15.02.2020
autor: Martin Tkadlec

Spartak v Hranicích bojoval, přesto odjel s prázdnou

Je to škoda, Spartakovci odehráli na Moravě dobrý zápas, nicméně doplatili na slabší koncovku. Věšet hlavy ale není třeba, k mání je ještě šest bodů a cesta do play-off povede možná i přes jedinou výhru.

Zápas v hale Naparia začal z obou stran opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho vypadala i hra. První větší vzrušení přišlo po pěti minutách, kdy se nechal vyloučit domácí J. Vraj. Sám tam ale dlouho nepobyl, za necelou minutu ho napodobil sekající Poduška. Když už to vypadalo, že se Spartakovcům podaří jeho prohřešek ubránit, udeřil právě navrátivší J. Vraj a poslal Hranice do vedení. A aby toho nebylo na nervovou soustavu pelhřimovských florbalistů málo, za pár vteřin už to bylo o dva. Přesně mířil Dobeš. Hráči z města rekordů se nicméně z nečekaného direktu oklepali. Vlach nekompromisní ránou vyřešil přečíslení 3 na 1 a snížil. O střelhbité vyrovnání se po chybě hranické obrany navíc postaral Brothánek. Hra se pak na chvilku zklidnila, nicméně ne na dlouho. Ještě do přestávky vrátil vedení domácím Klimecký a hned po něm ho ještě vylepšil Orel. Velech na konci třetiny už naštěstí pro hosty na brankáře Tvrdého nevyzrál.

Druhou třetinu začali Spartakovci aktivně, žádnou pořádnou gólovku si ale nevytvořili. To domácí se svou první velkou šancí naložili bravurně. Tvrdého při vyloučení Brothánka prostřelil Novosad. Početní výhodu ale dokázali zužitkovat taky hosté. Fučík nabil Knězů a ten vykřesal naději. Hbitý centr druhé formace Knězů pak dokonce udeřil v oslabení. Znovu vyrovnat mohli modrožlutí v další přesilovce, proti byl ale fantastický Holčík, který se činil i po návratu J. Vraje. Hra se přelévala ze strany na stranu, k čemuž přispěla i bojovná nálada v hledišti. I na hřišti bylo vidět, že jde oběma týmům o dost. I přes několik šancí na obou stranách už se ale skóre ve třetině nepohnulo. Emoce hráčů nicméně opadávaly ještě několik minut po siréně.

Taky třetí třetina začala náporem hostů, Holčík v brance ale míčky přitahoval jako magnet. Zuby si na něm vylámal tváří v tvář i Sláma. Hranický fantom o své kouzlo nepřišel ani při vyloučení Součka. To samé platilo i po další přesilovce, kterou svým prohřeškem zkrátil Poduška. Ba co víc, zkrácenou výhodu domácí díky Mikelovi využili a Pelhřimovu opět odskočili na dvě branky. A když Blažek přidal sedmý gól, s hosty už to vypadalo bledě. Rozhodnout mohl Velech, ale před odkrytou bránou neuspěl. Definitivní hřebíček do pomyslné pelhřimovské rakve nicméně vzápětí zatloukl Blažek a poslední ránu přidal Šenkeřík. Pelhřimovští florbalisté tak z Hranic odjeli s nepořízenou, ale s nadějí dobrého výkonu poprat se zase za týden o play-off.

Národní liga - východ, 20. kolo
FBC Hranice vs. Florbal Pelhřimov 9-4
- online
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
08.03.2020
Troopers mají mečbol, Spartak podruhé nekousal
Druhý čtvrtfinálový zápas nebyl zdaleka tak povedený jako ten první. Hráči v zelených dresech ho měli od začátku jasně v rukou a v nich mají i mečbol. Za týden doma se tak budou muset Spartakovci hodně ohánět.
07.03.2020
Spartak nedal kůži lacino, první bod ale zůstal v Tuřanech
Pelhřimovským florbalistům není moc co vytknout. Makali, dřeli, soupeř byl ale šťastnější v koncovce. O osudu utkání rozhodla chyba necelé tři minuty před koncem. Sedmý gól pak přidal do prázdné Kolajta.
06.03.2020
Program víkendu: áčku začíná play-off, ženy můžou slavit titul
Elitní tým Spartaku se v Tuřanech pokusí překvapit velkého favorita a domů si přivézt alespoň jeden čtvrtfinálový bod. To ženám stačí porazit už jen druhou Světlou a obhajoba zlata je nemine.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři