drží domácí neporazitelnost. Po polovině základní části je při stejném bodovém zisku jako Jaroměř a Orka v čele Národní ligy.

Pelhřimov před druhou nejvyšší diváckou návštěvou 11. kola Národní ligy začal poměrně aktivně, ale šance zůstaly nevyužity. Naopak soupeř se dostává do vedení dvěma brankami, které dělí pouhých 30 vteřin. V úvodní hodně ofenzivně hrané části padnou ještě 4 branky, rovným dílem na obě strany a Spartak tak prohrává 2:4. Úvod druhé části hry opět patří domácím, kteří snižují na 3:4. Orka hrozí zejména z rychlých protiútoků, které se nedaří domácím eliminovat. Minutu před koncem jeden z nich Orka využívá a vede opět o dvě branky. Na začátku závěrečné části hry odskakuje na rozdíl 3 branek. Málokdo v hale věřil, že je to poslední radost Středočechů.

Ve 46. minutě Pelhřimov využívá přesilovku a následně přidává další branky jak na běžícím páse. Dorážky, střely z dálky i kombinace do prázdné branky. To vše ze svého arzenálu  vytahuje Spartak, který využívá toho, že soupeř úplně vypadl z tempa utkání. Konečná výhra 9:6 se, jak je v domácích utkání zvykem, nerodila vůbec lehce.

Trenér domácího družstva Petr Zajíček utkání shrnul: „Klasický náš zápas v této sezóně, kde se dvě třetiny hledáme a rozhodujeme ve 3. třetině. Děkuji za bojovný výkon celého mužstva a báječným domácím divákům.“

Spartak Pelhřimov - ASK Orka Čelákovice 9:6 - textový onlinestatistiky
branky: 10. Ladislav Běhounek, 15. Ladislav Běhounek, 25. Luděk Charouzek, 46. Václav Fučík, 48. Milan Hendrych, 50. Petr Poduška, 54. Lukáš Zrzavý, 57. Jan Knězů, 59. Václav Fučík - 7. Ondřej Špalek, 7. Vojtěch Strnad, 11. Petr Němeček, 19. Vojtěch Strnad, 39. Jan Knězů, 43. Václav Kramel; rozhodčí: Lukáš Ležák - Martin Ležák; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 107; zásahy brankářů: Jakub Kuchař 19 - Petr Freiman 13, Vojtěch Nockin 0; po třetinách: 2:4, 1:1, 6:1;

Před domácím světovým šampionátem čeká Spartak ještě jedno utkání. V dalším přímém souboji o první příčku se utká na horké půdě Jaroměře. Utkání se hraje v neděli od 17:00 hod na hale ASVA v Jaroměři. Doma se áčko přestaví do Vánoc ještě dvakrát. V sobotu 15. prosince přivítá Mukařov a o další týden později, v předvánočním čase, Kobylisy.