07.03.2020
autor: Martin Tkadlec

Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech

Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.

Zápas o důležitý bod v sérii začal obrovskou šancí domácího Kolajty. Tvrdý v brance Pelhřimova byl ale pozorný. Postupem času se víc a víc do hry dostávali i Spartakovci, kteří hrozili hlavně z rychlých brejků. Jeden z nich zlikvidoval se štěstím Chrást. Hra se přelévala ze strany na stranu, takže byla k vidění řada šancí. Žádná ale nebyla vyloženě tutová. To se nicméně rychle změnilo. Domácí Suchomel našel na pravém křídle volného Knotka, který se trefil přesně nad Tvrdého. Osm vteřin na to nahrál Kadlec Kolajtovi, který pohotově ukázal, proč vyhrál kanadské bodování základní části. Hosty to nepoložilo a dál směle útočili. Fučík ani Běhounek ale na Chrásta nevyzráli. Zpátky do utkání Spartakovce vrátila přesilovka, kterou po pěkné akci na jeden dotek proměnil Knězů. Za půl minuty už bylo dokonce vyrovnáno. Brothánek prošel skoro celé hřiště a trefil přesně. Konec třetiny se ale Spartaku vůbec nepovedl. Během chviličky dostal tři branky a ještě štěstí, že se těsně před přestávkou prosadil z další přesilovky Fučík.

Prostřední třetinu začali mnohem aktivněji domácí, kteří několik minut zle dotírali na branku Tvrdého. Zaskočit se ale nenechal. Postupně si na něm vylámal zuby Budík i Kadlec. Spartakovcům se navíc povedlo ubránit vyloučení Mozra, čímž se osmělili a začali se tlačit víc do útoku. Zrzavý ale v šanci trefil jen Chrástovo břicho. Troopers nedokázali využít ani další přesilovku, a to hlavně díky Fučíkovi, který si na hřišti dělal, co chtěl. Stejně nemastná byla i výhoda Spartaku. Navýšit vedení domácích mohl na konci třetiny v superšanci Knotek, ale trestuhodně zahodil.

Hned na začátku periody využili díky Poduškovi modrožlutí přesilovku a vrátili se do hry. Na hřišti jich bylo najednou plno a Troopers nevěděli, kam dřív skočit. Vyrovnáním pohrdnul Hendrych, který před prázdnou brankou promáchl. Na druhé straně pak po Hruškově střele pomohla Tvrdému tyč. V ten okamžik bylo vidět, že jde oběma týmům o hodně. Na pilu víc tlačil Pelhřimov, který díky skryté ráně Zrzavého vyrovnal. Domácí mohli opět odskočit při vyloučení Vlacha, ale zradila je koncovka. Tlak měli obrovský. Sympatické navíc bylo, že nikdo nečekal na prodloužení a hrálo se pěkně od podlahy. Rozhodující chybu udělali necelé tři minuty před koncem hosté. Jejich zaváhání potrestal Mati a dostal Spartakovce do potíží. Ty ještě zdvojnásobil při hře v šesti Kolajta, jehož gól byl nakonec tím posledním. První bod tak zůstal v Tuřanech.

Národní liga - východ, 1. čtvrtfinále
TROOPERS vs. Florbal Pelhřimov 7-5 (stav série 1-0)
- online
- video
- více o play-off najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
12.09.2020
Divoká jízda na drakaru. Spartak dostal od Vikingů tvrdou lekci
Pelhřimovští florbalisté budou chtít na první zápas sezony rychle zapomenout. Hrubě nezvládli úvodní periodu a ve zbytku zápasu už jen tahali za kratší konec provazu.
22.07.2020
Dril áčku ještě nekončí, už ale s florbalkou v ruce!
Herní příprava začne elitnímu týmu v sobotu turnajem v Jihlavě. O den později čeká na Spartakovce přátelské utkání v Kutné Hoře. Modrožluté nemine ani tradiční turnaj ve Strakonicích.
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
1.FBC Vikings Kopřivnice6
2.TROOPERS6
3.FbK Horní Suchá5
4.Aligators Klobouky4
5.Florbal Pelhřimov3
6.FBK Spartak Hluk3
7.Florbal Svitavy3
8.Snipers Třebíč2
9.1. FBK Rožnov1
10.S.K. P.E.M.A. Opava0
11.1. MVIL Ostrava0
12.FBC Hranice0
Nejbližší utkání
Muži
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
Ženy - pohár
24.09.
19:30
Florbal Pelhřimov
VS
FBS Olomouc
Partneři