16.08.2022
autor: Jan Koten

Spartak odstartuje cestu Pohárem doma

O víkendu hostí Pelhřimov turnaj úvodní kola Poháru Českého florbalu. Spartak odehraje doma čtyři utkání.

Pohár Českého florbalu hraje letos celkem 117 oddílů, z nichž 20 již rozehrálo vrcholovou část této soutěže. Dalších 80 oddílů zahájí svou pouť pohárem o víkendu, dalších 12 účastníků je nasazeno do 2. kola, zbývajících 5 oddílů až do kola čtvrtého. I Pelhřimov mohl být mezi nasazenými družstvy, ale zvolil si v rámci přípravy na sezónu variantu hrát pohárovou soutěž již od ůvodního kola.

Pelhřimov se na domácí palubovce v sobotu představí proti divizním týmům ze Strakonic (od 14:30 hod) a Milevska (od 17:30 hod). V neděli odehraje utkání proti Meťáku České Budějovice, který hraje stejně jako béčko Pelhřimova nejvyšší regionální soutěž (9:00 hod) a celý turnaj uzavře od 13:00 hod utkáním proti pražskému týmu Texas Longhorns, který hraje přebor – šestou nejvyšší soutěž.

Hrací čas je 3 x 15 minut, za vítězství se přidělují 3 body, za remízu pak bod. Nehraje se prodloužení ani se nejezdí při vyrovnaném stavu nájezdy. Poprvé se bude hrát podle nové edice pravidel florbalu, která jsou platná od začátku července tohoto roku.

Do druhé kola postupují první čtyři týmy, které v něm narazí na týmy ze skupiny H. Vítěz se utká se třetím týmem ze skupiny H, druhá místa hrají proti sobě a třetí z pelhřimovské skupiny se utká s vítězem té soběslavské. Na čtvrtý tým čeká nasazený FbC Písek. Druhé kolo se hraje příští víkend na hřišti soupeře, který hraje nižší ligu. V případě postupu se tak Pelhřimov vydá buď do Jindřichova Hradce, Světlé nad Sázavou, Soběslavi, Kaplice, Písku či na pražský Olymp.

 

Představení soupeřů

Fbc Strakonice
Fbc Strakonice hrají divizní soutěž čtvrtým rokem, která je 4. nejvyšší ligou v ČR. Minulý rok skončily v této lize ve středu tabulky na 5. místě. Strakonice hrály i Národní ligu, ze které sestoupily v sezóně 2017/2018. Oddíl z jížních Čech pořádá každoroční turnaj Memoriál Petra Adlera, na který Spartak pravidelně v létě vyráží poměřit své síly s kvalitními soupeři a zahajuje tím svoji herní přípravu.

FBC DOŠWICH MILEVSKO
FBC DOŠWICH MILEVSKO je druhý soupeř domácího týmu, který hraje divizní soutěž ve stejné skupině jako Strakonice. V sezóně 2021/2022 obsadili čtvrté místo. Milevsko je “nováček” divize, když ještě o tři roky zpět hrálo regionální ligu. Milevsko těží z práce s mádeží, junioři hrají pravidelně nejvyšší soutěž.

SK Meťák České Budějovice
SK Meťák České Budějovice je mladý tým, který začne letos teprve svojí třetí sezónu v regionální lize mužů - skupině 5. V minulém ročníku obsadili 4. místo. Oddíl se dlouhodbě věnuje práci s mládeží.

TEXAS LONGHORNS
Texasani z Prahy hráli PH a SČ ligu mužů, ze které loni sestoupili do PH a SČ Přeboru mužů.

 

Skupina G, 1. kolo Poháru Českého florbalu

SOBOTA 20. 8. 2022
13:00    SK Meťák České Budějovice - FBC DOŠWICH MILEVSKO - online
14:30    Spartak Pelhřimov - Fbc Strakonice - online
16:00    TEXAS LONGHORNS - SK Meťák České Budějovice - online
17:30    FBC DOŠWICH MILEVSKO - Spartak Pelhřimov - online
19:00    Fbc Strakonice - TEXAS LONGHORNS - online

NEDĚLE 21. 8. 2022
09:00    Spartak Pelhřimov - SK Meťák České Budějovice - online
10:30    FBC DOŠWICH MILEVSKO - TEXAS LONGHORNS - online
12:00    SK Meťák České Budějovice - Fbc Strakonice - online
13:30    TEXAS LONGHORNS - Spartak Pelhřimov - online
15:00    Fbc Strakonice - FBC DOŠWICH MILEVSKO - online

Tabulka, výsledky a odkazy na online přenosy z turnaje 1. kola, skupina G – viz web Českého florbalu

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři