06.03.2022
autor: Martin Tkadlec

Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce

Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.

Do utkání vstoupili Spartakovci zostra a hned zkraje dvakrát provětrali brankáře Strakoše. Ten však odolal. Třetí rána domácích už ale za jeho zády skončila. Fučík krásně potáhnul míček, naservíroval ho k mantinelu Knězů, který ho poslal přesně k tyči. Hned na to mohl vedení navýšit Mynařík. Míček ale poslal nad branku. Ani Vikingové rozhodně nezaháleli a permanentně Domkáře zaměstnávali. Hra se rychle přesouvala ze strany na stranu, což se oku nezaujatého diváka muselo líbit. Možnost navýšit skóre dostali modrožlutí v přesilovce, kterou nezahráli špatně - zradila je ale koncovka. Hlavně agilního Fučíka. Na druhé straně se zase zaskvěl Domkář, který si v úniku smlsnul na Vávrovi. A jak už to bývá, do haly se dostavilo známé pořekadlo nedáš, dostaneš. Fučík našel přes střed Knězů, který děrovaný nesmysl poslal podruhé za Strakoše.

Taky druhou část začali domácí mírným tlakem, ze kterého si ale větší šanci nevytvořili. To Vikingové byli mnohem efektivnější. Hned jejich první střela z hole Baďury zapadla za Domkáře. Spartakovci ale snížení neotřáslo a dál tlačili na pilu. Činil se především Fučík, který to zkoušel hlava nehlava. Jejich aktivitu nicméně přibrzdil sekající Kocián, který se na trestné bohužel dlouho nezdržel. Chybu Vlacha potrestal Kostelník a jelo se od nuly. Hned po něm navíc putoval na židličku hanby Švrkala. Druhou přesilovkou ale hosté pohrdli. Nedisciplinovanost domácích ale neměla konce. Dokonce pětiminutový trest vyfasoval příliš důrazný Běhounek. Aktivní Spartakovci ale hosty takřka k ničemu nepustili a sami mohli po krásném sólu Knězů udeřit. Na jeho kličku si Strakoš nicméně počkal. Zbytek třetiny patřil opět domácím. Ke gólu jim ale nepomohla ani další početní výhoda.

Hned na startu třetí třetiny bylo evidentní, že se Spartakovcům do Kopřivnice znovu nechce. Příkladně kombinovali, často stříleli... chuť jim zkrátka nescházela, což se rychle projevilo i ve skóre. Autorem povedené rány byl Mynařík, který vymetl všechny možné pavučiny. Se svými spoluhráči si nicméně musel dál hlídat zadní vrátka. Vikingové zbraně rozhodně neskládali. Jenže se nechali na pět minut vyloučit, čehož využil Kocián, který propálil vše, co mu stálo v cestě. A to nebyl zdaleka konec. Hned po něm vyslal ještě lepší dělovku Vlach, který týmu i fanouškům dodal patřičný klid. A aby toho klidu nebylo málo, mezi střelce se zapsal konečně taky Fučík. Na povedené přesilovce se ale jeden kaz přece jen našel. Tím byla snižující branka hostujícího Popaly. Pelhřimovští si nicméně dostatečný náskok hlídali a soupeře k dalším šancím nepouštěli. Jen ten čas ubíhal nějak pomalu. Vikingům navíc začali trošku téct nervy, což byla voda na modrožlutý mlýn. Další přesilovku ale domácí nevyužili. Nutno říci, že z jejich strany byla spíše udržovací. Na skóre už nic nezměnila ani závěrečná hra v šesti, která byla ze strany hostů doslova bezzubá. V hale tak mohl naplno propuknout gejzír postupové radosti se semifinálovým puncem.


Národní liga - východ, 4. čtvrtfinále
Florbal Pelhřimov vs. FBC Vikings Kopřivnice 6-3 (konečný stav série 3-1)
- online, video, foto (A. Václavík), rozhovor
- více o play-off najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.06.2022
Muži znají rozlosování ligy i poháru
Dvanáct týmů Národní ligy zná detailní rozlosování své soutěže. Nalosován byla také Pohár Českého florbalu.
06.06.2022
Soupeři áčka v Národní lize
Mužské áčko Spartaku bude i v letošní sezóně hrát třetí nejvyšší soutěž. V Národní lize se představí opět v její východní skupině. V mužských soutěží jde o nejvyšší soutěž v Kraji Vysočina.
26.05.2022
Muži začínají letní přípravu
Už v úterý 31. května muži odstartují svou letní přípravu, která je plánovaná do konce srpna. Během letních prázdnin se zúčastní několika zápasů a přípravu zakončí pohárem Českého florbalu na konci srpna.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři