29.09.2017
autor: Neznámý uživatel

Spartak zvládl s Chomutovem odvetu z baráže

První zářijovou sobotu vyrazil Spartak do Chomutova kde vyhrál 5:6.Spartak měl co Chomutovu vracet, za vyřazení z 1 ligy. Po bojovném utkání si Pelhřimov odvezl s Chomutova 3 body.

První třetina ale začala pro Spartak velice zle,kdy v 15 vteřině skoroval Chomutovský hráč   Linc.Další minuty měl Chomutov více šancí,ale Venkrbec zachytal velice výborně a podržel své spoluhráče ty hned využili prvního přečíslení a po nahrávce Blažka skóroval sniper Vašek Fučík.V další fázy hry jsme mohli vidět přesilovku Spartaku,kterou Spartakovci nevyužili.Dále se už v první třetině nic  zajímavého nestalo,a stav byl 1:1.

V druhé třetině šel Spartak hned na začátku do vedení,díky střele Martina Blažka tým z Vysočiny vedl 2:1.V další fázy hry měl hodně šancí navrátilec Lisa ale neproměnil,ale jeho čas měl ještě přijít.Po skvělích zákrokách Venkrbce přišel gól od domáciho Chocholouška.Domácí hráče tento gól nakopl tak,že v zápětí během dvou minut vstřelil gól Šarša.Poté byl vyloučen kapítan Spartaku Poduška.Ale chomutov přesilovku neproměnil. To znamenalo,že stav po druhé třetině byl 3:2. Tím skončila druhá třetina.

Ve třetí části srovnali Spartakovci na 3:3 gól si připsal Fučík.Ale to nebylo vše, díky skvělé práci Fučíka,který našel Blažka,šel Spartak do vedení 4:3.Poté přišlo vyloučení domácích. Spartak potvrdil své dobré přesilovky,a Fučík kompletoval hattrick.Ale domácí se jen tak nedali a dále bojovali gól si připsal domácí Bejček a zdramatizoval tak konec utkání. Vyloučení Hendrycha přineslo pro Chomutov přesilovou hru,kterou využil Šarša.Poté ale už přišel čas na jmenovaného hráče Míru Lisu,který oslavil svůj návrat do Pelhřimova gólem  40 vteřin před koncem. Spartak zvítězil 5:6 a vrátil Chomutovu porážku za Barážová utkání.

textový online; video online

Florbal Chomutov - Spartak Pelhřimov 5:6
branky: 1. Petr Linc, 33. Marek Chocholoušek, 36. Ondřej Šarša, 52. Ondřej Bejček, 57. Ondřej Šarša - 10. Václav Fučík, 24. Martin Blažek, 44. Václav Fučík, 49. Martin Blažek, 51. Václav Fučík, 60. Jaromír Lisa; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 192; zásahy brankářů: Jan Vlček 11 - Zbyněk Venkrbec 25; po třetinách: 1:1, 2:1, 2:4;
Komentář trenéra domácích Martina Bociana: Dnes to ještě nebyl náš optimální výkon. Soupeř trestal některé naše chyby a díky tomu zvítězil. Věřím, že postupem času si budeme na podmínky nové soutěže lépe zvykat a do dalšího zápasu půjdeme o dnešní zkušenosti silnější. Blahopřeji soupeři a přeji klidnou cestu domů.
Vyjádření hostujícího vedoucího mužstva Jana Knězů: Po hrůzostrašném úvodu, kdy jsme v 15té vteřině inkasovali, jsme deset minut tahali za kratší konec. Poté jsme hru vyrovnali, i brankově a po zbytek zápasu jsme aktivní hrou dovedli utkání do vítězného konce. Děkuji hráčům obou týmů i divákům.

autor článku: Viktor Vlach