16.11.2019
autor: Martin Tkadlec

Spartak doma šlape, Hranice padly v prodloužení

Pelhřimovští florbalisté dohnali třígólové manko, aby následně dostali další dvě branky. Na snížení Kociána pak dokázal navázat Brothánek a v prodloužení rozhodnul o bodu navíc Fučík.

Zápas na pelhřimovské palubovce začali mírným náporem hosté. Jejich první možnost ale skončila jen střelou do připravené zdi. Následně se osmělili také Spartakovci, soupeře chvilku přehrávali, ale jen do vyloučení Podušky. S nabídnutou šancí hraničtí florbalisté naložili mizerně a mohli být rádi, že Blažkovi sjel míček při šanci z čepele. Hosté pak nepotrestali obrovskou minelu v domácí obraně. S druhou darovanou možností už ale naložili mnohem líp a zásluhou Velecha šli do vedení. A kdyby o chlup později přesněji mířili, mohlo to být už o dvě branky. To se ale nestalo a modrožlutí málem z protiútoku vyrovnali. Hra pak nabídla spoustu nepřesností, po jedné z nich musel na brankové čáře čarovat Kuchař. Ve zbytku třetiny bylo k vidění pár drobných akcí na obou stranách a taky střela Blažka, která jen těsně minula tyčku.

Druhá třetina začala pro domácí hrozivě. V jejím úvodu se nechal vyloučit Fučík, čehož hosté bleskově využili. Přesně do šibenice se trefil Hloch. Nápor Hranic navíc pokračoval dál a jen díky Kuchařovi se skóre nezměnilo. Doslova hororový začátek třetiny ale neměl konce, za nesportovní chování musel za katr Hendrych a i s touhle možností hosté naložili po brance Velecha na jedničku. Hned po buly ale vykřesal plamínek naděje letošní premiérovou trefou Mozr, aby následně zažehl pořádný plamen Fučík. A ani na vyrovnání se dlouho nečekalo. Při vyloučení Šenkeříka nahrál Poduška Blažkovi, který se prosadil prudkou střelou vedle masky. Pak se mohl zapsat mezi střelce opět Fučík, ale trefil jen brankáře Križana. Nápor domácích na čas ustal s brankou Klimeckého, který poslal hosty znovu do trháku. Spartakovci se snažili z gólu oklepat, ale recept na hostující obranu nechali na dlouhou dobu někde v kredenci. To hranický Klimecký recepis po ruce měl a na konci třetiny znovu rozesmutnil domácí fanoušky. Svou hbitostí se lehce dokázal prosadit přes dva bránící hráče.

Do třetí třetiny vlétli domácí jako utržení ze řetězu, z čehož pramenilo vyloučení Krále. Spartakovci soupeře sevřeli a po střele z úhlu Fučík jen těsně minul. To Kocián už mířil od mantinelu přesněji a střelou k bližší tyčce přiblížil domácí na dostřel. Pak zvonila za Kuchařem tyčka a na druhé straně sjela střela v dobré pozici Zrzavému. Na trestnou následně zamířil Kocián, ale byli to paradoxně Spartakovci, kteří mohli po rychlé akci Blažka vyrovnat. Ve zbytku oslabení měl dost práce Kuchař, ale zůstal v klidu a několik šancí hostů bravurně pochytal. V půlce třetiny se k přesilové hře dostali taky domácí, ale bez střelby prostě vyrovnat nemohli. Neujala se ani ojedinělá rána Blažka, kterou hosté zablokovali. Toho samého hráče pak vychytal Križan a ani střela Smejkala v brance neskončila, i když to bylo jen o fous. Vyrovnání se ale domácí přece jen dočkali. Střelu Blažka ještě Križan vyrazil, nadvakrát dorážející Brothánek už ale uspěl. Tenhle moment Spartakovce nabudil a za každou cenu chtěli zápas překlopit na svou stranu. I přes několik šancí už se ale skóre nezměnilo a šlo se do prodloužení. V něm byli mírně aktivnější hosté. Osudnou se jim nicméně stala zkouška hraní ve čtyřech, při které Fučík trefil odkrytou branku a rozhodnul o páté domácí výhře v řadě. I když ta s Hranicemi byla "jen" za dva body.

Národní liga - východ, 10. kolo
Florbal Pelhřimov - FBC Hranice 6-5p
- online
- fotky od p. Šulce
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři