04.10.2022
autor: Marek Švrkala

Souhrn prvního říjnového víkendu

Áčko padlo, ale ostatním kategoriím se dařilo


Áčko padlo i třetí venkovní zápas

Spartak vyrazil v sobotu na druhý venkovní zápas v řadě do Rožnova, kde na něj čekali Sršni. Po cestě do sršního hnízda museli překonat první překážku v podobě D1, která svojí výtečnou nepropustnou obranou zablokovala autobus na dvě hodiny v koloně a zápas musel začít o 30 minut později. Stav po dvou třetinách svítil na "kostce" 0:0. V poslední třetině Rožnov zasadil svoje první žihadlo a šel do vedení. Spartak dokázal ještě vyrovnat, ale na další dvě žihadla už nestačil. Tomáš Kocián ještě snížil na rozdíl jedné branky, jenže Rožnov si zbytek utkání pohlídal a slavil první výhru na domácí palubovce.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
"Zápas rozhodla větší zkušenost domácího týmu, který si počkal na naše chyby a ukázal o něco kvalitnější zakončení než my. V zápase jsme byli od začátku velmi aktivní, soupeře jsme dokázali zamknout na vlastní polovině, ale chyběla nám kvalita v zakončení. Ještě jednou se všem omlouváme za pozdní příjezd."

Fotky ZDE

Ženy začaly sezónu na výtečnou

Ženy odjely ke svému prvnímu turnaji sezóny do Třeště, kde čelily SK Jihlava/Žďár n. Sázavou (5:4) a Světlé nad Sázavou (4:3). Oba zápasy dokázaly dotáhnout do vítězného konce a lepší vstup do sezóny si nemohly přát.

Vyjádření trenérky Aničky Dvořákové:
"Do nové sezóny jsme vstoupily na výbornou. Na prvním turnaji nás čekali velmi těžcí soupeři, takže 6 bodů si velice ceníme. Jsem ráda, že jsme zapojily všechny nové hráčky i gólmanky v poli a i tak se nám podařilo uhrát dobré výsledky. Doufám, že se nám nasazená laťka podaří udržet a ve hře se budeme ještě zlepšovat."

Junioři ubránili pelhřimovský stánek 

Budoucí naděje pelhřimovského áčka odehrála domácí turnaj a dokázala oba své soupeře porazit. Prvním soupeřem bylo SK JeMoBu, které "junka" porazila 7:4, a druhý zápas odehrála vítězně proti Dačicím 6:4. Junioři tak ubránili svoji halu a všech 6 bodů zůstalo doma.

Vyjádření trenéra juniorů Vojtěcha Martínka:
"Po minulém turnaji jsme chtěli spoustu věcí zlepšit, od přístupu k zápasům až ke komunikaci na hřišti. Navíc jsme se chtěli ukázat fanouškům a předvést jim gólové hody. Do obou zápasů jsme chtěli nastoupit aktivně a nedat soupeři šanci. Ovšem místo naší aktivity se přizpůsobíme hře soupeře, kdy stojíme za hráči a čekáme, až spoluhráč přes několik hráčů projde a dá nám to do lehkých situací. Vrcholem jsou přihrávky naslepo na střed, kdy se ani nezajistíme a soupeř nám jde sám na brankáře. S takovýmto přístupem si musí hráči uvědomit, že budeme hrát střed 2.! ligy juniorů. A to si myslím, že není cíl nikoho, ani hráčů, ani realizačního týmu."

Foto zápasu s SK JeMoBu ZDE

Dorostenky předvedly pelhřimovský válec

Dorostenky si dojely pro 6 bodu do Třeště, kde se utkaly s SK JeMoBu (5:1) a TJ Centropen Dačice, které porazily vysoko 16:4. Díky čtyřem výhrám se dorostenky vyhřívají na druhém místě tabulky.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů
"Hned v úvodu prvního zápasu jsme soupeři nabídli několik vyložených šancí, které naštěstí neproměnil. Kdyby ano, zápas by probíhal úplně jinak. V zápase jsme se ujali vedení, které jsme postupně navyšovali. Oproti minulému turnaji mířilo více střel na bránu a také jsme vytvářeli větší tlak do brány. Druhý zápas jsme, ale začali hodně špatně - naprosto laxní bránění a nesoustředěnost. Naštěstí se nám podařilo zápas otočit a po pár vcelku pohledných akcí přidat další góly. Obecně naše hra má dvě tváře. Většinu zápasu máme 100% nasazení, sebevědomí na míčku, tlak do brány, pressing po ztrátě míčku, prostě to nějak vypadá. A pak je tu druhá tvář naší hry, kdy si nedokážeme nahrát, naprosto trapný pohyb, pressing po ztrátě míčku skoro žádný, lenost odskočit si, nabídnout se spoluhráčce a spoustu dalších věcí, které kazí celkový dojem z předvedené hry. Do dalších zápasů musíme zapracovat na pohybu bez míčku (to je vážně zoufalství), zlepšit finální řešení akcí a dál pracovat na individuálních dovednostech hraček. Abych nebyl jen negativní, je potřeba přiznat, že holky se na trénincích vůbec neflákají a jsem mile překvapen, jak se všechny zlepšují, ale máme na víc! Všem svým hráčkám děkuji za předvedený výkon."

Starší žáci na třetí pokus body urvali

Vojta Mozr se vydal se svými svěřenci strávit nedělní odpoledne do Bystřice nad Pernštejnem, kde odehráli během pěti hodin tři utkání. První utkání proti PSKC Okříšky-Rudíkov skončilo prohrou pelhřimovských žáků 3:6 a všechny tři góly Pelhřimova zaznamenal Matyáš Tříska. Druhý zápas se hrálo proti SK JeMoBu a bohužel opět výsledek vyšel lépe pro soupeře, když Pelhřimov podlehl 2:5. Žáci nesvěsili hlavu a do třetího zápasu šli při síle a s chutí vyhrát nad domácí Bystřicí. Po souhře Matýáše Třísky Jáchymem Zachovým vedl Spartak 2:1 a vítězný gól zaznamenal Adam Dub. Bystřice ještě snížila na 3:2, ale to si už svěřenci Vojty uhlídali.

Vyjádření trenéra Vojty Mozra
"První dva zápasy jsme se báli. Spoustu přihrávek na slepo, hlavně se rychle zbavit míčku. Byli jsme nervózní na balonku, plus nedůsledná obrana. Soupeři jsme darovali lacině několik gólů. Máme špatné herní návyky. S hráči jsme postupně odstraňovali chyby, ale ještě je na čem pracovat. Ale abych nebyl jenom negativní, poslední zápas proti Bystřici jsme předvedli srdnatý výkon a utkání jsme odmakali. Zlepšená obrana i jsme se dokonce přestali bát vystřelit, nebo udělat kličku. Nicméně je tam ještě dost nedostatků co musíme zlepšit. Určitě si musíme vzít z tohoto turnaje spoustu poznatků, jak jsem psal, hráčům chybí základní herní návyky herní praxe a o co hůř tak sebevědomí. Ale je začátek sezóny, časem určitě praxi i sebevědomí získáme, věřím v to. Na závěr chci poděkovat klukům a Bystřici za dobře uspořádaný turnaj."

V sobotu 1.10. proběhnul první turnaj elévů v Pelhřimově.

Vyjádření trenérek Sáry Matějů a Bety Rouskové
"Holky sice vyhrály pouze jeden zápas ze čtyř, ale pro nás bylo hlavní zlepšení, které přicházelo s každým zápasem. Holky konečně komunikovaly, podporovaly se a chtěly vyhrávat, a to je pro nás hlavní."

Vyjádření trenéra Jakuba Kováře
"
Letos se nám sešly děti, které měly od začátku sezóny jediný cíl. Chtěli se florbalem bavit a rozdávat tak radost zejména sobě a rodičům. Ze začátku byly děti trochu zaskočené tempem soupeřů a chvíli trvalo, než se na hřišti rozkoukaly. Až na pár ojedinělých výjimek se nám turnaj na domácím hřišti u obou družstev povedl."

Foto z turnaje ZDE

 

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři