23.04.2024
autor: Neznámý uživatel

Shrnutí předposledního ligového víkendu

Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.

Béčko hladové po úspěchu

Mužská záloha po vítězství v základní části začala 1. kolo nadstavby na vlastním hřišti. Tým vedený zkušenými hráči Jirkou Žákem a Martinem Kosem žene po letech k celkovému vítězství. V prvním utkání si poradil se Světlou nad Sázavou a zaslouženou nulu si připsal Aleš Václavík. Ve druhém utkání se potkal se Soběslaví, druhým týmem Regionální ligy skupiny Jižní Čechy. Skvělý výkon béčka pokračoval a zaslouženě získalo další body do tabulky.

Vyjádření kapitána Martina Kose:
„Ega stranou a vítězství na dosah! Po trochu nečekaném vítězství v základní části se konečně odehrál první turnaj baráže o postup do divize (i kdyby, tak nemůžeme postoupit a hlavně nechceme). Domácí rezerva po slušně provedeném takticko-týmovém výkonu bere dvě výhry. Vzhledem k ostatním výsledkům „stačí“ B příště porazit za tři body Tábor, který odehraje závěrečný turnaj doma a první místo by už žádný soupeř nemohl ohrozit. Co bude v sobotu, to se uvidí. První zápas se odehrál proti Světlé, která minulou sezónu divizi opustila a dvakrát B v základní části porazila. Tohle je nová soutěž a změny v sestavě se projevily pozitivně. Šlo o hodně, což se projevilo na oboustranně opatrné hře. Šikovnějším týmem jsou domácí, kdy se z nenápadné střely prosadil Žák, který jako by inspiroval Zábranu, což znamenalo vedení 2:0. Čas ukázal, že tohle byl jeden z rozhodujících momentů utkání. Trpělivost, výborně chytající Václavík, kterého nominoval jeho kolega Březina, a postupné navyšování skóre = 7:0. Výsledek neodpovídá dění na hřišti (Světlá nemohla trefit konstrukci), ale vítězství určitě zasloužené. 

+ Ála (Aleš Václavík), dvě třetiny dodržování taktiky, výhra 
- nedostupování soupeře – hlavně v poslední třetině. Jednu důležitou věc – stav 0:6 - tři minuty do konce – likvidační zákrok, který jen náhodou nekončí zraněním! Údajně omylem, tak se omluvím, omluva nepřichází. Proč? Protože je to naschvál! Protože prasárny dělá každý zápas! Chytrý člověk to nemá zapotřebí! Hlupák to opakuje! Snad rozhodčí začnou vylučovat hlupáky – dají ČK, aby byla minimálně pozastavená činnost. Osobně – tyhle „lidi“ nepatří na hřiště! Zdůrazňuji! Je jedno, z jakého týmu jsi, ale respektuj soupeře. Nebo alespoň jeho zdraví – neumíš to, nechceš – nehraj. Snad postoupíte, abych proti tobě nemusel už hrát. 

Druhé utkání konečně nový soupeř. Utkání jsem neviděl, ale Soběslav výsledkem 9:2 proti Sabots naháněla strach. Ovšem B tohle nezajímá. Jede si svoje a důležitě je odejít s hlavou nahoře, ať už výsledek dopadne jakkoliv! V sestavě opět došlo ke změnám, které se nakonec ukázaly jako vhodné. Začátek zápasu znovu opatrný, někomu jde prostě o hodně. Nám taky – o čest! Nebude to nic tajného. Chceme dobře bránit, takže když Aleš znovu zavřel bránu a Zrzi připravoval jednu střeleckou pozici za druhou pro své spoluhráče, tak nešlo jinak než vyhrát – 4:2! Zrzi o level, či spíše o dva od ostatních! Vlastně to stačilo. Nahrál na čtyři góly! Zbytek týmu dobře odbránil! Díky za to! Dobrý tým = dobrá obrana = je jedno, kdo dá gól! Jednou ty, příště třeba já. Pozor – za týden to stačit nemusí. Soběslav měla dost šancí, o kterých jsme si říkali. Prostor na zlepšení je a vždy bude! 

+ opět Ála 
+ Zrzi, obrana, blokování střel, soupeř, který se snažil hrát florbal 
- druhá (stará) lajna znovu bez nápadu. 

Jak je psáno v úvodu, máme vše ve své moci. Už jen dvě utkání odhalí, jak na tom opravdu jsme. Pokrok je od začátku sezóny vidět. To je jasná věc. Důležité je pokrok opakovat a vylepšovat. Ještě jednou díky kluci, děkujeme fanouškům i pořadatelům. Zrzečku tobě ať to dobře dopadne.”

Spartak Pelhřimov vs. Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 7:0
Spartak Pelhřimov vs. Banes Florbal Soběslav 4:2

Fotky z utkání proti Světlé nad Sázavou si můžeš prohloud ZDE
Fotky z utkání proti Soběslavi najdeš ZDE

Junioři ukončili sezónu a přebrali si pohár
Ač už nic nemohlo změnit výsledek, tak junioři ukončili sezónu vítězně. Kluci na posledním turnaji soupeřům nadělili dohromady 22 branek a za celkových 17 výher z 20 utkání si mohli převzít pohár. Gratulujeme.
 

