25.10.2022

Spartak zažil úspěšný víkend

Áčku se podařilo domácí utkání proti Opavě, Béčko napravilo minulý turnaj a dorost si zastřílel.

Áčko skoro 100%

V sobotu mužský A-tým pelhřimovského florbalu přivítal na domácí palubovce vedoucí tým Národní ligy - východ. Opava do Pelhřimova přijela zatím neporažená. Domácí tým ač s velkou marodkou byl celý zápas aktivnějším týmem. Sice Spartak v 11. minutě obdržel gól a Opava se ujala vedení 0:1, ale Matěj Kutílek po přihrávce Dana Kaliny v 15. minutě ze samostatného úniku vyrovnal střelou na vzdálenější tyč. V 28. minutě soupeř daroval první přesilovou hru domácímu týmu, který po kombinaci Dan Kalina - Kryštof Smejkal šel do vedení 2:1. Jako střelec se zapsal právě Kryštof a jako nahrávač se opět uplatnil Dan. Pelhřimov se mohl radovat z vedení pouze pět minut, než Opava dokázala prvně vyrovnat a po dalších necelých čtyřech minutách se vrátit do vedení.

Ve třetí třetině, když Spartak prohrával 2:3, si Pelhřimov mohl zahrát další přesilovku za faul na gólmana.  Ale Víťa Papež ukázal, že fair-play ve sportu stále existuje a rozhodčím vysvětlil, že se nejednalo o faul, protože on sám v zápalu bránění strčil do hráče a ten spadl omylem na gólmana. Proto rozhodčí trest odvolali a pokračovalo se v klasické hře 5 na 5. Po několika minutách tentokrát Spartak daroval přesilovou hru i Opavě a to s několika úroky. První vyloučení přišlo v 46. minutě za špatné střídání a "odpočinout" si šel Jan Holas. Po necelé minutě oslabení šel za Holym na návštěvu Zajda, který bránil ve hře více než pravidla dovolují. Pár sekund před odpykáním Holyho trestu se přidal k této partě ještě Víťa Papežů za hru rukou. Spartak si tak "užíval" skoro čtyři minuty hry v oslabení 4 na 5 a 3 na 5, ale domácí tým chtěl urvat body před svým publikem, které bylo opět skvělé a hnalo Pelhřimov k vítězství. Hráči při oslabení nechali celé modro-žluté srdce a Opava vyšla při přesilovce na prázdno. A jak se říká "nedáš, dostaneš", tak i tentokrát to platilo. V 53. minutě "odpočinutý" Petr Zajíček vyrovnal po krosové přihrávce na 3:3, která přišla opět od Dana Kaliny. Domácí ještě mohli v posledních sekundách rozhodnout a brát celé 3 body, ale tato akce nevyšla a šlo se do prodloužení, které se hraje 3 na 3. Šance byla na obou stranách, ale vždy svůj tým zachránili gólmani a mohlo se jít na nájezdy.

Jako první si postavil míček na střed tělocvičny Petr Zajíček, který neproměnil. Opavský Šebesta si poradil s Liborem a Opava šla do vedení. Jako druhý za Pelhřimov šel na nájezd Honza Knězů, který jeho slovy: "Šel jsem klasickou svoji uspávačku a pak jsem mu to hodil pod víko," vyrovnal. Druhé kolo nájezdů uzavřel Malina, který otočkou okolo své osy Domka nerozhodil. Třetí a čtvrtá série pro hráče byly neúspěšné, i když Knězi byl blízko rozhodujícímu gólu, když opět lehce uspal Černohorského, ale backhandem trefil tyčku. Za vyrovnaného stavu se šlo do páté série, kterou začal opět Zajda a tentokrát využil své rychlé ruce na 100 % a váhu vedení převrátil na stranu domácích. Možnost vyrovnat měl Kryštof Malina, ale Libor Domkář ho vytlačil mimo střelecký úhel a Malina už skoro z nulového úhlu neměl žádnou šanci dostat míček za Libora. Spartak přetlačit do té doby první tým tabulky a všech 169 diváků + pořadatelé a hráči mohli slavit cenné vítězství.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
"Dneska nám tři góly stačili na dva body. V utkání jsme byli aktivnějším týmem, šance zejména ve třetí třetině volaly po zakončení. Rozhodujícím momentem utkání bylo ubráněné oslabení 3 na 5 za naše školácké fauly. I v okleštěné sestavě hráči celý zápas odmakali a body s Opavou se počítají. Děkujeme soupeři za zápas a divákům za perfektní atmosféru. Výborná pozvánka na čtvrteční utkání s Bohemians."

Pelhřimov vs. Opava: 4:3 pn
Fotky ze zápasu ZDE. Děkujeme panu Šulcovi opět za super fotky.

Béčko si spravilo chuť

Záloha mužského A-týmu po minulém nevydařeném turnaji měla co napravovat a splnila to na 100 %. Při prvním zápase proti Bystřici se dařilo Jirkovi Žákovi, který si našel svoji parketku a dokázal skórovat hned pětkrát. Dařilo se i druhému útoku, který si mezi sebe rozdělil zbylé 4 góly. Proti domácímu týmu Spartak chtěl hrát stejnou hru jako proti Bystřici, tedy aktivně a hodně napadat. Domácí v druhé polovině zápasu nestíhali pelhřimovskou hru a Béčko si došlo pro jasnou výhru 11:4. Proti Novému Městu se dařilo Matějovi Jirků, který vstřelil hattrick.

Vyjádření vedoucího Jirky Žáka
"V sobotu B tým odehrál turnaj ve sportovní hale v Novém Městě na Moravě. Odjeli jsme ve velmi silné sestavě, a tak cokoli jiného než vítězství by bylo zklamáním. První zapas jsme odehráli proti Bystřici nad Pernštejnem. Po úvodním zaváhání jsme se dostali do tempa, rychle otočili zápas a došli si pro přesvědčivé vítězství. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácím a čekal se vyrovnaný zápas. Soupeř s námi držel tempo asi do poloviny zápasu. Potom jsme se dostali do přesvědčivého vedení a zápas jasně ovládli. Všem spoluhráčům děkuji za účast a výkon. Chtěli bychom držet co nejvíce stálou sestavu a tak doufám, že zdravé jádro zůstane i do dalších zápasů."

Pelhřimov vs. Bystřice nad Pernštejnem: 9:5
Pelhřimov vs. Nové Město na Moravě: 11:4

Dorost opět naděloval

Dorostenci v sobotu předehřáli palubovku pro Béčko a poradili si s oběma soupeři, které přehráli vysokým rozdílem

Vyjádření trenéra Vojty Mozra
"Odehráli jsme další dvě utkání. V tom prvním nás soupeř po začátku trápil, ale nakonec jsme jej dovedli do šťastného konce. Chyběla nám lepší koncovka a měli jsme dost neproměněných akcí. Ve druhém zápase s námi Dačice dlouho držely tempo. Ale postupem času jsme si vytvářeli víc a víc šancí. Zlepšili jsme se v předbrankových prostorech, dali jsme z toho spoustu gólů. Oceňuji oba soupeře, že s námi chtěli hrát florbal, a nebetonovali. Nicméně je ve hře furt spousta nedostatků, které budeme muset na tréninku doladit."

Pelhřimov vs. Telč: 12:1
Pelhřimov vs. Dačice: 21:1