04.09.2023
autor: Neznámý uživatel

Spartak si v poháru poradil s Benešovem

Pelhřimov ve třetím kole Poháru Českého florbalu narazil na Benešov, tým z Národní ligy. Po domácí výhře postupuje dále.

Úvod utkání měl Pelhřimov jasně pod kontrolou, hned v úvodním střídaní se ujal vedení a svoji herní převahu přetavil i ve druhý gól. Pak došlo k polevení zejména v osobních soubojích a soupeř dvěma góly jak přes kopírák srovnal. Druhá třetina přinesla dva góly do branky Benešova, domácí dobře bránili, v útoku ale byli často nepřesní zejména ve finální kobinaci. Škoda jedné nevyužité přesilovky i dalších šancí, utkání mohlo být rozhodnuto výrazně dříve. V závěrečné třetině Pelhřimov přidal uklidňující pátý gól a na snížení Benešova ještě stačil odpovědět gólem do prázdné branky v samém závěru. Utkání sledovala téměř stovka diváků, která na začátek sezóny připravila hráčům výbornou atmosféru.

3. kolo Poháru Českého florbalu, 3. 9. 2023
Spartak Pelhřimov vs. SK Florbal Benešov 6:3 – online, fotogalerie

Komentář trenéra Jana Kotena: Vstup do zápasu dobrý a aktivní. Pak jsme polevili, soupeř srovnal. Od druhé třetiny Benešov hrozil jen po našich chybách. Když jsme hráli rychle na míčku, měli jsme hru pod kontrolou. Škoda řady nedůsledností při bránění. Celkově povedený výkon, pochvala všem hráčům. Díky soupeři za utkání a skvělým divákům za podporu.

Jak se dařilo ostatním týmům
Ve třetím kole poháru došlo i na další dva vzájemné souboje týmů ze západní skupiny Národní ligy. Panthers Praha podlehli 7:8 Slavii Plzeň a Milevsko doma prohrálo 5:7 s Jaroměří. Nováček třetí nejvyšší soutěže z Blanska postoupil až po nájezdech přes Třebíč, do kterých utkání dospělo po divokém výsledku 10:10. Z regionálního souboje po jasném vítězství 13:2 postupují Strakonice přes Světlou, dále jde i Jihlava, která doma porazila 4:1 divizní Litomyšl. Do 4. kola dále postupují i týmy z východní skupiny Národní ligy z Rožnova a Kopřivnice. Překvapením je porážka nováčka Národní ligy ze Zlína 5:7 na půdě brněnských Hornets. Více viz - ceskyflorbal.cz/pohar

Jak dál v Poháru
Ve 4. kole Poháru již do pavouka zasáhnou i týmy z vrcholové části poháru. Tu hrálo dvacet týmů rozdělených do pěti skupin. Na Pelhřimov čeká cesta za třetím týmem ze skupiny AV, dalším účastníkem západní skupiny Národní ligy, do Náchoda. Ten ve své skupině porazil prvoligové českobudějovické Štíry (5:3) a sehrál poměrně vyrovnaná utkání se superligovými BLACK ANGELS (9:14) a Libercem (4:6). Z důvodu, že Pelhřimov přivítal v roce 2011 v posledním vzájemném pohárovém utkání Náchod na domácí palubovce (vítězství 10:2 a postup do utkání s FbŠ Bohemians), tentokrát se odehraje utkání v Náchodě. Utkání Náchod vs. Pelhřimov se odehraje ve středu 13. září od 19:00 hod v Sportovní hale v Náchodě.

Stejně jako loni čeká v 5. kole na úspěšnějšího ze souboje Náchod vs. Pelhřimov superligový soupeř. Tím bude letos nováček Livesport Superligy, pražský tým BUTCHIS.  Rozhodlo o tom čtvrteční utkání s Florbal MB, který Buthcis prohrál 4:10 - online a skončil ve skupině C vrcholové části na druhém místě.

Související články

Další články z této kategorie
25.09.2023
Áčku se venku nevedlo
O víkendu odehrálo před měsíční pauzou další turnaj Béčko a odvezlo si čtyři body za výhru a prohru po samostatných nájezdech. Áčko doplatilo na neproměňování gólových šancí a Milevsko si díky tomu připsalo první výhru v sezóně.
20.09.2023
Áčko i Béčko do boje
O dalším herním víkendu se o body ve Žďáru nad Sázavou popere mužská záloha. Áčko čeká další nováček Národní ligy FBC DOŠWICH MILEVSKO.
19.09.2023
Pelhřimovská hala letos ještě nepoznala porážku
Po pohárové výhře nad Benešovem, 100% domácím turnaji Béčka, si Áčko přidalo čtvrtou výhru v domácí hale v řadě a to proti nováčkovi Národní ligy. O víkendu začala sezóna dorostenkám prvním turnajem ve Světlé nad Sázavou.
1.Panthers Praha12
2.FBŠ SLAVIA Plzeň9
3.Florbal Pelhřimov6
4.T.B.C. Králův Dvůr6
5.TROOPERS6
6.FBK Atlas Blansko6
7.Florbal Náchod6
8.FBC Došwich Milevsko3
9.FbC Písek3
10.Florbal TJ Kobylisy3
11.TJ Sokol Jaroměř3
12.SK Florbal Benešov0
Nejbližší utkání
Muži
08.10.
18:00
Panthers Praha
VS
Florbal Pelhřimov
15.10.
18:00
Florbal TJ Kobylisy
VS
Florbal Pelhřimov
21.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
SK Florbal Benešov
Partneři