15.03.2023
autor: Neznámý uživatel

Áčko končí ve čtvrtfinále Národní ligy

Áčko rozhodující utkání v Havířově prohrálo. O víkendu se dařilo dorostenkám, které skončily na třetím místě 1. ligy a zahrají si play-off. Ve druhé lize juniorů Spartak ztrácí i po víkendu jeden bod na první místo.

Áčku skončila sezóna v Havířově

Ve středu 8.3. Spartak odehrál páté rozhodující utkání čtvrtfinále proti Torpedu Havířov. Pelhřimovu utekla první třetina a už se nedokázal vrátit zpět do zápasu.

Od první minuty hrál Havířov více na míčku, ale první střela vyšla z čepele hostí. Torpedo hrálo trpělivě a čekalo na první chybu v obraně. Do velké šance se dostal Vilím, avšak narazil na Libora, který podržel svůj tým. O chvíli později se dostal ke střele Klozy, ale Libor Domkář byl opět na svém místě a střelu vyrazil do rohu. Bohužel další střela Torpeda, kterou vyslal Vilím z otočky, prošla za jeho záda a domácí se ujali vedení 1:0. Netrvalo dlouho a domácí Vlach vyrobil chybu, kterou využil Tomáš Kocián a vyrovnal. Vyrovnané utkání netrvalo dlouho, když v deváté minutě začala černá šestiminutovka pro Spartak. Hned v čase 8:09 vrátil vedení Havířovu Kloza, v čase 11:01 zvyšoval na 3:1 pro domácí Křístek a přesně o minutu déle na tabuli svítilo po gólu Febera 4:1. Ve 13. minutě se dostal do šance Šimon Kysela, ale jeho střela bohužel skončila na tyči Zapletálkovy brány. Tady se opět ukázalo pravidlo nedáš – dostaneš, protože 15 sekund od trefené tyče udeřil havířovský Holeš. Šestý a poslední gól první třetiny Torpedo vstřelilo z trestného střílení. Než se šlo do šaten, tak ještě stihl faulovat Láďa Běhounek a první dvě minuty druhé třetiny si měl odpykat trest za sekání.

Druhá třetina začala oslabením pro Pelhřimov, ovšem domácí tým nedokázal svoji početní převahu na hřišti proměnit. Ačkoli na tabuli svítilo nepřiznivé skóre, Spartak se nevzdával a ve druhé třetině si dokázal vybudovat šance. Bohužel hráči narazili na Zapletálka, nebo dobře fungující obranu Torpeda. Druhá třetina se chýlila ke konci a domácí si stále drželi náskok pěti gólů, než se dostal k míčku Křístek a upravil skóre na 7:1 pro Havířov.

Třetí třetinu začal aktivněji Pelhřimov, jenže hráčům chybělo trochu toho florbalového štěstíčka, když ne a ne míček zaplout za záda Zapletálka. To Havířovu střelecké štěstí nechybělo. Po čtyřech minutách poslední třetiny už vedlo Torpedo 8:1, když Peřka překonal Libora. O chvíli později se malinko štěstíčka přiklonilo na pelhřimovskou stranu a druhý gól Pelhřimova vstřelil Láďa Běhounek. Torpedo v tlaku na bránu nepolevilo a několik pěkných zákroků musel předvést Libor, ale na přesnou střelu Febera k tyči už byl krátký. Devátým gólem Libor přenechal místo parťákovi Alešovi Václavíkovi, který okusil posledních deset minut play-off. Aleš si sotva klekl do brány a hned si připsal první úspěšný zákrok. Havířovský Kučera byl poslán ve 12. minutě se zchladit na trestnou lavici za nedovolené vrážení. Přesilovku rychle proměnil Kryštof Smejkal a tím se stal posledním střelcem Pelhřimova v letošní sezóně. Kryštof si stihl připsat i poslední dvě minuty vyloučení, když zahrál míček na zemi. Havířov přesilovku nedokázal využit a utkání tak skončilo 9:3 pro Havířov.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
„V úvodní třetině byl na hřišti jen jeden tým, který si po zbytek zápasu pohlídal naprosto zasloužené vítězství. Nám na začátku chyběl důraz, neblokovali jsme střely, v soubojích jsme byli pozdě. Celkově série hodně vyrovnaná, pro naše mladé hráče velké zkušenosti. Díky Torpedu za sérii, pelhřimovským hráčům i divákům za celou sezónu.“

Spartak Pelhřimov vs. Torpedo Havířov 3:9

Junioři stále ztrácí jeden bod na vedoucí tým

Vyjádření trenéra Vojty Martínka:
„V prvním zápase jsme začali aktivně, soupeř díky našemu dobrému pohybu a postavení často jen odevzdával míčky. Náš přechod do útoku byl velmi kvalitní, rychlý přechod středního pásma, ať už kvalitní rozehrou díky dobré nabídce křídel, anebo líbivými akcemi 1 na 1. Když už se soupeři naskytla příležitost, tak jen díky šťastnému odrazu nebo naší nedůslednosti (které ale bylo na tomto turnaji velmi málo). Celý zápas v naší režii a nebýt tragické koncovky, kdy snad 7x-8x jsme netrefili prázdnou bránu, mohl být výsledek ještě vyšší.

