27.11.2017

Spartak proti Bivojovi

Srdnatý  boj vidělo 162 diváků na pelhřimovské palubovce. Domácí celek se hrdě bil o body, avšak ani vypětí všech sil nestačilo k veledůležitým třem bodům. Prokletí jediného týmu z Vysočiny tedy nadále zůstává neprolomeno.

Spartak Pelhřimov - SK BIVOJ LITVÍNOV 3:5
branky:
19. Jaromír Lisa, 21. Ladislav Běhounek, 32. Luděk Charouzek - 4. Ondřej Krejčí, 16. Marek Mandelbaum, 43. Jakub Vitvar, 44. Tomáš Skalitz, 57. Michal Skuhrovec; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 1:4; využití: 1:1; diváků: 162; zásahy brankářů: Zbyněk Venkrbec 16 - Milan Stránský 28; po třetinách:1:2, 2:0, 0:3;

Vyjádření trenérů či vedoucích družstev

Hosté: Dnes jsme nehráli úplně nejlépe. Ale nakonec to stačilo. Děkujeme.

Domácí: Spousta šancí, tyček, ale pouze tři góly, které na vítězství nestačilo. Dnes nevyhrál lepší, ale efektivnější tým. Bohužel naše neproměňování šancí nás sráží stále více. Děkujeme skvělým domácím divákům.

Textový online zápisVideo onlineStatistiky utkání;

Psali o nás

ČESKÝ FLORBAL: kompletní článek

Litvínov se dostal do dvougólového vedení, které Pelhřimov dokázal na začátku druhé části smazat a v polovině duelu navíc otočil skóre ve svůj prospěch. Jenže Litvínov si povedeným úvodem poslední části vzal vedení zpět a snahu domácích o vyrovnání uťal tři minuty před koncem. „Spousta šancí, tyček, ale pouze tři góly, které na vítězství nestačily. Dnes nevyhrál lepší, ale efektivnější tým. Bohužel naše neproměňování šancí nás sráží stále více,“ smutnil domácí trenér Jan Knězů, jehož svěřenci nevyhráli už šest utkání.

PELHŘIMOVSKÝ DENÍK: kompletní článek

Domácí začali dobře, získali převahu, ale střely Lisy či Vlacha skórem nepohnuly. Naopak ve 4. minutě přesně zamířil Krejčí a Litvínov získal vedení. Pelhřimov se dál tlačil do šancí, jenže v 16. minutě už Severočeši vedli o dvě branky. Po individuální akci Huliče skóroval Mandelbaum. Teprve pak se dostali ke slovu domácí, při přesilovce snížil Lisa.

Druhá část začala náporem Spartaku, který přinesl kýžený výsledek. Po necelé minutě našel Hendrych Běhounka, který srovnal. Pelhřimov se hnal do útoku dál. Litvínov sice přežil bez úhony vyloučení Mandelbauma, ale po jeho návratu do hry zůstal na polovině osamocený Charouzek. Ten se zachoval jako mazák a ukázkovým blafákem otočil skóre.

Bohužel tím radostné okamžiky domácích skončily. Ve třetí třetině už dávali góly jen hráči ze severu Čech. Srovnal Vitvar, v přesilovce zrealizoval obrat střelou do šibenice Skalitz. Tečku za zápasem udělal v 57. minutě Skuhrovec, když spolu s Huličem zcela rozebrali pelhřimovskou obranu.

Bivoj Litvínov: kompletní článek

Do nedělního zápasu vstoupili bivojové mnohem lépe a po zásluze se ujali vedení 2:0. Domácí Pelhřimov, kterého litvínovští hráči dobře pamatují s jarních bojů v  play-down, však hrál také v dobré formě a do konce druhé třetiny otočil skóre na průběžných 3:2 ve svůj prospěch.
Ve třetí třetině se bivojům v posledních zápasech daří výsledkově nejlépe, a to se potvrdilo i v Pelhřimově, kde v ní vsítili tři branky a odvezli si další důležitou výhru.