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
“Poslední turnaj v Jihlavě, na který jsme si jeli pro pohár. smiley Oba zápasy již tradičně skvělé výkony, tudíž také 2 výhry. i když druhý zápas v hodně odlehčené atmosféře. Klukům bych chtěl poděkovat za super sezónu, na kterou tedy aspoň já určitě nikdy nezapomenu…… hlavně tedy na její konec.smiley Před sezónou byl jasný cíl – titul a ten jsme splnili, od začátku do konce kluci předváděli, že oni jsou to nejlepší co 2. liga juniorů nabízí a to ve všech herních směrech. Jako nejdůležitější momenty sezóny bych určitě vypíchnul vítězství v 8 lidech, proti tomu týmu na druhém místě tabulky a zvládnutý dvojzápas se silnou Třebíčí. Klukům, kteří letos končí v mládežnických kategoriích, přeji hodně štěstí v těch mužských, pevné zdravé a hojnou minutáž v A-týmu. A na zbytek kluků se snad můžu těšit v příští sezóně. Další poděkování určitě patří za to, že kluci bavili florbalem doufám nejenom mě, skvělé individuální výkony, emoce, krásné góly, nasazení v obraně …ano tahle sezóna měla opravdu vše, dokonce jsem dostal i sprchu. laugh Tím kluci zase udělali radost mojí skvělé přítelkyni, která měla o kousek oblečení na praní méně. Smekám klobouk a těším se zase v září smileysmiley

Spartak Pelhřimov vs. PSKC Okříšky 10:6
Spartak Pelhřimov vs. Fbc Orel Nové Město na Moravě 12:8

Ženy ukončili sezónu na čtvrtém místě
Po jednoznačném vítězství proti domácímu Táboru, který porazily 7:1 přišlo rozloučení se sezónu studenější, když nestačili na předposlední FA České Budějovice B, která je porazila stejným poměrem.

Vyjádření Katky Rafajové:
V sobotu jsme v Táboře odehrály poslední dva zápasy sezony. Nastoupily jsme v neobvyklé sestavě, a to hned se dvěma brankářkami v útoku. První třetina utkání proti Táboru byla pomalejší a my i soupeřky jsme se rozkoukávaly. Po zvolení správné taktiky v mezičase začaly po zbytek zápasu padat góly jeden za druhým. Zápas jsme si užily, až na zranění Janči Vyrobíkové, která již nemohla ve hře pokračovat. Při nástupu do druhého zápasu proti Českým Budějovicím B už mezi námi vládla znatelná únava. Nastoupily jsme v menším počtu než náš soupeř, což nám nehrálo do karet, stejně tak jako další zranění Šárky Kukačkové v první třetině, které se později ukázalo jako vážné. Zápas nicméně odchytala i s otřesem mozku, a proto náš dík patří všem třem našim brankářkám, které odvedly skvělý výkon jak v poli, tak v bráně.

Spartak Pelhřimov vs. 1. Fbk Tábor 7:1
Spartak Pelhřimov vs. FA Č. Budějovice B

Mladším žákům skončila ligová sezóna

Vyjádření trenéra Jirky Žáka:
“Družstvo mladších žáků odehrálo v sobotu svůj poslední turnaj ve Světlé nad Sázavou. Družstvo modrých odehrálo dobrá utkání a ve všech zápasech zvítězilo. Musíme ale s kluky pracovat na koncentraci od začátku utkání a k lepšímu přístupu ke hře. Družstvo žlutých má před sebou více práce. Základem je dobrý přístup k tréninkům a svědomitá práce a snaha se zlepšovat. Děkuji klukům za sezónu a nyní nám zbývá se připravit na poslední neligový turnaj v Milevsku.”

Vyjádření trenérky mladších žákyň Míši Opicové:
„Na poslední turnaj sezóny jsme odcestovaly do Dačic. Chtěly jsme navázat na naše poslední výkony. První zápas jsme hrály s našimi kluky. Tento souboj byl velmi vyrovnaný. Gólmani zářili na obou stranách a kluci po přesnějších zakončeních zvítězili. Další zápas nás čekal s Telčí, která nás nejen přestřílela, ale i kombinačně přehrála. Byly jsme před naší brankou málo důrazní, z čehož padlo nejvíce gólů do naší sítě. My bohužel nevyužily šance, do kterých jsme se dostaly a soupeř zaslouženě vyhrál. 

Závěrečný zápas jsme odehrály s holkami z Dačic. Tento zápas byl poměrně gólová přestřelka. První polovina byla z naší strany lehce podceněna, ale v té druhé už jsme byly zcela suverénní a zápas tak dotáhly do vítězného konce a sezónu zakončily sladkou tečkou. Jsem ráda, že jsme v posledním turnaji předvedly prvky, které se celou sezónu učíme, zlepšila se rozehrávka, kombinační hra či střelba. Samozřejmě nedostatky jsou stále, ale i ty časem zlepšíme. Tímto chci poděkovat všem hráčkám a rodičům za sezónu a budu se těšit v té následující!“

Přípravky

Vyjádření trenéra Matěje Jirků:
Obě družstva předvedla výkony nad očekávání a poslední turnaj sezóny tak reflektoval odvedenou práci za celý rok. S celým trenérským týmem nemáme dětem co vytknout a těšíme se za rok.“

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
“Poslední turnaj jsme odehráli v plné sestavě. Turnaj hodnotím pozitivně. Víceméně jsme zde už zkoušeli varianty útoku na turnaj v Milevsku a i různé herní varianty v zápasovém tempu , což na tréninku nelze vyčíst, jak na tom jsme herně.”

Další články z této kategorie
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
18.04.2024
Blížíme se do finále…
Před námi je předposlední herní víkend. Po víkendu končí ligová sezóna jak ženám a juniorům, tak i mladším žákům a přípravkám. Béčko doma začíná nadstavbu! Sezóna se nám sice blíží ke konci, ale tréninky dál pokračují dle členské.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři