04.09.2023
autor: Neznámý uživatel

Spartak si v poháru poradil s Benešovem

Pelhřimov ve třetím kole Poháru Českého florbalu narazil na Benešov, tým z Národní ligy. Po domácí výhře postupuje dále.

Úvod utkání měl Pelhřimov jasně pod kontrolou, hned v úvodním střídaní se ujal vedení a svoji herní převahu přetavil i ve druhý gól. Pak došlo k polevení zejména v osobních soubojích a soupeř dvěma góly jak přes kopírák srovnal. Druhá třetina přinesla dva góly do branky Benešova, domácí dobře bránili, v útoku ale byli často nepřesní zejména ve finální kobinaci. Škoda jedné nevyužité přesilovky i dalších šancí, utkání mohlo být rozhodnuto výrazně dříve. V závěrečné třetině Pelhřimov přidal uklidňující pátý gól a na snížení Benešova ještě stačil odpovědět gólem do prázdné branky v samém závěru. Utkání sledovala téměř stovka diváků, která na začátek sezóny připravila hráčům výbornou atmosféru.

3. kolo Poháru Českého florbalu, 3. 9. 2023
Spartak Pelhřimov vs. SK Florbal Benešov 6:3 – online, fotogalerie

Komentář trenéra Jana Kotena: Vstup do zápasu dobrý a aktivní. Pak jsme polevili, soupeř srovnal. Od druhé třetiny Benešov hrozil jen po našich chybách. Když jsme hráli rychle na míčku, měli jsme hru pod kontrolou. Škoda řady nedůsledností při bránění. Celkově povedený výkon, pochvala všem hráčům. Díky soupeři za utkání a skvělým divákům za podporu.

Jak se dařilo ostatním týmům
Ve třetím kole poháru došlo i na další dva vzájemné souboje týmů ze západní skupiny Národní ligy. Panthers Praha podlehli 7:8 Slavii Plzeň a Milevsko doma prohrálo 5:7 s Jaroměří. Nováček třetí nejvyšší soutěže z Blanska postoupil až po nájezdech přes Třebíč, do kterých utkání dospělo po divokém výsledku 10:10. Z regionálního souboje po jasném vítězství 13:2 postupují Strakonice přes Světlou, dále jde i Jihlava, která doma porazila 4:1 divizní Litomyšl. Do 4. kola dále postupují i týmy z východní skupiny Národní ligy z Rožnova a Kopřivnice. Překvapením je porážka nováčka Národní ligy ze Zlína 5:7 na půdě brněnských Hornets. Více viz - ceskyflorbal.cz/pohar

Jak dál v Poháru
Ve 4. kole Poháru již do pavouka zasáhnou i týmy z vrcholové části poháru. Tu hrálo dvacet týmů rozdělených do pěti skupin. Na Pelhřimov čeká cesta za třetím týmem ze skupiny AV, dalším účastníkem západní skupiny Národní ligy, do Náchoda. Ten ve své skupině porazil prvoligové českobudějovické Štíry (5:3) a sehrál poměrně vyrovnaná utkání se superligovými BLACK ANGELS (9:14) a Libercem (4:6). Z důvodu, že Pelhřimov přivítal v roce 2011 v posledním vzájemném pohárovém utkání Náchod na domácí palubovce (vítězství 10:2 a postup do utkání s FbŠ Bohemians), tentokrát se odehraje utkání v Náchodě. Utkání Náchod vs. Pelhřimov se odehraje ve středu 13. září od 19:00 hod v Sportovní hale v Náchodě.

Stejně jako loni čeká v 5. kole na úspěšnějšího ze souboje Náchod vs. Pelhřimov superligový soupeř. Tím bude letos nováček Livesport Superligy, pražský tým BUTCHIS.  Rozhodlo o tom čtvrteční utkání s Florbal MB, který Buthcis prohrál 4:10 - online a skončil ve skupině C vrcholové části na druhém místě.

Související články

Další články z této kategorie
12.06.2024
Trenérské týmy pro sezónu 2024/2025
Přípravy na novou ligovou sezónu jsou v plném proudu. My vám nyní přinášíme přehled osob, které budou mít na starost jednotlivé týmy v nadcházející sezóně. Součástí článku jsou také odkazy na dny a časy tréninků.
01.05.2024
Béčko ukončilo sezónu jako mistr
Mužská záloha jela do Tábora v pozici, že ji stačí jedno vítězství, aby se stala mistrem Regionální ligy Vysočina a Jižní Čechy. Tento cíl béčko splnilo a jako třešničku vyhrálo i čtvrté utkání v nadstavbě.
23.04.2024
Shrnutí předposledního ligového víkendu
Konec sezóny klepe na dveře. Junioři byli na posledním turnaji stoprocentní stejně jako doma béčko. Ženy si z Tábora odvezly jednu výhru a konečné čtvrté místo.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři