24.10.2023
autor: Jan Knězů

Sobotní drama se šťastným koncem

Po dvou venkovních utkáních se Áčko v sobotu vrátilo na domácí palubovku. Do Pelhřimova přijel poslední Benešov, který se letošní sezónu trápí a stále hledá recept na své soupeře. Ten málem našel v „Poutník aréně“.

Zprvu to na nějaké drama nevypadalo, spíše na rychle rozhodnuté utkání. Ve druhé minutě se prosadil Martin Blažek po nahrávce Honzy Knězů. První útok se nestihl skoro ani posadit na střídačce a mohl jít znovu slavit. Bratrské duo Papežů zařídilo vedení 2:0, když skóroval mladší Vojta po nahrávce Víti. První varování přišlo o tři minuty déle, když Martin Šimek z Benešova dokázal dostat míček za Libora Domkáře. Následných deset minut se snažil Pelhřimov opět vrátit dvoubrankové vedení, ale to by modro-žluté nesměla trápit koncovka. Skoro každá střela končila mimo bránu. Místo navýšení vedení přišlo vyrovnání z čepele Balíka.

Do druhé třetiny se šlo tak zvaně „od nuly“, ale hra domácích pokračovala tam, kde první třetina skončila. Benešov z toho začal těžit a druhý gól v utkání si připsal Šimek. Další šance likvidoval v bráně Libor Domkář, ale na Vojtíškovu střelu ze standardky už byl krátký a Spartak prohrával o dva góly. Když Benešov přidal pátý gól při vyloučení Vojty Papeže, tak hráčům jen popadaly hlavy a asi každý si přál, aby už třetina byla u konce. Tady se ukázalo kouzlo pelhřimovských fanoušků, kteří se stali hnacím motorem. Do konce druhé třetiny po pěkné kombinaci snížil kapitán Honza Knězů a do třetí třetiny se šlo s chutí vyhrát.

Benešov dobře bránil předbrankový prostor a střely z dálky Středočeši blokovali. Když rozhodčí vyloučili Tomáše Kociána za „nedovolené vrážení“, atmosféra na hřišti začala houstnout. Domácí nepustili Benešov k dalšímu navýšení a připsali si úspěšné oslabení. V 52. minutě mohl snížit Martin Blažek, ale hosty podržel Hnátek. Necelých 7. minut před koncem šel Pelhřimov hrát první přesilovou hru. V průběhu oslabení se po konfliktu s fanouškem nesmyslně nechal vyloučit hráč hostí David Lukáš, který vedle 2 + 2 viděl i červenou kartu a šel do šaten. Spartak měl jedinečnou možnost snížit, když hrál 5 na 3. To se nakonec povedlo „až“ při hře 5 na 4 (2 sekundy po skončení prvního trestu). Snižující gól vstřelil Petr Zajíček. Další Zajdy pokus ještě Hnátek vychytal, ale ten vyrovnávací už ne. Že by forma Zajdy byla zpátky? smiley

A začalo prodloužení 3 na 3, neboli náhlá smrt. Tam si Pelhřimov šel za svým. Vytvořil si pár šancí, ale ta rozhodující přišla až z čepele Vojty Papeže. Vojta nahrál na střed Tomášovi Kociánovi, který natáhl svojí bílou hůl a z „trojky“ poslal míček za záda Hnátka. Ten se po něm jen marně natáhl.

Áčko doma zůstává neporažené i díky skvělým fanouškům, kteří dokáží pomoc svému týmu i za nepřiznivém stavu. Děkujeme!

Vyjádření trenéra domácích Honzy Kotena:
„První dvě minuty z říše snů, pak další neproměněné šance. Pak se přidala spousta nepřesností v rozehrávce, nedůsledné souboje tělem atd. Soupeř nás z letargie probral až za stavu 2:5. Kdybychom hráli celý zápas jako poslední třetinu, mohly být doma tři body. Na to se ale nehraje a dnes bod ztrácíme. Díky soupeři za utkání a divákům za fandění, které týmu pomohlo v těžkých chvílích.“

Fotky z utkání si můžete prohlednou ZDE

Spartak Pelhřimov vs. SK Florbal Benešov 6:5p

Béčko veze ze Světlé 4 body

Béčko v sobotu odehrálo turnaj ve Světlé nad Sázavou. V prvním utkání vyzval Pelhřimov první tým tabulky a nejspíš i hlavního favorita ligy Světlou nad Sázavou. Turnaj se odehrával v den utkání Áčka, a tak vedoucí Béčka Jirka Žák nemohl naverbovat posily z hlavního týmu. Sestava byla postavena převážně z legend jako Martin Kos, Vojta Rejzek, Libor Čech, Jirka Žák, Šimon Slavětínský a své umění přijel ukázal i trenér Áčka Honza Koten. Mladou energii přinesl Šimon Kysela, Patrik Mynařík, Aleš Václavík, Lukáš Tříska, Michal Březina a dá se říct že stále mladý Tomáš Dohnal.

První utkání proti domácí Světlé nad Sázavou se dá přirovnat k večernímu utkání Áčka. Pelhřimov prohrával ve druhé třetině 2:5. Pak svojí svatyni zavřel Michal Březina a branky už padaly na straně Světlé. Těsně před koncem třetiny stihl snížil na 3:5 Jirka Žák a ve třetí se prosadil Patrik Mynařík a Lukáš Tříska, který zařídil vyrovnání na 5:5 a následné prodloužení. Bohužel tady se příběh od Áčka liší. V regionální lize se rovnou pokračuje nájezdy. V nich se vyznamenal Michal Březina, který držel dlouho naději na extra bod. Bohužel hráči Béčka se nemohli prosadit ani proti gólmanovi Světlé. Až v páté sérii uspěla Světlá, ale Šimon Kysela vyrovnal. V šesté sérii už rozhodla Světlá a brala tak druhý vítězný bod.

Druhé utkání proti béčku Třebíče bylo opět hodně vyrovnané a Pelhřimov musel dotahovat. Po první třetině Spartak prohrával 1:2. Ve druhé třetině prohrával už o dva góly 2:4. K obratu zavelel hrající trenér Áčka Honza Koten, který dvě minuty před koncem snížil na 3:4 a minutu před koncem nahrával na vyrovnávací gól Martina Kose. V závěrečné části svým druhým gólem v utkání převrátil vedení na stranu Pelhřimova Tomáš Dohnal a šestou branku, která se ukázala později jako vítězná, vstřelil Jirka Žák. Třebíč dokázala minutu před koncem ještě snížit na 6:5, ale víc už Béčko nepřipustilo a bralo 3 body.

Spartak Pelhřimov vs. Sklo Bohemia Světlá n/S 5:6p
Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč B 6:5