Ve druhém zápase nás čekal hluboký blok soupeře, kdy soupeřův neaktivní vrcholový hráč stál na basketbalové trojce… Soupeř hrozil jen z náhozů z půlky a snahou dorazit balonek do naší sítě na brankovišti. My se snažili o aktivní hru, jenže nám soupeřův blok občas dělal problémy, abychom si vytvořili šanci a my si jen posouvali balonek. Do šancí jsme se tak dostávali méně než v předchozím zápase, ale i přesto byla z naší strany spousta tutových šancí (tentokrát asi “jen” 4 – 5 prázdných branek), které zůstaly nevyužity.

Tři minuty před koncem si soupeř vzal oddechový čas a my se připravili na to, že nás čekají zase jen náhozy od půlky a boj na brankovišti. Bohužel v této době přišel náš jediný výpadek na turnaji, kdy soupeř srovnal stav a šlo se do nájezdů. V nájezdech už jsme strach o výsledek neměli, a tak jsme si dovolili obětovat první nájezd a zkusit si je hrát pod tlakem muset proměnit každý ze zbylých. Aneb jak pronesl Papež mladší: „Není Papež jako Papež.” Děkuji hráčům za jeden z nejlépe odehraných turnajů, snad si tento výkon přeneseme i do dalšího turnaje.“

Spartak Pelhřimov vs. SK JeMoBu 8:3
Spartak Pelhřimov vs. TJ Centropen Dačice 4:4pn

Starší žáci vyrazili pouze v 8 hráčích

Vyjádření trenéra Vojty Mozra:
„Osm statečných hráčů se vyrazilo porvat na turnaj do Bystřice. V sedmi hráčích v poli jsme odehráli poměrně dobré zápasy. První zápas jsme měli smůlu. Se soupeřem jsme drželi krok. Bohužel neproměněné šance nás stáli zápas. Druhý zápas byl dost ubojovaný. Proměnili jsme všechny naše šance. Náš brankář nás podržel neskutečnými zákroky. Třetí zápas nás Telč přehrála jak technicky, tak i fyzicky. Tohle byl už pro nás hodně tvrdý oříšek. Přesto bych chtěl klukům poděkovat za houževnatý výkon.“

Spartak Pelhřimov vs. Hippos Žďár nad Sázavou 2:3
Spartak Pelhřimov vs. ASK Bystřice nad Pernštejnem 4:0
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Telč 1:5

Dorostenky třetí a postupují do play-off

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
„V prvním zápase jsme začali velmi dobře, prakticky jsme vynulovali všechny útočné pokusy soupeře v první třetině. Pak ale přišel zkrat ve druhé třetině, kdy naše obrana měla den otevřených dveří. Tento výkon jen těžko komentovat, protože soupeř byl schopný hrozit jen z náhozů za obranu na jejich nejlepší hráčku. Všichni jsme to věděli, všichni jsme věděli jak to bránit, ale nebránili - nechápu! Třetí třetina už opět byla hrou na jednu bránu, bohužel jsme totálně vyhořeli na proměňování tutovek (ačkoliv je pro mě pozitivní, že jsme byli schopni si jich tolik vytvořit proti zalezlému soupeři).

Druhý zápas byl o něčem jiném. Silný Písek v plné sestavě a s diváky za zády bojoval s námi o postup do play off. Naštěstí pro nás se vrátily do reality některé hráčky, které první zápas lítaly kdoví kde, protože na hřišti rozhodně ne. V zápase rozhodla fyzička, kdy se nám celkem rychle podařilo uštvat soupeře, který se ani přes nabídnuté přesilovky nedostal do závěrečného tlaku a také výkony hráček, které nevypustily jediný souboj ani návrat do obrany. Děkuji všem hráčkám za předvedené výkony, v dubnu si ťukneme 1. kolo play off, pak si dáchneme… a pak hurá na letní přípravu, těším se! Nakonec bych rád poděkoval i našim divákům, kteří nás přijeli podpořit a nebylo jich málo.“

Spartak Pelhřimov vs. SK Meťák České Budějovice 4:5
Spartak Pelhřimov vs. FbC Písek 6:2

Elévové a elévky odehráli domácí turnaj

Vyjádření trenéra Libora Březiny:
„Odehráli jsme další domácí turnaj a spokojenost je tak na půli cesty... Družstvo modrých vyhrálo všechny své zápasy – tyto kluci pravidelně trénují a dávají tomu opravdu hodně. Vidím tam sice nějaké nedostatky, ale ty určitě zařadíme do tréninku a budeme je postupně odstraňovat. Družstvo žlutých mě velice zklamalo. Víme, že u těchto kluků je spoustu nedostatků, ale vždy to doháněli spartakovským srdcem. Tento turnaj ale opustili vše, co je zdobilo v ostatních turnajích. Z mé strany určitě k hodně k zamyšlení, jak to změnit.“

Vyjádření trenérky Míši Opicové:
„Sezóna se téměř blíží do svého finále, a to nejlepší jsme chtěly ukázat na domácím turnaji v Pelhřimově. Zápasy hodnotím spíše kladně. Veškerá utkaní proběhla v tempu, zlepšily jsme střídání během hry, proběhla spousta osobních soubojů i pohledných akcí. V určitých pasážích hry jsme lehce zmatkovaly, neměly jsme dobře rozebrané hráče, občas jsme se na hřišti srážely, ale to všechno k tomu patří a my se z toho do dalších turnajů musíme ponaučit. Opět bych chtěla pochválit naši gólmanku, která v bráně odvádí opravdu skvělou práci. Děkuju všem za turnaj!“