03.10.2019
autor: Neznámý uživatel

Shrnutí florbalového víkendu 28. a 29. září

Shrnutí florbalového víkendu 28. a 29. září

Dorostenci
Spartak Pelhřimov vs Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 11:5 on-line 
Spartak Pelhřimov vs TJ Centropen Dačice 22:2 on-line 

Shrnutí:
Do prvního zápasu vletěli Spartakovští trochu nepřipravení a už popůl minutě hry obdrželi první branku. Vyrovnat a následně otočit zápas se povedlo až o 10 minut déle, kdy hráči během 2 minut dali 3 branky a otočili na 3:1. Po další zbytečné chybě ale přišlo snížení těsně před koncem první třetiny. Druhá třetina byla ve stejném duchu jako ta první. Pelhřimovští tlačili, soupeř se málokdy dostal za půlku, ale i přesto se mu povedlo několikrát skórovat. Výrazné zlepšení v obraně Pelhřimova přišlo až ve třetí třetině, kterou Spartak vyhrál 4:0. Druhý zápas vlétli Pelhřimovští do zápasu úplně jinak. v polovině zápasu vedli už 14:0. Nicméně v zápase bylo spoustu nepřesností a zbytečných ztrát, které musíme odstranit.

+ brankář, kombinační hra, přechod do útoku, pressing (né vždy správný)
-zbytečné ztráty, zbytečné individuální akce, pozdní dostupování hráčů, koncovka, nedůraz, fauly hokejkou, odpalování míčku, komunikace

 

Muži A
Spartak Pelhřimov vs FbK Horní Suchá 4:7 on-line

Shrnutí:
Druhý venkovní zápas a druhá bída. Hráči jakoby v první třetině zůstali hlavami někde na cestě. Celou první třetinu tvořili až neskutečné chyby, které soupeř bohužel trestal. Ve druhé třetině přišlo malé zlepšení. Pelhřimov sice zamkl soupeře na jeho půlce, ale extra moc gólových příležitostí si nevypracoval. Třetí třetina byla asi ta nejhorší v podání Pelhřimova za oba zápasy. Pelhřimov sice nic nezabalil, ale hráči naivně ztráceli balónky a soupeř opět z brejků chyby trestal. Celý zápas byla hra na jednu bránu. Soupeř dobře bránil a hrozil z brejků. Pelhřimovští hráči sice byli na balónku 70 % hry, ale gólových šancí měli stejně, možná méně než soupeř.  

+ pár světlých okamžiků některých hráčů
- špatná příprava hráčů na zápas, hra kolem dokola bez tlaku do brány, zbytečné ztráty u soupeře v rohách, bránění 1 na 1, komunikace, neplnění povinností a úloh na hřišti

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři