22.02.2020
autor: Martin Tkadlec

Spartak prohrál s Vikingy, o play-off svede tuhý boj

Po dvou třetinách to v Kopřivnici vypadalo, že je hotovo. Spartak ale v závěru neuvěřitelně zabral a skoro stihnul vyrovnat. Za týden musí nicméně porazit Troopers, jinak se ho vyřazovací boje týkat nebudou.

Vzhledem k důležitosti začal zápas ve městě automobilů z obou stran opatrně. Hned první velká šance hostů byla nicméně gólová. Fučík našel Kociána a ten poslal Pelhřimov do vedení. To jim ale dlouho nevydrželo. Úspěšný střelec musel za katr, odkud ho ještě před limitem vyprovodila branka D. Matúše. Vyrovnání Vikingy nakoplo, což potvrdil druhým gólem domácí Zátopek. A aby toho šoku nebylo málo, za pár vteřin po něm navýšil vedení červenobílých Lichnovský. Spartak se nicméně oklepal a po druhém gólu Kociána byl soupeři opět na dostřel. Ani tenhle stav ale nevydržel. Druhou branku přidal D. Matúš a v hale bylo zase veseleji. A mohlo být ještě hůř. Po jeho další střele naštěstí Kuchaře zachránilo břevno. Na druhé straně pak Klinka pochytal několik slibných šancí Spartaku.

Druhá třetina ještě ani pořádně nezačala a hráči od říčky Bělé už popáté tahali míček z branky. Autorem dokonalé rány byl Opatřil. Vzápětí vyvedl z klinické smrti Spartakovce Sláma, který zužitkoval nahrávku Knězů. Modrožlutí pak Vikingům zle zatápěli, mačkali je, ale k vážnému ohrožení Klinky se pořádně nedostali. Střelecké trápení mohli prolomit při vyloučení Opatřila, ale trefili jen břevno. To domácí měli mušku o dost přesnější. Ránu do pelhřimovského vazu zasadil dovršeným hattrickem D. Matúš a ještě více na kolena je na konci třetiny srazil Opatřil. Vyloučení neukázněného Mozra už bylo jen pomyslnou kapkou.

Kdo čekal, že se Spartakovci pustí do třetiny po hlavě, byl zklamaný. Hosté byli sice více na míčku, ale domácí svůj náskok v poklidu bránili. Čas neúprosně běžel, což hrálo Vikingům do karet. Z jejich udržovacího florbalu diváci nadšení nebyli, ale svůj účel plnil na jedničku. Dlouhé minuty se tak kromě pěkné střely domácího Jahody nic moc nedělo. Svou trvalejší snahu ale modrožlutí nakonec gólově zúročili. V rychlém sledu se prosadil už potřetí Kocián, na kterého bleskově navázal Brothánek. Po této brance domácí znejistili a museli se uklidnit oddechovým časem. Ten jim mírně prospěl, i když tlak Spartaku neustával a ještě více ho svým dalším zářezem zesílil Kocián. Vyrovnat už ale hosté nestihli a za týden tak budou muset nutně zvítězit. Cesta do play-off bude ještě pořádně trnitá.

Národní liga - východ, 21. kolo
FBC Vikings Kopřivnice vs. Florbal Pelhřimov 7-6
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři