17.02.2018
autor: Martin Tkadlec

Sestup je blízko, florbalisté opět prohráli

Florbalisté Pelhřimova jsou po další prohře s pražským SKV jednou nohou v Národní lize. Spoléhat se můžou už jen na šťastnou shodu náhod a navíc musí v posledním zápase porazit Litvínov. Když to nesvedou, nepomůže jim už ani svěcená voda.

Zápas proti soupeři z Prahy začali hráči Spartaku aktivně a hned na startu periody si vytvořili několik slibných šancí. Chuť se skóre pohnout měl především Fučík, který ale několikrát ztroskotal na brankáři Dejmalovi. V ten okamžik pelhřimovský ostrostřelec ještě netušil, jak velikou překážkou ke zdolání právě hostující gólman bude. Po několika šancích na obou stranách to byli nakonec hráči SKV, kteří udeřili jako první. Střelu Skřivánka ještě Venkrbec pokryl, na následnou dorážku Rychetníka už byl ale krátký a hosté vedli - 0:1. Radost jim však dlouho nevydržela. Svou obávanou „šmahovkou“ z půlky hřiště se za dalších dvacet vteřin blýskl Švrkala a vyrovnal - 1:1. Do kabin šli však o poznání šťastnější borci v černožlutém. Necelé dvě minuty před koncem třetiny si vyražený míček srazil smolně do vlastní branky Brothánek - 1:2.

Hned na začátku druhé třetiny se domácí hnali za vyrovnáním. Lisa s Fučíkem ještě proti Dejmalovi neuspěli, pohotový Blažek už ale ano. Míček za brankovou čáru dopravil bývalý juniorský reprezentant po dorážce štiplavé Lisovy rány - 2:2. Ani tentokrát však nerozhodný stav dlouho nevydržel. Lancovu střelu od „modré“ perfektně před Venkrbcem sklepnul Pecha a poslal svůj tým opět do vedení - 2:3. O chvilku později bylo ještě hůř. Linhart našel před brankou Berana, který se střelou z velkého brankoviště nemýlil a rozradostnil hostující lavičku počtvrté - 2:4. Hra Spartakovců se pak na nějakou chvilku úplně rozpadla a soupeř hrozil z jednoho útoku za druhým. Venkrbcova svatyně však odolala, a tak si mohl se svými spoluhráči na konci třetiny řádně oddechnout.

Jako vyměnění naskočili Spartakovci do poslední třetiny. Chuť udělat něco s nepříznivým stavem z hráčů doslova sršela. Pro jejich snažení ale neměl pochopení gólman Dejmal, který je svými zákroky na hranici sebeobětování doslova přiváděl k šílenství. Nevyzrál na něj Brothánek, dorážející Blažek ani dotěrný Fučík. Čím více se blížil konec utkání, tím více se na pelhřimovské hole vkrádala nervozita. S výsledkem nedokázal pohnout ani čerstvý Běhounek, který v dobré šanci trefil jen clonícího protihráče. Při hře bez brankáře se už domácí florbalisté na nic kloudného nezmohli, a tak jim zbyly jen oči pro pláč. Pelhřimovští si prohrou s SKV notně zavařili a jen velká shoda náhod je udrží v 1. lize i v příští sezoně.

Trenér Zajíček po utkání řekl:
Nedokázali jsme překonat obranný val soupeře. Když už jsme se dostali ke střelbě, soupeř vše dobře zablokoval. Děkuji hráčům za bojovnost a divákům za podporu.