07.03.2020
autor: Martin Tkadlec

Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech

Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.

Zápas o důležitý bod v sérii začal obrovskou šancí domácího Kolajty. Tvrdý v brance Pelhřimova byl ale pozorný. Postupem času se víc a víc do hry dostávali i Spartakovci, kteří hrozili hlavně z rychlých brejků. Jeden z nich zlikvidoval se štěstím Chrást. Hra se přelévala ze strany na stranu, takže byla k vidění řada šancí. Žádná ale nebyla vyloženě tutová. To se nicméně rychle změnilo. Domácí Suchomel našel na pravém křídle volného Knotka, který se trefil přesně nad Tvrdého. Osm vteřin na to nahrál Kadlec Kolajtovi, který pohotově ukázal, proč vyhrál kanadské bodování základní části. Hosty to nepoložilo a dál směle útočili. Fučík ani Běhounek ale na Chrásta nevyzráli. Zpátky do utkání Spartakovce vrátila přesilovka, kterou po pěkné akci na jeden dotek proměnil Knězů. Za půl minuty už bylo dokonce vyrovnáno. Brothánek prošel skoro celé hřiště a trefil přesně. Konec třetiny se ale Spartaku vůbec nepovedl. Během chviličky dostal tři branky a ještě štěstí, že se těsně před přestávkou prosadil z další přesilovky Fučík.

Prostřední třetinu začali mnohem aktivněji domácí, kteří několik minut zle dotírali na branku Tvrdého. Zaskočit se ale nenechal. Postupně si na něm vylámal zuby Budík i Kadlec. Spartakovcům se navíc povedlo ubránit vyloučení Mozra, čímž se osmělili a začali se tlačit víc do útoku. Zrzavý ale v šanci trefil jen Chrástovo břicho. Troopers nedokázali využít ani další přesilovku, a to hlavně díky Fučíkovi, který si na hřišti dělal, co chtěl. Stejně nemastná byla i výhoda Spartaku. Navýšit vedení domácích mohl na konci třetiny v superšanci Knotek, ale trestuhodně zahodil.

Hned na začátku periody využili díky Poduškovi modrožlutí přesilovku a vrátili se do hry. Na hřišti jich bylo najednou plno a Troopers nevěděli, kam dřív skočit. Vyrovnáním pohrdnul Hendrych, který před prázdnou brankou promáchl. Na druhé straně pak po Hruškově střele pomohla Tvrdému tyč. V ten okamžik bylo vidět, že jde oběma týmům o hodně. Na pilu víc tlačil Pelhřimov, který díky skryté ráně Zrzavého vyrovnal. Domácí mohli opět odskočit při vyloučení Vlacha, ale zradila je koncovka. Tlak měli obrovský. Sympatické navíc bylo, že nikdo nečekal na prodloužení a hrálo se pěkně od podlahy. Rozhodující chybu udělali necelé tři minuty před koncem hosté. Jejich zaváhání potrestal Mati a dostal Spartakovce do potíží. Ty ještě zdvojnásobil při hře v šesti Kolajta, jehož gól byl nakonec tím posledním. První bod tak zůstal v Tuřanech.

Národní liga - východ, 1. čtvrtfinále
TROOPERS vs. Florbal Pelhřimov 7-5 (stav série 1-0)
- online
- video
- více o play-off najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
04.03.2020
Sumář víkendu: béčko nadělovalo, dařilo se i dorostenkám a mlžům
Dorostenci v Ledči doplatili na tragickou koncovku a přišli o první místo v tabulce. Navíc se jim zranila jistota v brance - Štěpánka Růžičková. To nejmenší potěr hrál doma a nevedl si vůbec špatně.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Partneři